Бюджетні напівмарафони Європи

Бюджетні напівмарафони Європи

Як пробігти півмарафон та трішки помандрувати за межами країни і при цьому не затратити дуже багато коштів? У цій статті я хочу розповісти про бюджетні півмарафони в Європі. Участь у яких дозволить Вам насолодитись бігом, отримати гарні емоції та відвідати нову країну та цікаве місто в ній.

Ціль даної статті розповісти про забіги на дистанцію 21 км., які мають невеликі фінансові затрати та дарують гарні та позитивні емоції при бігові.

ONICO Gdynia Półmaraton

 1. Місце проведення: Гдиня (Польща);
 2. Дата проведення: березень;
 3. Ліміт траси: 3 години;
 4. Ціна реєстрації: 16 — 37 €  (69 — 159 PLN);
 5. Статус траси IAAF: Road Race Bronze;
 6. Рекорд траси: 1:02:55 Майо Кімайо (Maiyo Kimaiyo), Кенія, 2017;
 7. Website: http://www.gdyniapolmaraton.pl

Це відносно молодий щорічний забіг на дистанцію 21 км.. В 2018 році проходив 3 раз, але за свою невелику історію проведення заробив досить гарну репутацію для себе.  Напівмарафон проходить у польському портовому місті Гдиня на узбережжі Балтійського моря. Траса напівмарафону має статус  IAAF Bronze Label Road Races, також траса сертифікована AIMS. Під час проведення забігу також проходить SPORT EXPO. 

Траса півмарафону проходить по міським кварталам, біля головних пам’яток міста. Бігуни стартують з пірса в порту Гдині. Старт і фініш розташовані в одному місці. Перед фінішем траса проходить по пляжу міста. Траса забігу прокладена в одне коло.

PZU Półmaraton Warszawski

 1. Місце проведення: Варшава (Польща);
 2. Дата проведення: березень;
 3. Ліміт траси: 3 години 30 хвилин;
 4. Ціна реєстрації: 45—65 €;
 5. Статус траси IAAF: Road Race Silver;
 6. Рекорд траси: 1:00:48 Віктор Кіпчірчір (Viсtor Kipchirchir), Кенія, 2014;
 7. Website: http://pzupolmaratonwarszawski.com

Half marathon в Варшаві є самим масовим забігом на 21 км. у Польщі. Даний забіг являє собою чудову подію для того, що б перевірити свої сили після зимової сплячки. В 2018 році проводився у 13 раз. Напівмарафон сертифікований Польською Атлетичною Асоціацією (Polish Athletic Association – PZLA) і AIMS та має статус  IAAF Bronze Label Road Races. Під час проведення напівмарафону також проходить SPORT EXPO на ‘Національному стадіон’ де можна ознайомитись з багатьма цікавими забігами світу. 

Траса складається з одного кругу, по центральним вулицям польської столиці. Прокладена вона так що б бігуни могли побачити та насолодитися краєвидами правого та лівого берегу Варшави. Моє враження від даного пробігу можете прочитати тут: Навколо Вісли “Warsaw Half Marathon”

Minsk Half Marathon 

 1. Місце проведення: Мінськ (Білорусія);
 2. Дата проведення: вересень;
 3. Ліміт траси: 3 години;
 4. Ціна реєстрації: 14—27 €;
 5. Статус траси IAAF: Road Race Bronze;
 6. Рекорд траси: 1:03:00 Хілларі Кімайо (Hillary Kimaiyo), Кенія, 2016;
 7. Website: http://minskhalfmarathon.by

Досить молодий забіг на дистанцію 21 км., в столиці Білорусі. Перший раз був проведений в 2015 році. Маршрут забігу проходить по самому центру Мінська, де бігуни мають змогу насолодитись широкими проспектами міста та пам’ятниками архітектури. Траса напівмарафону складається з двох кіл по 10,55 км.  Напівмарафон сертифікований  AIMS та має статус  IAAF Bronze Label Road Races.

PANAS Półmaraton Ślężański

 1. Місце проведення: Собутка (Польща);
 2. Дата проведення: березень;
 3. Ліміт траси: 3 години;
 4. Ціна реєстрації: від 40,00 €;
 5. Статус траси: -;
 6. Рекорд траси: 1:04:54 Давид Кіпрано (David Kiprono), Кенія, 2016;
 7. Website: http://www.polmaratonslezanski.pl

Забіг проходить в польському місті Собутка. В 2019 році буде проходити в 12 раз. Траса напівмарафону сертифікована AIMS та Польською Атлетичною Асоціацією (Polish Athletic Association – PZLA). Старт і фініш траси знаходяться у різних місцях міста. Старт проходить на Ринковій площі міста. По вуличкам міста проходить досить маленька частина маршруту пробігу. Уся траса огинає територію екологічного парку ‘Ślęża Landscape Park’, що робить її досить цікавою для бігу. Концепцію траси розробили бігуни Antoni Stankiewicz i Henryk Załęski. Так як дозволяє насолодитися красою природи цього дивовижного куточку Польщі. 

