Фактори впливають на ранжування в пошуку Google

Фактори впливають на ранжування в пошуку Google

В даній хочу розповісти про основні фактори, які впливають впливають на позицію сайту в пошуку. Так як знання про них допоможуть правильно підійти до процесу SEO та покращити позиції сайту в пошуку.

Ранжування – це процес сортування веб-сайтів у пошуковій видачі в результаті якого в топ потрапляють сторінки, які найбільше відповідають на пошуковий запит. Основна мета ранжирування – визначити сайти, які мають максимальну практичну цінність для користувача.

Релевантність відображає відповідність сторінки, що просувається пошуковому запиту користувача, що дозволяє сайту потрапити в пошукову видачу. А за порядок сортування та позицію у топі відповідають фактори ранжування.

В даний час пошукові системи поступово відходять від ранжування сайтів за ознаками формальної релевантності та переходять до оцінки змістовної цінності, де акцент спрямований на користь ресурсу для аудиторії.

Авторитетність, якість сайту та практична користь контенту визначаються за допомогою факторів ранжирування, які дозволяють просувати найцінніші ресурси у топ видачі. Найбільш релевантним пошуковим запитом вважається сайт на першій позиції видачі, далі релевантність ресурсу з оцінки пошукових алгоритмів знижується з кожною позицією пошуку.

Позиції ресурсу у видачі можна легко покращити, якщо знати, як працює ранжування сайтів у мережі, та які параметри враховуються пошуковими системами.

Фактори ранжування пошукових систем

Технічні фактори ранжирування

Сюди входять параметри, що відповідають за технічну здатність сайту та сервера до стабільної та ефективної роботи. Алгоритми Google представляють суворі вимоги до технічної частини сайту – ресурси з проблемами в коді, які не мають SSL-сертифіката або довго завантажуються, песимізуються у видачі.

Що входить у технічні чинники
 • Коди відповіді сервера. Велика кількість редіректів або серверних помилок негативно відбивається на ранжируванні сайту. Також отримати “мінус” у пошукових систем можна через великий обсяг 404 помилок, які виникають через спроби перейти на віддалені сторінки, при проблемах з авторизацією тощо. Важливо, щоб на сайті сторінки віддавали коректний код відповіді або не мали більше 1 редіректу 301 на іншу робочу сторінку.
 • Швидкість завантаження сторінок. Сайт повинен швидко завантажуватись з будь-якого пристрою та не підвисати при використанні. Повільне завантаження збільшує кількість відмов (особливо на мобільних пристроях), що негативно впливає на фактори поведінки. Відмінним показником вважається відтворення першого контенту на сторінці за 1 секунду, оптимальним – до 3 секунд. Головними причинами тривалого завантаження вважаються повільний сервер, код з великою кількістю помилок і відсутність оптимізації медіаконтенту. Крім того, на час завантаження дуже впливають можливості встановленої системи керування сайтом (CMS).
 • Оптимізація медіа. “Важкі” зображення або відео уповільнюють завантаження сайту і можуть заважати перегляду сторінок. Проблема часто виникає через використання не підходящих форматів для зображень або додавання на сторінку відео або анімації при оренді слабкого сервера.
 • Валідність програмного коду. Надлишок скриптів і стилів, наявність незакритих або неправильно доданих тегів, системні помилки вважаються грубими помилками, що призводять до збільшення часу завантаження.
 • Захищене з’єднання. Сайт повинен передавати трафік через захищене HTTPS-підключення, це забезпечить безпеку обміну даними з відвідувачем. Для цього необхідні встановлення SSL-сертифіката та переїзд на HTTPS.
 • Локація сервера. Відстань збільшує час сервера, що уповільнює завантаження сайту – за рекомендаціями PageSpeed ​​Insights затримка повинна становити менше 200 мс.
 • Дублі та редіректи. Відкриті для індексування дублікати сторінки, ланцюжки редіректорів та биті посилання — призведе до некоректного вибору пошуком релевантної сторінки та некоректної передачі ваги сторінок.

Для того, щоб потрапити в топ видачі сайту, потрібно мати оптимізовану і зручну мобільну версію, адаптовану під усі популярні діагоналі екранів мобільних гаджетів. У наш час це також необхідно, як і наявність SSL-сертифіката.

