Półmaraton Warszawski

Warsaw Half Marathon

History “Półmaratonu Warszawskiego” починається 26 березня 2006 року. Для Варшави та організатора – Фонду Варшавського марафону – це був особливий день. Перше видання вже було дуже популярним, тоді дістались фінішу 1066 учасника. З сьогоднішньої точки зору, це може здатися не дуже, але пам’ятайте, що 12 років тому біг у Польщі був не таким популярним, і в тодішніх умовах це було одним з найбільших бігових подій в країні.

Атмосфера великого бігового свята супроводжувала “Półmaraton Warszawski” кожну його редакцію. 10-й ювілейний “Półmaraton Warszawski” був організований під гаслом “Десятиріччя, яке змінило польський біг”. Дійсно, порівнюючи явки минулих стартів та кількість учасників  його 10-ї редакції ( 12 957 учасника ) може побачити, наскільки великі зміни відбулися у масових забігах у Польщі. 10-й півмарафон “Półmaraton Warszawski” увійшов в історію як найбільша гонка в Польщі, і по сьогоднішній день він є рекордним за рівнем відвідуваності півмарафону, які проводиться в Польщі. З організаційної сторони це був величезний виклик, адже через пожежу мосту Лазіенковського трохи більше місяця до події довелося повністю змінити маршрут та концепцію пробігу буквально в останню хвилину.

2016 рік – приніс ще одну зміну маршруту, а також місця старту та фінішу. Цього разу бігунів перейняв “Plac Trzes Krzyży”. Це було також перше видання “Półmaratonu Warszawskiego”, до якого учасники могли подати заявку у рамках кампанії “Biegam Dobra”, тобто обрати благодійний забіг та організувати збір коштів для вибраного фонду. З цієї нагоди директор Фонду – Марек Троніна – взяв участь у пробігу, який вперше організував Фонд Варшавського марафону.

12-е видання “Półmaraton Warszawski” повернулось на Театральну площу, куди тисячі вболівальників прийшли підтримати бігунів. Особливо увага була прикута до останнього учасника півмарафону – Флоріана Кропидловського, який подолав “Półmaraton Warszawski” у віці 82 років.

Route

Маршрут півмарафона “Półmaratonu Warszawskiego” проходить асфальтованими вулицями Варшави. Траса півмарафона має сертифікат “Road Race Silver IAAF ” та є повністю маркованою. На трасі півмарафона є 4 пункти гідрації: 7, 13, 16 та 19 км..

Маршрут півмарафона “Warsaw Half Marathon

Information about the race

  • Official name: Półmaraton Warszawski;
  • Місто проведення: Варшава (Польща);
  • Time: березень;
  • Type: шосейна гонка;
  • Дистанція: 21 км.;
  • Сертифікація маршруту: Road Race Silver IAAF;
  • Ліміт часу: 3 години;
  • Тип покриття: asphalt;
  • Реєстрація: від 70 PLN;
  • Website: pzupolmaratonwarszawski.com