PKO Poznan Półmaraton

 1. Місце проведення: Познань (Польща);
 2. Дата проведення: квітень;
 3. Ліміт траси: 3 години;
 4. Ціна реєстрації: від 90,00 PLN;
 5. Статус траси: Road Race Bronze;
 6. Website: http://pzupolmaratonwarszawski.com

В 2018 році по вуличках міста Познані проводився 11 раз забіг на дистанцію 21 км.. Траса напівмарафону сертифікована AIMS та Польською Атлетичною Асоціацією (Polish Athletic Association – PZLA). Траса має роздільний старт та фініш. Весь маршрут проходить по вулицям міста. 

Telekom Vivicitta Spring Half Marathon

 1. Місце проведення: Будапешт (Угорщина);
 2. Дата проведення: квітень;
 3. Ліміт траси: 3 години;
 4. Ціна реєстрації: від 40,00 €;
 5. Статус траси: -;
 6. Website: https://springhalfmarathon.runinbudapest.com

Столиця Угорщини багата на забіги на дистанцію 21 км., один проходить на початку осині, а інший в середині весни. Траса напівмарафону проходить по набережній річки Дунай та захоплює основні пам’ятники міста. Маршрут має сертифікат AIMS.

 1. Місце проведення: Бухарест (Румунія);
 2. Дата проведення: травень;
 3. Ліміт траси: 3 години;
 4. Ціна реєстрації: від 40,00 €;
 5. Статус траси: -;
 6. Website: http://www.bucuresti21km.ro

В середині травня в столиці Румунії проходить напівмарафон. Маршрут напівмарафону прокладений центральною частиною Бухаресту. В 2018 році відбувся 7-й старт цього забігу. Маршрут має сертифікат AIMS.

PKO Bialystok Półmaraton

 1. Місце проведення: Білосток (Польща);
 2. Дата проведення: травень;
 3. Ліміт траси: 3 години;
 4. Ціна реєстрації: від 55,00 PLN;
 5. Статус траси: -;
 6. Route limit:1:05:02 Хілларі Кімайо (Hillary Kiptum), Кенія, 2016;
 7. Website: http://bialystokpolmaraton.pl

В 2018 році у шосте в Білостоку проходив забіг на дистанцію 21 км.. Траса напівмарафону сертифікована AIMS та Польською Атлетичною Асоціацією (Polish Athletic Association – PZLA). Маршрут забігу складається з одного кола та охоплює собою основні пам’ятки міста, історичну його частину та його околиці. Старт і фініш знаходяться у різних місцях. Стартувати прийдеться від палацу Браницьких, а фінішувати бігуни будуть на площі Костюшко.

Grodziski Polmaraton ‘Slowaka’  

 1. Місце проведення: Гродзиськ-Великопольський (Польща);
 2. Дата проведення: червень;
 3. Ліміт траси: 3 години;
 4. Ціна реєстрації: від 55,00 PLN;
 5. Статус траси: -;
 6. Рекорд траси: 1:04:05 Генрі Кембой (Henry Kemboi), Кенія, 2013;
 7. Website: http://www.polmaratongrodzisk.pl

Напівмарафон в польському місті Гродзиськ-Великопольський перший раз був проведений у 2007 році. Автором ідеї створення забігу був вчитель з фізичного виховання у вищій школі Марек Малецький. Назва ‘Slowaka’ була додана до напівмарафону в честь святкування середньої школи 80-річчя надання імені школі Словацька.

Траса напівмарафону сертифікована AIMS та Польською Атлетичною Асоціацією (Polish Athletic Association – PZLA). Маршрут забігу стартує від старої Ратуші і складається з двох кіл по 10,55 км.. Траса розроблена таким чином, що б захопити як історичну частину міста з основними пам’ятниками міста так і його околиці.

PKO Nocny Wrocław Półmaraton

 1. Місце проведення: Вроцлав (Польща);
 2. Дата проведення: червень;
 3. Ліміт траси: 3 години;
 4. Ціна реєстрації: від 15,00 PLN;
 5. Статус траси: -;
 6. Website: http://pol.wroclawmaraton.pl

Єдиний з топових польських напівмарафонів, що проходить уночі. Проходить він на початку літа у красивому місті Вроцлав, а так як він проходить в нічний час, то це робить його досить цікавим для бігу. Траса забігу розроблена так, що б учасники його змогли насолодитись і історичною частиною міста так і віддаленими його куточками. Траса напівмарафону сертифікована AIMS та Польською Атлетичною Асоціацією (Polish Athletic Association – PZLA).

