Біг, блог, блокчейн

Біг, блог, блокчейн

Моє знайомство з бігом розпочалась у далекому 2017 році, виходячи тоді в Катовіце на старт “Silesia Marathon” (тоді біг півмарафон) навряд чи міг подумати, що біг, а разом з тим кілометри, які розділяють старт і фініш перетворяться в цікаву пригоду, яка буде тривати вже майже 5 років і поки до фінішу ще досить довго бігти.



Як і в любій історії в моєму захопленні бігом теж своя маленька передісторія, без якої навряд чи почав захоплюватися ним. Тому повернемось десь на 2.5 роки назад, десь на квітень 2015 року, коли читаючи чергове зведення з зони АТО (російсько-української війни) і відповідно, приходило розуміння, що для тебе прийшов час відвідати військкомат. І своє 28-чя того дня зустрічав на порозі військкомату проходячи медкомісію і відповідно свого улюбленого лікаря – окуліста, який відкривши твою справу одразу міг тебе відправити додому, але все таки в той день було твоє День Народження, тому він її вирішив не читати, а разом з тим особливо не перевіряти мій зір і відповідно не помітив, що користуюсь лінзами. Тому заходив у військкомат із зором – 5.5 діоптрій (не бачиш далі витянутої руки), а вийшов зі 100 % зором (хоча за всі мої роки життя у мене 100 % зір був тільки до 8 років). Далі були місячні курси зв’язківців у навчальному центрі в Полтаві та служба в 19-тій окремій ракетній бригаді та АТО.

14-ть місяців служби пройшли доволі швидко і одного липневого ранку 2016 року в останній раз надів військову форму і за твоєю спиною хлопнули двері КПП. Бо прийшов час повертатись до цивільного життя та роботи в офісі. Але повернувшись в офіс через декілька місяців прийшло розуміння, що робота в офісі не приносить задоволення, а так як тоді особливо не розумів, що мені хотілось, то вирішив змінити кардинально все. І в серпні 2017 року зібрав речі та поїхав до Польщі працювати електриком, першим об’єктом на який мене тоді закинуло стала вугільна шахта “Wieczorek”, де якраз відбувалась реконструкції котельні. Так як увечорі особливо не було чим себе зайнятись, то вирішив почати бігати та випадково натрапив на анонс “Silesia Marathon” та вирішив прийняти у ньому участь. А вже в 2018 році повертаючись знову до Польщі вирішив узяти участь в “Warsaw Half Marathon”, а пізніше мене закинуло до Нідерландів та Бельгії на проект “SeaMade” (вітряні електростанції в Північному морі), де пробіг “Antwerp 10 Miles” and “Leiden Marathon” і з кожним стартом захоплення бігом ставало сильнішим. А вже через рік захоплення бігом вирішив повернутись до України, а разом з тим і в офіс, що була змога більше уваги приділяти бігові.

Біг мені чомусь дуже сподобався, то що б захоплення з часом не згасло вирішив під нього зробити блог, крім того на той час у мене пилився домен androshchuk.com (купляв його в 2015 році під резюме), тому вирішив на ньому розмістити блог, заодно освоїти новий для себе напрямок, як розкрутка сайтів та понаблюдати, що з цього задуму вийде цікавого.

Довго думати про що писати в блогові те ж не прийшлось і вирішив основну увагу в ньому приділяти своїм враженням про старти, які вдається пробігти та разом з тим робити підбірки різних стартів, країн, де вдається пробігти, а потім до цього ще додав книги та фільми про біг та бігові додатки. Що б було цікаво розвивати блог вирішив спробувати монетизувати його, а заодно пошукати цікаві методи монетизації контенту.



