На що варто звернути увагу при виборі кросівок

На що варто звернути увагу при виборі кросівок

Якщо ви плануєте займатися регулярними пробіжками в парках, або вулицями міста, то вам необхідно правильно підібрати кросівки для бігу по асфальту, які допоможуть пом’якшити ударну навантаження і мінімізувати можливість отримання різного роду травм.

Кросівки повинні бути:

  • Зручними (не тиснути)
  • Стильними (надихати)
  • Відповідати загальним вимогам (хороша амортизація, правильна підошва, якісний матеріал)

Тому перед вибором кросівок, давайте визначимося на що варто звернути увагу:

Амортизація

При бігу по асфальту виникає циклічна ударне навантаження, яка може призвести до травм суглобів, тому потрібно її пом’якшити, особливо це важливо для початківців бігунів, у яких, як правило, “кульгає” техніка.

амортизація

При виготовленні підошви кросівок, виробники використовують різні вставки: гелеві, уретанові подушки з закаченным газом, спінений матеріал. Вибір ступеня амортизації залежить від темпу, з яким плануються пробіжки і ваги бігуна. Для новачків з низьким і середнім темпом бігу та/або спортсменів з надмірною вагою рекомендується вибирати максимальну амортизацію.

Пронація

Пронація

У кожної людини є свої фізіологічні особливості і стопи не є винятком. Розрізняють 3 види пронації: недостатня (гипопронация), нейтральна і надмірна (гиперпронация). Визначити свій тип можна намочивши ногу, залишити слід на аркуші паперу та порівняти з малюнком вище. Також є спеціалізовані тести, які проводять в деяких магазинах. Вибирайте кросівки для бігу зі своїм типом пронації!

Розмір

Кросівки не повинні бути впритул або тим паче малі! При пробіжках, особливо довготривалих, стопи можуть розпухати і відповідно розмір збільшується, що може призвести до натертостям, мозолів і синців під нігтьовими пластинами.

Визначити свій розмір досить просто: на аркуші паперу олівцем обведіть стопу і потім виміряйте максимальна відстань від п’яти до кінчиків пальців. Отримане значення в сантиметрах зіставте з розмірною сіткою на сайті продавця.

Сезонність

Існують різні моделі для літа (з поліпшеною вентиляцією), зими (з гнучкою підошвою і непромокаючої тканини Gore-tex). Також є універсальні кросівки, які підходять для цілорічних пробіжок.