Поради

Робота з технічними факторами — перше завдання вебмайстра, без вирішення якого подальша розкрутка сайту буде малоефективною. Для покращення ранжування ресурсу вебмайстру потрібно:

 • Перевірити коди відповідей у ​​веб-майстрах. Сторінки повинні віддавати код відповіді 200 або одноразовий тимчасовий редірект 301 на іншу сторінку. Ланцюжки редіректів, віддалені сторінки, помилки сервера 500 можна проаналізувати через вебмастер.
 • Підвищити швидкість завантаження сторінок. Перевірити швидкість можна через сервіс PageSpeed ​​Insights, який також відобразить рекомендації щодо оптимізації. Час завантаження кожної сторінки не повинен перевищувати 3 секунди, в ідеалі — близько 0,5 секунди. Для цього потрібно стиснути зображення, підключити ліниве завантаження (lazy loading) медіаконтенту, перенести Java-скрипти в нижню частину сторінки.
 • Оптимізувати медіа та код. Бажано знизити розмір завантажуваного HTML-коду. Для цього потрібно видалити великі блоки CSS та JS, усунути нефункціональні рядки та перевірити чистоту коду – наявність помилок, незакритих тегів, битих посилань.
 • Підключити SSL-сертифікат. Перехід на HTTPS та шифрування даних у наш час – сувора необхідність. Для молодих проектів можна підібрати безкоштовні SSL сертифікати Let’s Encrypt.
 • Усунути всі дублі сторінок та ланцюжки редіректів. Дублікати часто виникають через особливості роботи CMS, редіректи – при неправильних налаштуваннях. Пошук проблем можна проводити через вебмайстри Google — важливо звернути увагу на посилання, доступні через адреси з HTTP і HTTPS, в URL з WWW і без WWW.

Обов’язково потрібно коректно налаштувати файли sitemap.xml і robots.txt, впровадити мікророзмітку на сторінках, завантажити фавікон і зробити людино зрозумілі URL. Окрему увагу потрібно приділити мобільній версії – сайт має бути зручним при використанні зі смартфонів і швидко завантажуватися з мобільного інтернету.

Технічні фактори – одні з ключових параметрів ранжирування пошукових систем, без опрацювання яких неможливо потрапити на першу сторінку видачі. Усунення технічних помилок, оптимізація та прискорення сторінок – найбільш дієві та бюджетні способи покращення ранжирування у пошукових системах.

Ссилочні фактори ранжування

Посилання вже не так впливають на ранжування, як раніше, але залишаються важливою вимогою під час ранжирування, особливо для Google.

Що входить до ссилочних факторів
 • Анкор-лист. Це список анкорів зовнішніх посилань, що ведуть на сторінку чи сайт. Намагайтеся використовувати природний анкор-лист, не зловживайте комерційними та не використовуйте неузгоджені словосполучення.
 • Швидкість приросту маси посилань. Різке збільшення посилань, тривалий простій чи швидкий приріст лінків для молодого сайту призводять до песимізації. Приріст посилань має бути рівномірним та постійним.
 • Авторитетність посилань в Інтернеті. Сайт-донор повинен мати розвинений профіль посилання. В іншому випадку, вхідні посилання можуть негативно вплинути на ранжування акцептора.
 • Тематичність донора та акцептора. Пошуковики враховують тематику сайтів, пов’язаних з посиланнями. У профіль посилання рекомендується додавати лише посилання з тематичних ресурсів.
 • Вік, регіональність донора. Чим старший вік доменного імені у донора, тим більший внесок у ранжування додасть посилання з нього. Також враховується геозалежність сайту – посилання від донорів з регіону акцептів збільшують якість маси посилань.
 • Кількість вихідних посилань та якість акцепторів. Пошукові системи враховують динаміку появи та якість сайту, на які ведуть вихідні посилання. Посилання на нетематичні чи заборонені тематики здатні негативно вплинути на ранжування.

