Półmaraton Wałbrzych

Półmaraton Wałbrzych

History “Wałbrzych Półmaraton” розпочалася 27 травня 1995 року. Організаторами півмарафону виступали клуби з двох районів міста – гори Пяскової та Підзамче. Маршрут перших редакцій “Wałbrzych Półmaraton” проходив по маршруту від стадіону на П’ясковій Горі до Підзамче, а там, пробігшись навколо району, назад до П’яскової Гори.  На першій редакції забігу стартувало всього на всього 21 бігун. Однак перший півмарафон був настільки вдалим, що наступного року іноземні бігуни з’явилися на старті, серед них був і український бігун Володимир Котов, який виграв другу редакцію півмарафону в Валбжиху та повторив свій успіх на третій редакції півмарафону. В 1998 році “Wałbrzych Półmaraton” було вирішено організувати в нічний час, що досить позитивно було сприйняте в середовищі бігунів. Під час сьомого видання “Wałbrzych Półmaraton” відбулися суттєві зміни. У 2001 році напівмарафон було перенесено до району Підзамче, а маршрут було схваленням PZLA. 12-те видання “Wałbrzych Półmaraton” проводиться востаннє в Підзамче і далі слідує 5-річна перерва в організації  “Wałbrzych Półmaraton”.

Сучасний “Wałbrzych Półmaraton” був відновлений в 2012 році та з того часу почали вимальовуватись його сучасні риси. Цікаві зміни очікували й на маршрут півмарафону старт та фініш було перенесено до центра міста на площу Ринок. Дата проведення “Wałbrzych Półmaraton” перенесена з травня на серпень. Після чого популярність “Wałbrzych Półmaraton” починає різко зростати, через, що організатори в 2016 році вводять ліміт учасників 2500 бігунів, паралельно “Wałbrzych Półmaraton” був включений до "Crowns of Polish Half Marathons".

В 2017 році маршрут півмарафону отримав свій сучасний вигляд маршрут з двох кіл на 10.5 км., який знаходиться у центрі Валбжиха, старт та фініш на площа Магістерській, офіс півмарафону в легкоатлетичному залі по вулиці Шопен 1, а ліміт учасників було збільшено до 3000 бігунів.

Route

Маршрут півмарафона “Wałbrzych Półmaraton” складається з двох кіл, кожне з яких має довжину 10.5 км.. Маршрут півмарафону має повністю асфальтовану трасу яка проходить вуличками міста Піла та є сертифікований PLZA та повністю маркований. На кожному колі присутні 3 пункти гідрації на 2, 5, 8 км..

Однією з цікавих особливостей півмарафону є те, що він досить горбистий, як для шосейного забігу, максимальний набір висоти на трасі складає 455 метри.

Маршрут забігу "Półmaraton Wałbrzych"
Маршрут півмарафона “Półmaraton Wałbrzych”

Старт та фініш півмарафона “Półmaraton Wałbrzych” розміщується на Ринковій площі міста Валбжих.

Information about the race

  • Official name: Półmaraton Wałbrzych;
  • Місто проведення: Валбжих (Польща);
  • Time: серпень;
  • Type: road race;
  • Дистанція: 21 км.;
  • Сертифікація маршруту: PLZA;
  • Time limit: 3 години 15 хвилин (півмарафон);
  • Тип покриття: asphalt;
  • Реєстрація: from 55 PLN;
  • Website: polmaraton.walbrzych.pl