Toyota Półmaraton Wałbrzych

 1. Місце проведення: Валбжих (Польща);
 2. Дата проведення: серпень;
 3. Ліміт траси: 3 години;
 4. Ціна реєстрації: від 55,00 PLN;
 5. Статус траси: -;
 6. Website: http://polmaraton.walbrzych.pl

Історія проведення напівмарафону в місті Валбжих розпочалась в 1995 році. Засновниками забігу є два місцевих бігових клуби: WPB Wałbrzych, OSK Podzamcze. Маршрут був спрямований з стадіону в П’ястковій Горі до Підзамче, і там, після пробігу по району, він повернувся до П’ясткової Гори. Траса напівмарафону сертифікована AIMS та Польською Атлетичною Асоціацією (Polish Athletic Association – PZLA).

Bieg Lechitów

 1. Місце проведення: Гнезно (Польща);
 2. Дата проведення: вересень;
 3. Ліміт траси: 3 години;
 4. Ціна реєстрації: від 70,00 PLN;
 5. Статус траси: -;
 6. Website: http://bieglechitow.pl

Забіг в місті Гнезно має майже півстолітню історію проведення. Перший раз він був проведений у далекому 1978 році, тоді дистанція забігу була 19 км.. Місце для старту було вибране також з гарною історією Острів Ледницький. Який дуже тісно зв’язаний з польською королівською династією П’ястів. На третьому році проведення забігу його дистанція була збільшена до 20 км.. Траса напівмарафону сертифікована AIMS та Польською Атлетичною Асоціацією (Polish Athletic Association – PZLA).

Półmaraton PHILIPS’a Pila

 1. Місце проведення: Піла (Польща);
 2. Дата проведення: вересень;
 3. Ліміт траси: 3 години;
 4. Ціна реєстрації: від 55,00 PLN;
 5. Статус траси: -;
 6. Website: http://www.pila.halfmarathon.pl

Забіг на дистанцію 21 км. у польському місті Піла має досить довгу та цікаву історію. Його історія досить тісно пов’язана з забігом «Pilska Piętnastka» на 15 км., який у перше був проведений у 1991 році. Головним ініціатором якого був польський атлет на довгу дистанцію Генрик Паскаль. В 2000 році було вирішено замінити дистанцію 15 км. на 21 км.. Траса напівмарафону сертифікована AIMS та Польською Атлетичною Асоціацією (Polish Athletic Association – PZLA). Маршрут забігу розроблений досить цікаво так як складається з двох кругів. Перший малий круг має дистанцію 5 км. і проходить історичним центром міста, другий круг складається з 16 км, та прокладений біля основних пам’яток міста та більш віддаленими куточками міста.

Wizz Air Budapest Half Marathon 

 1. Місце проведення: Будапешт (Угорщина);
 2. Дата проведення: вересень;
 3. Ліміт траси: 2 години 30 хвилин;
 4. Ціна реєстрації: від 40,00 €;
 5. Статус траси: -;
 6. Рекорд траси: 1:02:44 Сейджи Хамада (Seiji Hamada) Японія, 1998;
 7. Website: https://halfmarathon.runinbudapest.com

Напівмарафон в столиці Угорщині Будапешті. В 2018 році буде проходити в 33 раз, що робить його досить цікавим за його поважний вік. Маршрут траси рік у рік відрізняється і оголошується приблизно за дві неділі до старту. Цікавою ізюминкою забігу являється те, що на трасі за бігунами їде автобус зі швидкістю 7 хвилин 10 секунд кілометр, і якщо бігун не вкладається у цей темп, то він зобов’язаний сісти у нього та втрачає право попадання у фінішну зону.

PZU Cracovia Półmaraton 

 1. Місце проведення: Краків (Польща);
 2. Дата проведення: жовтень;
 3. Ліміт траси: 3 години;
 4. Ціна реєстрації: від 50,00 PLN;
 5. Статус траси: -;
 6. Website: http://www.pzucracoviapolmaraton.pl

Напівмарафон в Кракові проходить саме пізніше з усіх топових забігів на дистанцію 21 км. у Польщі. В 2018 році він буде стартувати у 5 раз. Безперечною привабливістю є розташування фінішу – в TAURON Arena Kraków. Траса прокладена таким чином, що б бігуни мали змогу насолодитись пам’ятниками та мальовничими вуличками міста. Траса напівмарафону сертифікована AIMS та Польською Атлетичною Асоціацією (Polish Athletic Association – PZLA).