Поради

Відсутність робіт над силочним профілем негативно позначається на ранжируванні. Для поліпшення маси сайту потрібно:

 • Збільшувати посилання поступово. Додавати посилання природним чином, розтягуючи публікацію донорів на весь місяць. Сформуйте щомісячний бюджет на розвиток профілю посилання та закуповуйте по кілька посилань кілька разів на тиждень.
 • Підвищуватиме авторитетність донорів. Намагайтеся отримати посилання лише у розвинених авторитетних ресурсів у тематиці. Для отримання природних посилань у авторитетних джерел добре працює безкоштовне розміщення експертного матеріалу на сайті-донорі або аутріч, коли посилання розміщується за домовленістю із власником сайту.
 • Слідкувати за регіональністю та тематичністю посилань. При розширенні профілю посилання намагайтеся додавати посилання тільки з тематичних ресурсів та зони геозалежності сайту. Додавати в профіль нерегіональні посилання можна, але тоді бажано сконцентруватися на авторитетності джерел – плюсом буде робота з державними сайтами та трендовими ресурсами.
 • Проробляти навколо силочний текст та анкори. До анкорів вхідних посилань додайте ключові слова з точними або розведеними входженнями. Також варто опрацювати навколо силочний текст тематичним контентом – особливо враховується текст після анкору, де варто розміщувати додаткові слова із кластера запитів.
 • Підключити крауд-посилання. Варто додати до силочної маси посилання з форумів, соцмереж, довідників та відгуків. Це допоможе урізноманітнити посилальний профіль.

При роботі з силочним профілем сайту важливо не економити на якості та релевантності зовнішніх посилань, а також створювати помірну кількість вихідних посилань. Головне – баланс, планомірне нарощування тематичних, авторитетних посилань із популярних ресурсів.

Силочні фактори вважаються одними з основних факторів ранжирування Google. Поліпшення профілю сайту посилює авторитетність ресурсу в пошукових системах, що дозволяє поліпшити ранжування і закріпитися у видачі. Головне під час роботи з силочними чинниками — наголос на якість і планомірне накопичення профілю сайта.

Поведінкові фактори ранжирування

Сильний ефект на ранжування надають поведінкові фактори, які дозволяють визначити пошукачам, наскільки сайт відповідає очікуванням користувачів.

Що входить у поведінкові фактори
 • Брендовий трафік. Заходи на сайт через пошук за назвою бренду говорять про популярність ресурсу, що також дає бонус до ранжування.
 • Час перебування на сайті. Тривалість користувача на сайті корелює із залученням аудиторії та свідчить про корисність ресурсу. Аналогічний ефект показує глибина перегляду вмісту.
 • Зростання відмов. Великий відсоток відмов у Google Analytics свідчить про низьку цінність сайту для користувача, зверніть увагу на такі сторінки та доопрацюйте їхній функціонал. У Google це перегляд лише 1 сторінки користувачем.
 • CTR сніпета. Клікабельність сніппета визначає привабливість сайту у видачі. Високий CTR сніпету та низький відсоток відмов — свідчення цінності сайту для аудиторії.
 • Географія аудиторії. Пошукові системи відстежують розташування вхідного трафіку. Якщо більшість аудиторії перебуває у зазначеному ресурсом регіоні, сайт отримає бонус при ранжируванні у цьому регіоні.

Історія кліків у пошуку. Пошуковики враховують останній клік користувача у видачі. Повернення до пошуку після перегляду сторінки показує, що сайт не зміг задовольнити потреби користувача.

Поради

Поведінкові чинники відображають лояльність аудиторії. Хороший спосіб покращити ранжування ресурсу – працювати над збільшенням повторних заходів та часу перебування користувачів на сайті. Для цього варто:

 • Поліпшити юзабіліті сайту. Спростіть навігацію та опрацюйте конверсійні маршрути користувачів по сайту, додайте в меню посилання на популярні сторінки, впровадьте систему тегів та пошуку. Дізнайтесь думку аудиторії сайту про дизайн та зручність його використання — для цього можна запустити опитування на головній сторінці.
 • Коригувати сніпети у видачі. Контролюйте показник клікабельності сніпетів і коригуйте “title” та “description”. Обов’язково додайте швидкі посилання та перевірте, чи ранжується “favicon” у мобільній версії – це допоможе персоніфікувати сніпети.
 • Подбайте про швидкодію. Проведіть повну технічну оптимізацію сайту. Швидкість завантаження сторінки впливає на відсоток відмов, який враховується при ранжируванні.
 • Додати медіаконтент. Використання анімації та відео дозволяє продовжити час перебування користувача на сайті, а також точніше розкрити тему пошукового запиту.
 • Налаштуйте перелінкування. Хлібні крихти необхідні для збільшення глибини перегляду веб-сайту і дозволяють користувачам швидко переміщатися тематично схожими сторінками.
 • Опрацювати довідковий розділ та додати чат-боти. База знань, FAQ та онлайн-консультант допоможуть утримати користувачів на сайті за наявності запитань та збільшать лояльність аудиторії.
 • Поліпшити мобільну версію сайту. Google використовує принцип “Mobile First” індексації, що визначає ранжування сайтів саме за показниками мобільної версії. Попрацюйте над адаптивністю ресурсу, перевірте швидкість завантаження та зручність використання сайту з мобільних гаджетів.
 • Додати інтерактивні елементи. Калькулятори, QUIZ-форми, складна анімація збільшують залучення користувачів та підвищують час перебування на сайті. Створіть інтерактивний інструмент, що має практичну цінність для аудиторії – це дуже вплине на ранжування.
 • Запустити електронну пошту розсилки. Хороший спосіб стимулювати додатковий трафік на старі публікації або повідомляти користувачів про вихід нового контенту. Визначити найцікавіший контент на сайті можна через метрики або сервіси. Головні умови e-mail розсилки – користувачі повинні самі погодитися на розсилку та мати можливість швидко від неї відписатися за необхідності.

