Безпека людини залежить насамперед від самої людини
“Час” досить цікавий показник людського життя, в один його проміжок плануєш плани на майбутнє, але проходить n-відрізок часу і всі плани вилітають у трубу, так як людина на них не може вплинути. Тому залишається тільки з цим змиритись і продовжувати жити в нових умовах.

Початок 2020 ріку приніс саме це, коли в кінці 2019 року планувався новий біговий сезон з цікавими стартами в Україні та країнах Європи, але новий 2020 рік приніс разом з собою нову реальність – коронавірус (COVID-19) та карантин. Що в свою чергу призвело до того, що в різних країнах почали скасовувати або переносити running events які мали відбутись з березня по червень (Польща скасовує свої й червневі бігові події).
Поки що зберігаються досить великі шанси, що біговий сезон відновиться в другій половині 2020 року, тому тренуватись до нього якось потрібно.

В Україні та у всьому світі зараз ведений карантин, тому вирішив звернути свою увагу на віртуальні забіги. Але як під час карантину проводити тренування?
Шукаючи, щось по цьому поводу в інтернеті випадково натрапив на цікаву статтю “Біг і коронавірус: як тренуватися безпечно” на сайті mondayrun.com.ua, де описують, як проводити тренування в карантин спираючись при цьому на інформацію від досить популярного в біговій спільноті журналу “Runner’s World“.

То ж яких правил потрібно дотримуватись, що б себе захистити під час карантину:
- кращий спосіб запобігти зараження коронавірусом – уникнути контакту з ним
- часто мийте руки з милом і водою протягом не менше 20 секунд
- не торкатися обличчя немитими руками
- буди вдома, особливо, якщо ви хворі
- використовуйте антисептик з вмістом спирту як мінімум 60%
- використовуйте маску
- чистити самі контактні поверхні: ручки дверей, телефон, вимикачі і т.д.

Що ж стосується тренувань під час карантину:
- тренуватись наодинці
- уникати людних місць та проводити тренування рано вранці або пізно вечері
- мінімізувати контакти з поверхнями до яких часто дотикаються інші люди
- мати при собі маску або баф та рукавички, які перуться після повернення додому
- тримати дистанцію на рівні півтора метри від оточуючих
- якщо ви почуваєтеся недобре або є висока вірогідність зараження тоді варто залишитися вдома
Що ж стосується самої епідемії, так вона не перша і не остання це реальність життя, як дерева, тварини, гори і на цей процес ніяк не вплинути. Просто в одних випадках епідемія поширюється на менші території, як наприклад Ебола (2014 – 2016 роки), в інших випадках на більші, як Іспанка (1918 – 1919 роки).
