Огляд мобільних додатків "Ecency" та "Actifit"

Огляд мобільних додатків "Ecency" та "Actifit"

Якщо моя попередня стаття, яка мала назву “Біг, блог та блокчейн” Вам все ж таки сподобалась і ви вирішили приєднатись до екосистеми “Hive”, то Вам потрібно зареєструватись у ній. Реєстрацію можна здійснити на signup.hive.io і тут є сім методів, як можна долучитись до “Hive”:

  • HiveOnboard – реєстрація за допомогою номера телефона;
  • Ecency – за допомогою email;
  • 3Speak – за допомогою email;
  • BlockTrades – платна реєстрація (3 $);
  • BeeAnon – платна реєстрація (3 $);
  • inji – платна реєстрація (3 $);
  • HiveWallet – платна реєстрація (4 $);

Під час реєстрації на вас чекає один маленький нюанс, а саме ви отримаєте приблизно такий перелік ключів, які маєте зберегти десь, бо при втраті, їх не можна буде відновити. Так як за основні дії (додавання постів, вивід “Hive” або делегування “Hive Power”) в екосистемі “Hive” відповідає свій ключ, тому аккаунт майже неможливо зламати.

Ecency

Знайомство розпочнемо з платформи (веб-сайт та мобільний додаток) “Ecency”, так на початковому етапі вона для вас буде більш цікавішою – так як в ній можна викладати не тільки тренування, а й пости на іншу тематику. Далі розглядатись буде веб-сайт, а не мобільний додаток (вони майже однакові).

Коли ви пройдете реєстрацію та отримаєте свої ключі, то зможете зайти у свій аккаунт вказавши своє ім’я та ключ (password). Да маленький відступ ці ключі діють майже на усі площадки, які створені на основі блокчейн hive (ecency, truvvl, hive.blog, peakd, leofinance, travelfeed, sportstalksocial та інші).

Зверху буде розміщуватись основне меню, де ви зможете обрати мову, зробити пост, переглянути свій баланс та налаштувати свій аккаунт.

В головному меню на перших етапах вам цікаві будуть тільки розділи “Налаштування” – тут ви можете замінити стандартну аватарку, зробити опис для свого акаунта, вказати ім’я. Одним словом стандартні налаштування, як в любій іншій соціальній мережі та “Профіль” – це образно ваша персональна сторінка, де виводяться ваші дописи, коментарі, спільноти на які ви підписані та гаманець.

Гаманець

Гаманець в Ecency ділиться на три типи (Ecency Points, Hive Wallet та Engine Tokents):

  • Ecency Points – монета платформи ecency. Її отримати досить легко вона дається за коментарі, лайки, дописи, репости та інші дії зроблені на платформі (веб-сайт або мобільний додаток) ecency. Її можна витрачати для реклами своїх постів.
  • Hive Wallet – показує ваш основний баланс (HIVE, HP (Hive Power) та HBD (Hive Dollars)) і якраз їх ви будете отримувати за свої тренування, а саме HP та HBD.

HIVE і HP – вони рівнозначні просто мають різні функції. HIVE – токен, який вільно торгуються на біржах та може бути виведений на сервіс обміну криптовалют будь-коли або ним можна збільшити HP (Hive Power) вибравши “збільшення сили голосу”. HP (Hive Power) – це токени впливу, образно в плані бігу можна сказати, що чим більше у вас HP, то при підтримці чужого тренування (лайкові) ви зможете іншого бігуна винагородити на більшу суму. Крім того HP можна делегувати іншим учасникам/спільнотам отримуючи при цьому різні плюшки (на початкових етапах вам це не грозить). А ще їх можна конвертувати в HIVE за 13 тижнів по курсу один до одного. HP є однією з винагород за пост (в варіанті з бігом за тренування). HBD – токени вартістю близько 1 $, це друга винагорода яку ви отримуєте за тренування. І єдине, що з ними можна зробити це конвертувати в HIVE. Конвертація відбувається приблизно за одну неділю по курсу HIVE/HBD.

  • Engine Tokents – показує баланс токенів другого рівня. Одним словом інші токенів прив’язаних до HIVE і які можна купляти за HIVE, або продавати за HIVE.
Викладання тренування

Створення допису відбувається доволі легко, нажимаєте на відповідну іконку створити допис. Після чого можете створювати допис

Там де пише “Choose a community” – вибираєте EXHAUST, далі вказуєте назву тренування, в наступному полі вказуєте такі теги першим має йти EXHAUST, а наступними (runningproject, sportstalk, fitness, ocd, hivebuzz, health, waivio, neoxian, archon) і в самому кінці робите вже сам пост, а саме вигружаєте зі strava або іншого мобільного додатку, яким користуєтесь тренування, додаєте якийсь текст і можете ще декілька фотографій (hive – любить фотографії) і нажимаєте кнопку “Опублікувати”. Врезультаті має вийти, ось таке:

Ще маленький нюанс, а саме кнопка “Розширення” – тут ви можете налаштувати свій пост, а саме вибрати, як буде відбуватись розподілення винагороди 50/50 (50 – HP/ 50 – HBD), 100 % HP, або відмовитись від виплат, вибрати бенефіціарів (по замовченю все отримує автор, але там можна вказати і інших учасників та відповідно встановити для них процент, який вони отримують від винагороди), задати автоматичну публікацію поста та редопис.

