Перша столиця Польщі - "Bieg Lechitów"

Перша столиця Польщі - "Bieg Lechitów"

Коли я складав свій біговий календар на 2019 рік, досить довго сумнівався, чи їхати до Гнезно на його півмарафон, чи ні. Головна причина тому – фінансовий аспект, адже мати дві подорожі (Піли та Гнезно) за межі країни в один місяць все ж накладно (переліт та проживання). З іншого ж боку залишити поза увагою місто, з якого розпочалась історія Польщі не дуже хотілось. Трохи повагавшись я все-таки вирішив його відвідати. І не даремно, бо подорож виявилась цікавою. До того ж цього разу я вирішив провести невеличкий експеримент, аби зекономити, що зокрема стосується проживання.

Registration

Зареєструватись можна через основний сайт події: bieglechitow.pl. Реєстрація проходить стандартно: треба вказати ПІБ, розмір футболки побажанню, телефон та пошту.

Дорога та місто

Цього року я вже встиг багато разів політати у Польщу. Тому, базуючись на своєму досвіді, обрав два міста, куди найзручніше та найдешевше літати, – Катовіце та Варшава, з яких потягом легко дістатись до будь-якого польського міста. Цього до Гнезно дістався через Катовіце. Виліт у мене був запланований 13 числа у п’ятницю. Це виявилось поганою ідеєю: замість вильоту о 14 годині, я покинув Київ об 19 годині, причому до 18 години рейс постійно переносився на пізніший час.

Добиратись до Гнезно спочатку планував через Познань, але прибувши в Катовіце на вокзал дізнався, що є прямий потяг без пересадок. Дорога ж зайняла біля шести годин, яку більшість з яких спав після перельоту.

Моє знайомство з Гнезно розпочалось з пам’ятника Пшемислу II, який зустрічає гостей міста біля вокзалу.

Місто має багато сакральних місць для поляків. Хочеться виділити кафедральний собор, а недалеко від нього у парку є, так би мовити, пам’ятник Леху. Якщо вірити легенді, він побачив гніздо того самого орла, який зараз зображений на гербі Польщі, та заснував місто Гнезно. Якщо ж історичні пам’ятки не для Вас, то прогулянку містом можна перетворити у своєрідний квест. Чому? По місту розкидані фігурки зайця-берсерка у різних образах. Це вже для мене третє місто у Польщі, де зустрічав такі невеличкі фігурки (подібні є у Вроцлаві та Зеленій Гурі).

Run

Видача пакетів була запланована на 18 годину вечора в будинку однієї зі шкіл. Чогось особливого типу SportExpo тут не було. Забравши свій стартовий номер і те, що до нього додається, я вирушив у напрямку майбутнього місця проживання. Цього разу мені не вдалось зняти ані готель, ані хостел, тому щоб себе не обтяжувати пошуком в booking або airbnb, було вирішено піти на невеликий експеримент та скористатись пропозицією організаторів по розміщенню учасників напівмарафону в спортзалі однієї з спортивних шкіл. Під час півмарафону в Славутичі у мене вже був подібний досвід такого проживання.

Що ж можу сказати з цього приводу? Це непоганий варіант здешевлення подорожі. Бігунів розмістили у спортзалі спортивного комплексу. Першим учасникам дістались непогані місця – невеличкі мати. Даний варіант дозволяє зекономити біговий бюджет (від 50-200 злотих), але особисто для мене це зовсім незручно. Такий варіант підходить більше для місцевих учасників, адже привезти з собою з іншої країни нормальний туристичний килимок та спальник немає можливості. Все це в мій рюкзак просто не влазило, тому
прийшлось віддати перевагу книжці-каремату, а спальник довелось замінити пледом, що б ще в мій 30-ти літровий рюкзак помістились бігові речі.

До того ж під час дороги ти іноді на ногах до 24 годин, після чого не дуже-то і хочеться спати на підлозі, хоча не можу сказати, що більше не вдаватимусь в бігових подорожах до такої ночівлі.

Перейду до самого півмарафону “Bieg Lechitów”. Він виявився досить захоплюючим. По-перше, старт і фініш знаходяться у різних місцях. Аби учасники могли без проблем дістатись старту, було організовано трансфер від стартового містечка до місця старту

Локація старту – озеро Ледінца (біля якого розміщений своєрідний музей), посеред якого є острів, де можна побачити залишки палацу перших польських королів з династії Пястів. Маршрут півмарафону повністю асфальтований та в основному лежить через поля та навколишні села, лише в кінці зачіпляє трохи території міста Гнезно. Фініш же розташовувався біля Кафедрального собору в Гнезно.

Початок півмарафону “Bieg Lechitów” було заплановано на 11 годину. З самого ранку ми відправились до автобусів, які нас мали завести до місця старту. Дорога зайняла приблизно хвилин 20-30. По приїзду ми трохи прогулялись музеєм та островом.

Як і зазвичай, учасники півмарафону були розділені відповідно до свого часу. Цього разу я вирішив пробігти на 1:45, хоча, як виявилось, я знову себе трохи переоцінив свої сили. Та й Гнезно став моїм другим забігом після півмарафону в Пілі, коли біг по пульсу. Не можу сказати, що це мене якось радує особливо коли він починає злітати вгору і приходиться його якось приводити до тями, паралельно до цього з’являється багато непотрібних думок та роздратування від цього. Раніше було значно легше – в голові були тільки швидкість і самопочуття.

Стартував знову з Сергієм. Ми разом тримались десь до 6-го кілометру, після чого він побіг уперед, а я почав потрохи сповільнюватись. Мої ж мрії про покращення часу почали розвіюватись після 5 км. Я вирішив, що кудись поспішати не потрібна та можна просто почати насолоджуватись навколишньою природою.

Найбільша підтримка панувала на фініші, хоча по всьому маршруту розкидано багато невеликих груп підтримки. Ще я переживав, що прийдеться бігти бруківкою, але на маршруті її не було. Одне, що доставляло незручності, – сонце, від якого не можна було сховатись.

Impression

Забіг видався захоплюючим та незвичайним. Основна причина того – історична складова, а саме місце старту та його фініш.