Шукаючи цікаві методи монетизації контенту випадково натрапив на проект “Steemit”, який реалізований на технології Web 3.0 та блокчейні і представляв собою своєрідний аналог Facebook, тільки за кожний свій пост користувач разом з лайками отримував і винагороду у вигляді токену “STEEM”. Концепцію, яку запропонували засновники “Steemit” (Нед Скотт та Даніел Ларімер) на той час здалась мені доволі цікавою і відповідно вирішив більш детально подивитись на неї та її можливості. Але вже десь (якщо пам’ять не змінює) на кінець 2019 – початку 2020 року корпорація “Tron” при досить цікавих обставинах поглинає “Steemit”, ця подія не дуже подобається спільноті “Steemit” – відповідною реакцією якої на поглинання стає створення “Hive” і перехід усіх користуваців на нову площадку. Що ж стосується “Steemit”, то він потихеньку згасає.


Якщо знайомлячись зі “Steemit” мене цікавило, як ця площадка може допомогти розвивати блог, то перейшовши на “Hive”, мене вже більше цікавило інше питання, а саме як технологія блокчейн може допомогти любителям бігу і які у неї є переваги в порівнянні з іншими соціальними мережами.

Мої власні спостереження

Спостерігаючи 2020 – 2021 роки за іншими соціальними мережами (Facebook, Instagram) прийшло розуміння, що спільнота бігунів (велосипедистів) є однією з найактивніших у них. Бо коли ти пробігаєш тренуваня або відвідуєш якісь змагання, то тобі хочеться цим поділитись (так це працювало і працює) і відповідно бігуни, велосипедисти створюють велику частину активностей, але в замін вони дають тільки одне – лайки, але нажаль за них старти не продають. Тому мене почав цікавити “Hive” та те що він має механізми зменшити фінансове навантаження для любителів бігу і відповідно дозволити бігати ті старти, які вони хочуть, а не ті які їм дозволяє їх фінансове становище.

Тому десь з 2020 року в мене почав помаленько зріти ідея запуску власного проекту на основі блокчейн “Hive”, так як вже тоді познайомився з такими додатками, як Ecency and Actifit (як перетворити свої тренування в старти читайте тут) і відповідно вже почала вимальовуватись помаленько картина того, що може запропонувати блокчейн “Hive” для любителів бігу. Над майбутньою концепцією проекту Hobo.Run і відповідно над тим, що в результаті він з себе буде представляти у мене пройшов 2020 та частково 2021 рік. В середині 2021 року вирішив, що час спробувати її реалізувати і заодно поглянути, що з цього може вийти цікавого, бо інакше рано чи пізно ці думки мене просто зведуть з розуму. Так як на реалізацію ідеального варіанту у мене ніяк не вистачало коштів, тому вирішив задуматись з якого елементу розпочати. Якраз десь тоді мені потрібно було летіти в Хорватію на черговий забіг, а так як там була пересадка, то вирішив спробувати купити квитки через сервіс kiwi.com, а не викуповувати їх чарез сайти різних авіакомпаній. Концепція сервісу мені сподобалась, а саме користувач купляє на сайті kiwi.com квитки, а вже сервіс їх сам викуповує в авіакомпаній та відповідно чекінить користувача. Так восени 2021 року почалась реалізація першого етапу проекту Hobo.Run, а саме площадки, де будуть зібрані різні бігові (велосипедні) старти, які можна буде купити за криптовалюту hive (отриману, як винагорода за тренування в екосистемі hive.blog).

Як буде працювати сервіс Hobo.Run:

Користувач публікує своє тренування за допомогою Ecency або Actifit в результаті він отримує, якусь винагороду в криптовалюті hive, що б йому потім не йти на сервіс обміну криптовалют, проходити верифікацію, потім обмінювати hive на фіат, а фіат вже закидувати собі на карту. Нинішня концепція сервісу Hobo.Run буде виглядати так, користувач маючи hive (використовуючи тільки екосиситему hive.blog (як приклад Ecency)), одразу може купити реєстрацію за нього на сервісі Hobo.Run, а вже сам сервіс викуповує реєстрацію на потрібний забіг, а учаснику відправляється лист реєстрацію і його стартовий номер (якщо він присваюється при реєстрації).