У пошуках "Перлини Червоного моря" - "El Gouna Half Marathon"

У пошуках "Перлини Червоного моря" - "El Gouna Half Marathon"

Першим закордонним забігом у цьому році для мене став єгипетський півмарафон “Pyramids Half Marathon”, що відбувся у лютому місяці в Каїрі. Цей біговий сезон був невдалим, адже більшість закордонних стартів скасувалися або перенесені на наступний рік. Тож, під кінець року головною ціллю було потрапити хоч на якісь бігові змагання поза межами нашої держави.Вибір був не надто великий. Мені довелося обирати між трьома країнами: Болгарією (3 марафони), Туреччиною (2 марафони) та Єгиптом (півмарафон). І свій вибір я зупинив на останньому єгипетському півмарафоні – “El Gouna Half Marathon”, який проходив в середині листопада на узбережжі Червоного моря в містечку Ель-Гуна. Його ще називають “Перлиною Червоного моря”.

Реєстрація

Реєстрація на півмарафон в Ель-Гуні відбувалася вже в традиційний для більшості досвідчених спортсменів спосіб – онлайн на офіційному сайті забігу elgounahalfmarathon.com, де кожен учасник повинен був заповнити свої дані та вибрати необхідний розмір футболки, а також сплатити стартовий внесок. Він становив для ранньої реєстрації – 700 EGP (45 $) і для звичайної – 800 EGP (52 $).

Маршрут

Поїздка до Єгипту була моєю першою в цьому році закордонною подорожжю після карантину. Якщо взимку до Каїру я летів з пересадкою у Стамбулі, то цього разу довелося шукати прямий рейс з Києва до Хургади. Треба зазначити, що великих нововведень під час перельоту та перетину кордону за час пандемії не відбулось.

el gouna running

Найголовніше те, що весь переліт треба було носити на обличчі маску, а також було відмінено візи. Їх замінили на сертифікат з негативним результатом ПЛР-тесту. Цей документ можна було зробити в Україні, але не пізніше, ніж за 72 години до прибуття в Єгипет чи безпосередньо в самому аеропорту по прильоті, але вартість самого тесту складає 30 $. Крім того, рекомендовано мати із собою поліс медичного страхування на випадок хвороби COVID-19 та необхідності її лікування поза межами України.

Дорога до Єгипту

Тож, пройшовши паспортний контроль і отримавши відповідний штамп у паспорті, я відразу з аеропорту Хургади поїхав до готелю, де раніше забронював номер. Він знаходився в містечку Ель-Гуна у 30 хвилинах від аеропорту.Підготовка до забігу на 21 кілометр  розпочалась напередодні. Організатори зробили зручну розмітку по всьому маршруту, розгорнули стартове містечко. Ввечері напередодні старту на території місцевої школи почалася видача стартових пакетів. Для цього необхідно було пред’явити посвідчення особи, після чого учасник отримував свій стартовий пакет.

Маршрут півмарафону

Бігова подія “El Gouna Half Marathon” розпочався о 8 годині ранку. Спочатку стартували учасники основного забігу напівмарафону, а на годину пізніше – спортсмени, які вирішили спробувати свої сили у змаганнях-супутниках на 10 кілометрів. І останніми розпочали свій забіг бігуни на дистанцію в 5 кілометрів.

el gouna

Маршрут півмарафону “El Gouna Half Marathon” складається з одного кола і проходить переважно добре асфальтованими вуличками древнього міста. Перша його частина, на моє особисте враження, найбільш цікава. Адже проходить вздовж місцевих каналів та історико архітектурних пам’яток. Друга частина – це житлові квартали Ель-Гуна та вздовж місцевого шосе, з якого, до речі, відкривається красивий вид на усе місто та гірський хребет Етбай. Якщо в першій половині забігу можна було сховатися від пекучого єгипетського сонця під кронами дерев, то друга частина напівмарафону проходила на відкритій місцевості і всі ми відчули яким пекучим може бути єгипетське сонце. Єдиним порятунком для всіх учасників були пункти гідратації, які можна було зустріти кожні 3 кілометри.

el gouna half marathon

Фінішний відрізок був поблизу локації, де проходить зазвичай місцевий кінофестиваль “El Gouna Film Festival”. До речі, старт та фініш в цьому забігу не співпадали. Фінішували усі спортсмени на території місцевого порту, де вони могли відпочити від змагань та отримати насолоду від пейзажів Червоного моря.

Враження

Півмарафон “El Gouna Half Marathon” в цілому мені сподобався. Перш за все, гарною організацією, цікавим маршрутом та можливістю насолодитися красою узбережжя Червоного моря.