Початок бігового сезону - "Забіг Друзів"

Початок бігового сезону - "Забіг Друзів"

Розпочинати біговий сезон в 2020 році вирішив в січні з досить цікавого старту – “Забіг Друзів”, який проходить в Івано-Франківській області місті Богородчани. Зацікавив з декількох причин: по-перше це самий ранній шосейний забіг в Україні, який має дистанції 16 та 32 км., що дає змогу оцінити свої сили перед початком бігового сезону, по-друге забіг “Забіг Друзів” є єдиним забігом в Україні, який приурочений до однієї з найголовніших дат в українському державотворенні.

А саме до Дня Соборності України – 22 січня 1919 року, коли східна та західна частини України об’єдналися в одну країну – Україну.

Registration

Реєстрація на забіг відбувалась на сайті: runstyle.net, де учасники забігу можуть вибрати одну з двох дистанцій: основна 32 кілометри та дистанція-супутник – 16 кілометри. Маршрут дистанцій складається з одного кола навколишніми селами, та проходить по асфальтованій та частково ґрунтовій дорозі. Реєстраційний внесок від – 200 грн..

Run

Моя чергова бігова подорож розпочалась у суботу ввечері, в потязі у напрямку Івано-Франківська, а звідти уже в напрямку стартового містечка, яке розміщувалось в містечку Богородчани. Спочатку я планував дістатись Богородчан рейсовим автобусом, але організатори підготували невеличкий сюрприз так як організували трансфер з Івано-Франківська до Богородчан, яким я залюбки скористався, коли зранку прибув в Івано-Франківськ.

Стартове містечко забігу “Забіг Друзів” розташовувалось в приміщенні місцевої школи, а старт біля неї. Тому тут з самого ранку було досить людно, так як з самого ранку йшли приготування до старту забігу. Діставшись стартового містечка я відразу відправився за своїм стартовим номером після чого розпочав підготовку до самого забігу. 

Мої пригоди розпочалася о 10:30 годині, коли стартували основна та дистанція-супутник “Забігу Друзів”. Так як “Забіг Друзів” став першим моїм офіційним стартом та по сумісництву першим тренуванням відразу на 32 кілометри в 2020 році, тому свою спортивну форму з якою підходжу до початку нового бігового сезонна досить швидко оцінив.

Старт забігу відбувся досить таки жваво і перші  3 милі досить легко вдалось здолати, в основному через те, що довго не тренувався і перестав відчувати темп з яким біг. Тому інколи біг занадто швидко і не в своєму темпі. Пунктами гідрації вирішив не нехтувати, тому забігав на кожний з них, який мені траплявся по дорозі, де можна було трішки відпочити та перевести подих, а на дистанції в 32 кілометри їх було 6 штук ( 5,3 км., 10 км., 16 км., 21 км., 25 км., 28 км.).

Перші 10 миль мені вдалось подолати за 1 годину 41 хвилину і як для початку сезону не можу сказати, що це поганий був результат, але вони забрали досить багато сил, тому на наступні 10 миль сил залишилось не так і багато.

Друга половина забігу у мене була більш схожа на цікаву прогулянку, милування навколишніми краєвидами та роздумами про новий біговий сезон чим на біг. Але відстань до фінішної лінії хоча і повільно але все таки скорочувалась і її вдалось перетнути через 3 години та 51 хвилину, чому був досить радий так як після фінішу на учасників очікував смачний плов.Impression

Забіг “Забігу Друзів”  гарна організація забігу, цікавий маршрут, який проходить в одне коло містом та навколишніми селами по асфальтованій дорозі, хоч і в не досить задовільному стані (хтілось її бачити в кращому стані) з невеликою кількістю підйомів та спусків. Досить непогана підтримка учасників забігу, особливо на пунктах гідрації.

Забіг “Забігу Друзів” цікавий тим, що дає змогу оцінити свою підготовку перед початком бігового сезону та подарувати гарні враження від бігу та навколишніх краєвидів.