Визначити проблеми з поведінковими факторами можна через “Google Analytics”. Стрибки трафіку в несезонних тематиках, збільшення відсотків відмов або зниження часу перебування користувачів на веб-сайті – привід приділити увагу факторам поведінки.

Поведінкові фактори дозволяють визначити відповідність сайту очікування користувачів. При зміні алгоритмів ранжирування від обліку формальної релевантності на аналіз практичної цінності сайту поведінкові чинники стали вагомим аргументом, що впливає позиції у видачі.

Комерційні фактори ранжирування

Ранжування інтернет-магазинів або сайтів, які просуваються за комерційними запитами, безпосередньо залежить від комерційних факторів. Сюди входить низка вимог, спрямованих на доступність і простоту здійснення покупки на сайті: від широти асортименту до зручності навігації в кошику.

Що входить до комерційних факторів
 • Асортимент послуг або товарів. Пошукові системи стараються надавати максимальний вибір користувачам, тому сайти з об’ємним каталогом товарів розташовані краще чим невеликі інтернет-магазини.
 • Наявність товара, реальні ціни. Google віддає перевагу майданчикам з детальним описом цін, а також реальною наявністю товарів на складі.
 • Структура і функціональність каталогу. На упорядкування впливає навігація по сайту та всередині каталогу, система пошуку та фільтрації, порядок сортування та відображення карточок товару. Задача пошукових систем — вивести в топ сайти, які дозволяють швидко знайти і підібрати потрібний товар з великого асортименту.
 • Опрацьовані картки в каталозі. Карточки товарів інтернет-магазину обов’язково повинні мати опис і живу фотографію товару. Пошукові системи також оцінюють структуру та оформлення картки — наявність відео, відгуків, фільтрів для порівняння та список схожих товарів, які здатні покращити позиції сайту в пошуковому виданні.
 • Наявність відгуків про сайт і товари. Система рейтингу і дерево коментарів покращує ранжування ресурсу за комерційними запитами.
 • Фотографії та відео про товари. Пошукові системи віддають перевагу ресурсам, що надають унікальні зображення та відеообзори. Авторські медіа збільшують тривалість перебування покупця на сторінці та допомагають користувачам у виборі товарів, що позитивно впливає на розташування.
 • Способи оплати. Чим більше підключених систем оплати, тим краще для покупців сайту та пошукових систем. Прямої залежності між платіжними системами та ранжуванням немає, однак рекомендується надати покупцям можливість оплати карткою.
 • Можливість і варіанти доставки. Зона доставки повинна закривати геозалежність сайту. При цьому на організуванні відображаються формат доставки та кількість підключених транспортних компаній — чим більше, тим краще.
 • Кнопки для покупок і корзина. Заповнення довгих форм замовлення збільшує кількість відмов від покупки. В Google надають переваги сайтам з лаконічною і функціональною корзиною, що дозволяє оформити замовлення за пару кліків.
 • Інформація про сайт, бренд. Повнота даних і труднощі пошуку, наведених даних про компанію на сайті. Контактні адреси та телефонні номери повинні бути розміщені на видному місці всередині футера та шапки сайту, а також на окремій сторінці “Контакти”.

