У пошуках "Перлини Червоного моря" - "El Gouna Half Marathon"

У пошуках "Перлини Червоного моря" - "El Gouna Half Marathon"

Мої цьогорічні закордоні забіги розпочались з єгипетського півмарафону“Pyramids Half Marathon”, що проходив у лютому в столиці Єгипту, місті Каїрі. Цей біговий сезон вийшов дуже убогий на закордоні старти для мене, і ті бігові події, які планувалось відвідувати були скасовані та перенесені на 21 рік. Тому під кінець бігового сезону, все таки вирішив потрапити на якийсь цікавий забіг закордом.Так як цього року вибирати особливо не було з чого, а саме Болгарія (3 марафони), Туреччина (2 марафон) та Єгипет (півмарафон), тому свій вибір вирішив зупинити на єгипетському півмарафоні – “El Gouna Half Marathon“. Півмарафон “El Gouna Half Marathon” проходив в середині листопада на березі Червоного моря в містечку Ель-Гуна, яке ще називають “Перлиною Червоного моря” .

Реєстрація

Реєстрація на півмарафон “El Gouna Half Marathon” проходила на офіційному сайті забігу elgounahalfmarathon.com, де учасникам потрібно було зареєструватись (заповнити свої контактні дані та вибрати розмір футболки) і оплатити стартовий внесок (рання регістрації – 700 EGP (45 $), звичайна – 800 EGP (52 $)).

Дорога

Осіння поїздка до Єгипту на півмарафон “El Gouna Half Marathon” стала моєю першою закордоною поїздкою після карантину. Якщо зимою в Каїр летів з пересадкою в Стамбулі, то цього разу вирішив шукати прямий рейс з Києва в Хургаду. Досить великих нововедень при перельоті та перетині кордону Єгипту за час пандемії не відбулось.Але деякі новеведення все таки було введено, а саме, весь переліт потрібно було знаходитись у масці, а ще була відмінена віза при перетені кордону. В данному випадкові віза було замінена на сертифікат з негативним результатом ПЛР-тесту. Сертифікат можна було зробити в Україні, але не пізніше, ніж за 72 години до прибуття, так і по прильоті в Єгипет, в аєропорту, де його ціна складає 30 $. Крім того бажано мати при собі страховку, що покриває лікування від COVID-19. Саму ж актуальну інформацію про те, як потрапити в ту чи іншу країну в умовах 2020 року можна знайти на сайті visitukraine.today

Біг

Пройшовши паспортний контроль та отримавши штамп в паспорті про перетин кордону я відразу з аєропорта Хургади відправився до свого готелю, який знаходився в містечку Ель-Гуна. Дорога з Хургади до Ель-Гуна зайняла приблизно 30 хвилин.

Підготовка Ель-Гуни до півмарафону розпочалась, ще напередодні старта забігу, з самого ранку вже була розмічений маршрут півмарафону та почалось розгортатись стартове містечко. Видача стартових пакетів почалась о 18:00 за день до старту півмарафона “El Gouna Half Marathon”, на території тенісних кортів місцевої школи. Щоб отримати свій стартовий номер потрібно було пред’явити свої документи після чого учаснику видавався його стартовий пакет.

Бігова подія “El Gouna Half Marathon” розпочиналась о 8 годині ранку зі старту основної дистанції – півмарафону, учасники забігу на 10 кілометрів стартували через годину після старту півмарафону. Останіми в цей день стартували учасники на дистанцію в 5 кілометрів.

Маршрут півмарафона “El Gouna Half Marathon” складався з одного кола та проходив в основному асфальтованими вуличками “Венеції в пісках”. Маршрут першої частина півмарафону проходив в основному вздовж місцевих каналів. Ще цікавою особливістю маршрута було те, що старт і фініш знаходяться в різних місцях.

Мої пригоди на ужбережжі Червоного моря розпочались відразу після закінчення стартового відліку. Перша частина маршру півмарафону “El Gouna Half Marathon” виявилась досить цікавою, так як проходила по туристичній частині міста та вздовж місцевих каналів.

Маршрут другої частина півмарафону в основному проходив по житловим кварталах міста Ель-Гуна та вздовж місцевого шосе з якого відкривалась красива панорама на саме місто та на гірський хребет Етбай. І якщо в першій частині півмарафону від єгипетського сонця можна було сховатись у затінку, то друга частина в основному проходила на відкритій місцевості і сонце супроводжувало учасників півмарафону весь час. Від місцевого сонця учасників півмарафону рятували пункти гідрації, які розміщувались кожні 3 кілометри, де можна було освіжитись водою.

На фінішньому відрізкові півмарафону учасники пробігали біля локації, де проходить місцевий кінофестиваль “El Gouna Film Festival”. Фініш півмарафону розміщувався на території місцевого порту, де учасники могли відпочити від півмарафону та насолодитись краєвидами Червоного моря.

Враження

Півмарафон “El Gouna Half Marathon” виявився гарно організованою біговою подією на узбережжі Червоного моря з цікавим на захоплюючим маршрутом півмарафону. Де учасники могли насолодитись красою данної локації.


Booking.com