Арбітраж трафіку - що таке простими словами?

Арбітраж трафіку - що таке простими словами?

Багато сучасних онлайн-професіоналів пов’язані з маркетингом. Одна з таких спеціальностей – арбітраж трафіку.

Що таке арбітраж трафіку

Арбітраж трафіку – це один із популярних способів заробітку в інтернеті. Суть арбітражу трафіку полягає у закупівлі трафіку в одному місці та перенаправленні в інше. Як це працює, пояснимо на прикладі: В арбітражі трафіку ви залучаєте клієнтів для партнерського маркетингу. При цьому компанія-партнер ніяк не спонсорує реклами чи інших активностей. Наприклад, є компанія, яка продає телефони. За кожного клієнта, якого ви наведете, вона готова заплатити $20. Ви налаштовуєте рекламу на $100. Реклама приносить 10 клієнтів, компанія платить вам $200. Так, на арбітражі ви заробили $100. Гарантом виплати магазином винагороди для вебмайстра є партнерська програма.

Основні поняття

Партнерський маркетинг (англ. affiliate marketing) – допомога у продажу товару за комісію. Наприклад, будь-який магазин електроніки може продавати техніку. Кожен із таких магазинів займається партнерським маркетингом, тобто продає чужий товар за додатковий відсоток.

CPA-маркетинг (англ. cost per action) – різновид партнерського маркетингу. Різниця в тому, що винагороду ви отримуєте за певну дію. Наприклад, за заявку на покупку, реєстрацію користувача або саму покупку.

Види арбітражного трафіку

Можна виділити три основні типи арбітражу трафіку:

 • Прямий арбітраж – у цьому випадку трафік безпосередньо йде у партнерські програми
 • Використання посадкової сторінки, коли трафік йде на спеціальну сторінку (Landing Page), а звідти за реферальним посиланням – на партнерську програму.
 • Використання посадкової сторінки та реєстрації. Трафік ллють на посадкову сторінку, після чого користувач повинен зареєструватися через електронну пошту. Це дозволяє зібрати email-базу для подальшого розсилання.

Чим займається арбітражник

Найголовніший навичка арбітражника – налаштування та аналіз реклами. Сама реклама може бути різною і на різних майданчиках. Наприклад, контекстна та таргетована реклама в Instagram, Facebook або YouTube, реклама у блогерів чи трафік на сайт.

“Білий” та “чорний” арбітраж

Арбітраж можна розділити на “білий” та “чорний”. Це залежить від типу проекту, на який ви залучаєте трафік.

 • “Білий” арбітраж – це просування звичних продуктів, інтернет-магазинів та онлайн-товарів. Наприклад, магазин одягу чи техніки для цього використовують таргетовану та контекстну рекламу, просування за допомогою SEO чи постів у соцмережах.
 • “Чорний” арбітраж – просування продуктів та сервісів, які можуть ошукувати користувачів. Зазвичай це букмекерські контори та азартні ігри. Для просування в “чорному” арбітражі використовуються, клікбейт (контент, який привертає увагу заголовком, але його зміст часто не відповідає дійсності), обхід рекламних заборон та інші заборонені способи.

Особливості арбітражу трафіку

Робота з арбітражем трафіку має три особливості

 • Ви можете втратити гроші. Так як арбітражник вкладає в рекламу та просування свої гроші та отримує винагороду тільки після залучення клієнтів. Завжди є шанс прогоріти та нікого не привести.
 • Потрібно постійно тестувати рекламу, щоб розуміти, що добре працює, а що ні, тому арбітражнику потрібно проводити регулярні випробування.
 • Найімовірніше, знадобиться команда.

Де придбати трафік

Купівля трафіку залежить від його виду та джерела. Подивимося на найпопулярніші джерела трафіку:

 • Безкоштовний трафік. У цьому випадку ви отримуєте трафік безкоштовно, але витрачаєте свій час на розміщення сайту на тематичних ресурсах, форумах, соціальних мережах і так далі.
 • Власний сайт. Якщо ви вже маєте свій сайт, де можна розмістити посилання на інший ресурс, трафік можна отримувати з нього.
 • Контекстна реклама. Трафік можна лити з контекстної реклами, яку ви розмістите на Google Ads або на інших сервісах контекстної реклами.
 • Соціальні мережі. Джерело схоже на попереднє, тільки реклама відображатиметься не на сайтах, а в соціальній мережі.

Фільтрування неякісного трафіку

Коли ви “ллєте” трафік із кількох джерел, до вас може прийти нецільова аудиторія. Щоб залучити якісний трафік, рекомендують використовувати посадкову сторінку (Landing Page).

Такий підхід збільшує кількість дій від користувача і дає можливість відфільтрувати нецільову аудиторію. З іншого боку, використання посадкової сторінки дає можливість проаналізувати отримані дані.

Щоб це зробити, на Landing Page потрібно встановити статистику Google Analytics, а потім налаштувати мету – тобто скільки має бути реальних переходів з посадкової сторінки на партнерку. Потім дивимося, скільки було переходів до мети з усієї кількості відвідувань з конкретної площадки? Так і визначається ефективність.

Куди зливати трафік

Після того, як ви отримали трафік з якихось джерел, його потрібно “злити”, тобто перенаправити на інший ресурс. Для цього підійдуть різні партнерські програми.

 • CPA-програма. Як писав вище, CPA – це cost per action, тобто оплата за якусь дію. Наприклад, за реєстрацію на сайті, замовлення товару, заповнення анкети або завантаження файлу.
 • Партнерська програма з продажу. У цьому випадку трафік спрямовується на сайти, де користувач може замовити реальний товар.