Коли все було правильно зроблено, то пост отримає такий вигляд:

Навпроти вашого ніку та аватарки має стояти EXHAUST (якщо тренуваня викладається через ecency – не інше), потім іде короткий зміст допису і третім рядком іде кнопка підтримати тренування (сума підтримки), кількість лайків, кількість коментарів, змога зробити репост та інше (рекламувати пост (Boost (якщо великий пост, краще це використовувати) та Promote (особливо нічого не дає), зробити пост в інших спільнотах). Якщо ви відкриєте сам пост, то знизу побачите таку іконку, як подарунок (Tip):

Вона дає змогу додатково винагородити в даному випадку бігуна токени для винагороди (HIVE, HBD та внутрішні токени ecency).

Тепер переходимо до самої цікавої частини, а саме до етапу винагород. Коли виклали своє тренування, то протягом 7 днів отримуєте на нього винагороду:

А на сьомий день відбувається виплата винагороди. Розподілення винагороди відбувається по такому принципу 50 % – автор/ 50 % куратори і якщо був вказаний бенефіціар, то відповідну частку від винагороди автора отримує бенефіціар.

Винагорода автора ділиться відповідно до налаштувань, які були зроблені для посту – по замовчуваню 50/50 (50 – HP/ 50 – HBD). Одним словом збираєте HBD – потім їх конвертуєте в HIVE (може не потрібно буде, бо можливо hobo.run – буде приймати HBD в мене є час над цим ще подумати) і купляєте собі потрібні старти.

Actifit

Mobile application Actifit більше подібний до мобільного додатку для бігу хоча дуже мінімалістичним (так як всі доповнення до екосистеми hive розробляються “вільними” розробниками, тому навряд чи потрібно дивуватись і тут інтерфейсу Facebook чи Instagram навряд чи побачите). Звісно основних функцій таких, які має runkeeper, runtastik або strava у нього немає. Єдине що він вміє це рахувати кроки і більш менш відслідковувати якусь статистику. Крім того даний додаток має свій токен – Actifit, який користувач отримує, якщо своє тренування виклав саме через мобільний додаток Actifit.

І відповідно, коли уперше його відкриєте, то з’явиться такий екран, де буде:

  • загальна статистика кроків за день, якщо кругом ходите з телефоном;
  • детальна статистика за день;
  • загальна статистика за місяць;

Під статистикою розміщуються кнопки:

  • Send Post – створити пост;
  • View Tracking History – перегляд останніх активностей;
  • View Wallet – гаменець, де відображається баланс токена actifit;
  • Snap an Acti Pic – зробити фото;
  • View Daily Leaderboard – перегляд лідерів;
  • Settings – налаштування.

З цих всіх кнопок найбільш цікавою є перша кнопка – “Send Post” і далі буду розглядати тільки функції цієї кнопки.

Відповідно, коли завершили своє тренування вигружаєте маршрут тренування з мобільного додатку для бігу і робите пост в actifit. При першому заході в actifit потрібно буде залогінитись (логін і пароль використовується, той що отримали при реєстрації в hive).

  • вказуєте UserName та ключ з файлу, який отримали під час реєстрації, а саме він знаходиться навпроти Posting;
  • вказуєте Activity Type – в списку вибираєте Running або іншу активність, коли виберете потрібну активність Aerobics, так і буде писати, тому не лякайтесь, але активність, якщо вона не вибрана, то додаток попросить всерівно її вказати;
  • потім вказуєте Post Tags – runningproject, sportstalk, fitness, ocd, hivebuzz, health, waivio, neoxian, archon;
  • вставляєте маршрут тренування, якусь фотографію при бажані та пишите невеличкий текст;
  • нажимаєте кнопку “Send Post” – знаходиться звергу.

Після того, як виклали своє тренування, то тренування почне отримувати винагороди в екосистемі hive, крім того отримаєте ще токен Actifit. Що можна робити з токеном Actifit:

  • обмінювати на Hive;
  • купляти в їх магазині різні плюшки.

Магазин Actifit доступний на сайті actifit.io, там можна за токен Actifit купити різні плюшки, що посилять винагороду за тренування.

Інші цікаві токени та проекти реалізовані на блокчейн hive:
  • sportstalksocial.com – площадка про спорт, яка має свій токен SPORTS. Отримати токен потрібно під час викладання тренування серед тегів сказати – sportstalk. Витрачати токен SPORTS можна на просувати своїх постів або обмінювати на HIVE.
  • mobile application truvvl – викладати фото та робити цікаві розповіді (подібне до сторіз в Instagram).
  • splinterlands.com – карточна гра, для бігуна цікава тільки тим, що можна знайти непогану карту і її обміняти на HIVE;
  • cryptobrewmaster.io – карточна гра, варите пиво продаєте його, токет CBM обмінюєте на HIVE;
  • peakd.com – чимось подібний до ecency, але в головну чергу цікавий тим, що дозволяє створювати колекції з постів;
  • 3speak and d.tube – аналоги youtube. (Переглядів великих не отримаєте. Я використовую: 3speak);
  • haveyoubeenhere – мобільний додаток, де можна публікувати розширений опис до свої подорожей (чимось подібне до Instagram);
  • terrive.one – платформа для обміну фотографіями та відео;
  • waivio – непоганий інтерфейс та веб-хостинг;
  • D.Buzz – платформу мікроблогів (аналог твіттера);
  • TeamUkraine – українська спільнота в екосистемі hive (використовує тег в постах – ua. ua-promoter – підтримка україномовних постів, як це відбувається читайте там все описано. HIVE_UA – телеграм канал української спільноти);
  • leofinance.io – портал про фінінси та огляд крипторинку (якщо розираєтесь у цьому то можете на ньому публікувати свої пости на цю тему);
  • musicforlife.io – портал про музику;
  • Hobo.Run – проект, що дозволяє за HIVE/HBD купляти старти.

От і все в принципі про що хотілось розповісти на даний час, тому розбирайтесь з Hive, тренуйтесь і бігайте у своє задоволення.