В даній статті вирішив поглянути на mobile app for running, який свого часу став одним з перших сервісів, що міг відслідковувати тренування бігунів. Предісторія додатку “SportsTracker” розпочинається в 2007 році, коли Nokia запускає свій сервіс для відслідковування тренувань під назвою “Nokia Sports Tracker Beta”. Для свого часу “Nokia Sports Tracker Beta” був досить функціональним та зручним у використані та навіть отримав нагороду “World Mobile Congress”. Але його розвиток зупинився на стадії beta-версії і вже в 2009 році Nokia оголосила про повне припинення розвитку даного сервісу (тоді Nokia було не до мобільних сервісів), а в 2010 році проект був повністю закритий. Однак з цим не погодилось троє основоположників сервісу, які об’єдналися, зібралися команди та заснували “Sports Tracking Technologies Ltd”, яка почала розробляти новий додаток для смартфонів під управлінням “Symbian OS”, а згодом і для інших мобільних ОС. Зараз же мобільний додаток “SportsTracker” можна скачати в App Store або в Play Market, де бігуни можуть його знайти, як під оригінальною назвою “SportsTracker”, так і під назвою “Suunto”.

Додаток “SportsTracker” та “Suunto” відрізняються тільки логотипами і більше різниці між ними немає (однаковий дизайн, тренування з використанням додатку “SportsTracker” автоматично відображаються в “Suunto” і навпаки). Пояснення такому можна знайти на сайті “Suunto”: спільнота додатків “Suunto” складається з власників “Suunto” і користувачів “Sports Tracker”. “Suunto” і “Sports Tracker” – це бренди, що входять до компанії “Amer Sports” та разом складають додаток “Suunto”. Ще цікавою особливістю додатка “SportsTracker”, що мені сподобалось це те що він повністю безкоштовний і майже без реклами (інколи можна зустріти рекламу “Suunto”).
Основні характеристики мобільного додатка “SportsTracker – Suunto”
- Оцінка: App Store (4.7 / 4.3), Play Market (4.3 / 3.1)
- Категорія: Здоров’я та фітнес
- Мови: Іспанська, Італійська, Англійська, Норвезька, Голландська, Данська, Китайська (спрощена), Корейська, Німецька, Польська, Португальська, Російська, Тайська, Турецька, Французька, Фінська, Чеська, Шведська, Японська
Registration
Перед ти як почати використовувати мобільний додаток “SportsTracker” користувачеві потрібно у ньому зареєструватись. Дану процедуру можна зробити в самому додаткові за допомогою Facebook, Gmail або Apple акаунта.

Крім того в мобільного додатка “SportsTracker” є офіційний сайт sports-tracker.com, але зареєструватись через нього користувач не має можливості, при спробі зробити це сайт запропонує виконати дану процедуру в мобільному додаткові, але на ньому користувач може переглядати свої тренування в зручнішому варіанті.
Головне меню додатку
Головне меню мобільного додатку для бігу “SportsTracker” складається з п’яти розділів:

- Feed (Головний розділ додатку) – в даному розділі користувач може переглянути свої тренування, статистику по ним, розпочати тренування та інше.
- Calendar (Календар) – в цьому розділі користувач може переглянути статистику по тренуванням за конкретний період.
- Diary (Аналітика) – детальна аналітика по тренуванням.
- Map (Карта) – відображаються локації, де користувач проводив тренування.
- Profile (Профіль) – налаштування додатку.
Головний екран додатку
Після того, як користувач зареєструвався він потрапляє на головний екран мобільного додатку, який умовно можна розділити на декілька розділів, що дозволяють користувачеві переглянути свою статистику та проаналізувати минулі тренування, розпочати нове тренування тренування, підключити смарт-часи, додати тренування зроблене в іншому додаткові та підписатись на інших бігунів.

Далі розглянемо більш детально елементи цього розділу та що вони пропонують користувачеві.

Вверху головного екрана додатку користувач може побачити невеличке меню, що складається з трьох піктограм (смартчаси, плюс та дзвіночок) та які дозволяють користувачеві підключити свої смарт-часи, дадати зроблене раніше тренування в додаток “SportsTracker” та переглянути різні сповіщення.
Наступним розділом на головному екрані додатку йде, розділ статистики, де користувач може переглянути свою статистику по минулим тренуваннях.
В цьому розділі користувач може переглянути загальну статистику по тренуваннях (місяць, тиждень), дні та локації на яких відбувались тренування.

Що б розпочати тренування користувачеві потрібно натиснути на кнопку “Start”, що розміщується на головному екрані додатку. Після чого перед користувачем відкривається екран самого тренування.
Перед тим, як розпочати тренування користувач може його налаштувати, а саме вибрати тип тренування (біг, велосипед, трейловий біг, ходьба та інші види спорту), крім того тут можна включити та налаштувати віртуального тренера. А саме встановити через який кілометраж (0.5, 1, 5, 10 кілометрів) будуть повідомлятись різні показники (дистанцію, пульс, темп) під час тренування.
Також тут можна обрати як буде відображатись тренування на екрані смартфона, а саме що б відображались тільки основні показники, або і карта маршруту тренування.

Останній блок який користувачеві доступний на головному екрані мобільного додатку це перелік минулих тренувань, де користувач може його детально переглянути.
При детальному аналізі тренування користувач може переглянути карту маршруту тренування, час витрачений на тренування, загальну дистанцію, темп, швидкість, кількість кроків, температуру повітря, крім того є розбивка дистанції на відрізки (1, 5 та 10 кілометрів) та виведення потрібних параметрів (час, темп, пульс). Також тут можна переглянути діаграму пульсу, швидкості та перепаду висот, що були під час тренування.
CALENDAR
В розділі “Calendar” користувач може переглянути статистику своїх тренувань, яку можна відсортувати за тиждень, місяць, рік та останні 30 днів та побачити в які саме дні відбувались тренування.

Цей розділ реалізований досить зручно, як на мене, так як у верхній частині виводиться календар з поміченими днями, коли відбувались тренування. Вибравши відповідний день тренування користувач може перейти до більш детального перегляду конкретного тренування. А під самим календарем відображається загальна статистика по всім тренуванням.
DIARY
Даний розділ чимось подібний до розділу “Calendar”, так як в ньому користувач теж може переглянути статистику щодо минулих тренувань тільки вона має трішки інший формат відображення.
MAP

В розділі “Map” користувач може знайти цікаві маршрути для бігу в різних куточках світу, якими бігають інші бігуни, а також переглянути локації в яких він проводив тренування.
PROFILE
В даному розділі користувач може налаштувати мобільний додаток “SportsTracker” під себе вказавши свою вагу, дату народження, одиниці вимірювання, налаштувати параметри приватності, підключити свій Facebook-акаунт.
Site

Додаток “SportsTracker” крім мобільної версії також має і свій сайт sports-tracker.com, де користувач може в більш зручному форматі проаналізувати свої минулі тренування.