Поради

Для поліпшення комерційних факторів в Google рекомендуються:

 • Розширити асортимент товарів і послуг. З невеликим каталогом важко вийти в топ видачі в конкурентних тематиках. Наповнення каталогу товарами — критична вимога для поліпшення комерційних факторів.
 • Пропрацювати каталог. В свою чергу важливо зробити зручну, логічну структуру каталогу, а також впровадити систему пошуку та фільтрації. У каталозі в першу чергу повинні відображатися товари в наявності і повинна бути можливість сортування: сегментація товарів за ціною, рейтингом або швидкістю доставки. Для підвищення позицій у видачі і додаткового трафіку можна впровадити мікроразметку і оптимізувати сторінки з відфільтрованими підборкою товарів.
 • Работать над карточками товаров. Варто додати розгорнутий опис і встановити унікальні зображення, систему оцінки та рейтингу. В картці обов’язково вказуються ціни та валюти, а також наявність товару на складі. Перевагою буде відмітка схожих товарів і можливість їх порівняти.
 • Зробити зручну навігацію по сторінкам. Важливо напрацювати конверсійні маршрути користувачів, поставити корзину на видно місце у верхній частині сайту та додати кнопки покупки в один клік. Чем проще покупцеві оформити замовлення, тем краще.
 • Додати максимум інформації про компанію на сайт. Важливо опрацювати головну сторінку, сторінки “Контакти” і “Про компанію”, вказати адресу представництва компанії, номер служби підтримки і стіл замовлень, додати облікові записи соцмереж. Гарним тоном вважається вказівка ​​телефонів з кодом міста і підключення безкоштовного номера, а також додавання схем або карт проїзду в офіс компанії.
 • Розширити варіанти доставки та оплати. Підключіть за можливістю максимум платіжних систем, кур’єрських служб і транспортних компаній. Додайте в корзину калькулятор розрахунку вартості та терміну доставки, можливість вибору способів оплати.
 • Запровопувати покупцям фідбек. Підключіть до сайту чат-бот із прямою інтеграцією в CRM, додайте службу підтримки клієнтів, старайтеся відповідати на всі відгуки та коментарі користувачів.

Відповідність комерційним факторам – запорука високої позиції сайту у пошуковій видачі та гарантія стабільної конверсії трафіку у продажу. Для хорошого ранжування інтернет-магазину важливо провести повну оптимізацію ресурсу та приділяти максимум уваги сторінкам, що просуваються за комерційними запитами. Сайт має бути зручним, а сторінки – релевантними для покупця.

Текстові фактори ранжування

Основне завдання пошукових систем – надати користувачам корисний релевантний текст, що відповідає пошуковому запиту, що визначається за допомогою текстових факторів.

Що входить до текстових факторів
 • Заголовки. Сторінки повинні мати опрацьовані заголовки Н1–Н6, релевантні пошуковому запиту.
 • Title та Description. Унікальний заголовок у сніпеті видачі та короткий опис сторінки, який сильно впливає на показник CTR. Пророблення Title та Description для підвищення клікабельності посилань добре піднімає позицію ресурсу у видачі.
 • Унікальність контенту. Для виходу в топ текст на сайті не завжди має бути унікальним, проте використання чужого контенту може призвести до песимізації у пошуковій видачі. Оптимальний варіант – публікація текстів з унікальністю від 80%, особливо для просування у видачі Google.
 • Грамотність тексту. Google, крім перевірки орфографії, додатково враховує пунктуацію. Сайти з великою кількістю помилок у текстах можуть повністю виключатися з видачі.
 • Форматування. Пошукові системи віддають перевагу форматованим текстам, ніж сторінці з текстом-полотном. Чим легша подача та доступніший тексту, тим краще для ранжування.
 • Мовна відповідність. Сайтам, які перебувають у міжнародній доменній групі, буде плюсом наявність англійської версії тексту. Для ресурсів, орієнтованих країни з кількома офіційними мовами, наявність версії всім мовних груп.
 • Оптимізація тексту LSI та синонімами. Різноманітність лексики допомагає зробити текст доступнішим і уникнути переоптимізації ключовими словами. Використання тематичних слів дозволяє підвищити релевантність тексту.
 • Відповідність запиту користувача. Крім релевантності ключової фрази, будь-який текст на сайті має бути написаний від завдання, наміру користувача. Кожен текстовий блок повинен мати практичну цінність для читача та бути корисним.
Поради

Текстові фактори ранжирування безпосередньо впливають на вихід сторінки, що просувається, в топ Google. Для цього важливо:

 • Створювати текст, корисний аудиторії. Працюйте над смисловою цінністю кожного тексту і не спирайтеся на оптимізацію ключових слов. Після прочитання тексту, читач повинен отримати розгорнуті відповіді на всі запитання.
 • Працювати над релевантністю контенту. Кожен текст має відповідати головному пошуковому запиту та повністю розкривати структуру та проблематику. Заповніть всі метатеги на сторінці, додайте ключове слово до URL, title та description, а також до першого абзацу тексту. Визначити спамність тексту та уникнути його переоптимізації.
 • Приділяти увагу семантиці сайту. Для покращення ранжирування сторінки обов’язково потрібно опрацювати семантичне ядро: зібрати максимум ключових фраз, очистити нецільові запити та провести кластеризацію. Важливо, щоб у текст входили всі ключові слова із зібраного кластера для посадкової сторінки. Для розведення ключових слів використовуйте точні та розведені входження релевантні пасажі.
 • Враховувати форматування. Розбавляйте текст списками та таблицями, підзаголовками, виділяйте блоки уваги та впровадьте мікророзмітку. Між текстовими блоками має бути достатньо вільного простору, зображень — важливо, щоб погляд читача не замилювався.
 • Працювати над письменністю. Обов’язково перевіряйте тексти на помилки перед публікацією та не використовуйте слова з друкарськими помилками для виходу в топ за помилковими запитами, які виникають при неправильному введенні пошукової фрази в рядок браузера.
 • Додати мовні версії. За наявності іноземного трафіку або орієнтації сайту на кілька мовних груп подбайте про переклад тексту.

Робота над текстовими факторами — вагомий бонус до ранжування сайту, без якого неможливо потрапити до топ пошукової видимості Google. Текстові чинники сильно впливають результати видачі.

Текстові фактори – значущі параметри ранжирування пошукових мереж, при порушенні яких сайт потрапляє під фільтри та санкції. При створенні контенту важливо орієнтуватися на його практичну цінність для користувачів сайту, доступність викладу та унікальність.

Переоптимізація пошуковими запитами або додавання текстів, які не відповідають інтенту запиту, призведуть до песимізації документа та сайту.

Соціальні фактори ранжування

Це найменш значима категорія параметрів, що впливають на ранжування сайту. Соціальні фактори включають все, що пов’язане із взаємодією аудиторії з веб-сайтом та соціальними мережами.

Що входить у соціальні фактори
 • Наявність акаунтів у соцмережах. Посилання, що ведуть користувачів на паблік компанії в соцмережах, враховуються пошуковими системами.
 • Переходи із соцмереж на сайт. Активний трафік із соцмереж показує пошуковикам інтерес аудиторії до контенту, що позитивно впливає на ранжування.
 • Шерінг статей. Поширення статей із сайту через соцмережі розширює посилальний профіль та прискорює індексування.
Поради

Часто соціальні фактори ранжирування пов’язують із поведінковими, проте це окрема категорія. Для покращення соціальних факторів варто:

 • Підключити до сайту трендові соцмережі. Проведіть аудит своєї аудиторії та зареєструйте облікові записи компанії в популярних соціальних мережах для вашої категорії ЦА. Для молоді найбільший прибуток матиме підключення до сайту облікових записів Instagram і TikTok, для бізнесменів — Facebook і LinkedIn.
 • Запускати посів статей. Після публікації нового тексту збільшити інтерес аудиторії та залучати додатковий трафік допоможе розшарування контенту в соцмережах з посиланням на сайт.
 • Налагодити контакт із живою аудиторією. Постійне спілкування з користувачами позитивно збільшує їхню лояльність, додатково покращує посилальні та поведінкові фактори. Враховуйте зворотний зв’язок та коригуйте контент під потреби аудиторії.

Особливо важливою є робота над соціальними факторами для інформаційних блогів, корпоративних сайтів та інтернет-магазинів. Чим більша аудиторія сайту, тим критичніша робота з соціальними факторами для покращення ранжування сайту в Google.

Прямий вплив соціальних факторів на ранжування низький, проте робота з аудиторією дозволить також покращити поведінкові та силочні фактори, що сприятливо позначиться на позиціях сайту у видачі.