У квітні проводилося декілька цікавих бігових подій, але мою увагу найбільше привернув забіг “Easter Run”, що проходив у Харкові. Перш за все мене зацікавила дистанція цього забігу, що складала цілих 30 кілометрів. Я ще ні разу не пробігав дистанції більше 25 кілометрів – останнім таким забігом став “Kyiv Ultramarathon”. Крім того збирався пробігти свій перший марафон десь у середині травня, тому хотілося випробувати себе у більш довгій дистанції, яка дозволить оцінити власні сили та витримку.
Саме тому довго не роздумуючи додав тридцяти кілометровий забіг “Easter Run” до свого бігового календарю й став наполегливо чекати на цю цікаву бігову подію. Мені дуже хотілося дізнатися, як буде поводитися мій організм та тіло після 26-го кілометра. А ще це була дуже приємна нагода знову завітати до Харкова.
Реєстрація
Реєстрація на забіг “Easter Run”проходила на веб-сайті sportevent.com.ua. Тут я дізнався, що маршрут забігу складається з десяти кіл, кожне коло по 3 кілометри. Траса була переважно ґрунтовою й частково асфальтованою на початку та кінці кожного кола.
Дорога
Коли прийшов час купувати квитки на потяг, я зрозумів, що запізнився – вільних місць зовсім не залишилося. Тому довелося їхати до Харкова на автобусі. Уся дорого с Києва зайняла десь 7 годин.
Біг
Організатори “Easter Run” розгорнули стартове містечко поблизу красивого парку, біля велоцентру Спиця. Отримував стартовий пакунок я вже у день проведення забігу безпосередньо на території стартового містечка. Старт було заплановано на 9:00, але відбувся невеличкий казус. Тому старт довелося трішки відкласти, бо організатори забігу забули чіпи для учасників. Але цей момент мене не здивував, бо забіг влаштовувався у місті вперше, тому це ніяк не погіршило враження від нього. Перед тим як дали старт була проведена невеличка розминка, а потім почали стартувати учасники дистанції на одну милю.
Інші ж бігуни стартували в один час. Але була невелика різниця у довжині кіл – для бігунів на 5 та 10 кілометрів довжина одного кола складала 2.5 кілометри, а для тих хто долав дистанцію на 21 та 30 кілометрів, кола були по три кілометри. Мені ж треба було бігти десять повних кіл. Траса виявилася просто чудовою. Перша половина кола пролягала через парк, де було дуже легко та приємно бігти, а друга пролягала заасфальтованою велосипедною доріжкою уздовж паркової зони. Що було дуже гарно організовано, так це волотнери, які зустрічали бігунів на усіх важливих ділянках маршруту, підказували вірний напрямок та надавали гарну підтримку.
Після кожного кола на бігунів чекала станція гідрації – вона була розміщена близько до стартового майданчику. Спочатку бігти було легко – два перших кола промайнули майже непомітно. Перший раз на пункт гідрації я завітав після шостого кілометру й на наступних колах забігав до нього постійно, щоб втамувати спрагу.
А ось на ділянці траси, що виходила за межі парку, бігти було набагато важче через пекучу спеку. Крім того тут маршрут підіймався угору, через що я не нехтував відновленням подиху на пункті гідрації, коли він мені зустрічався. Якщо оцінювати біг загалом, то цікавими були тільки перші 2-3 кола. Після цього я вже запам’ятав усі особливості траси й усі наступні кола пробігав у автоматичному режимі.
Десь на 24-у кілометрі я познайомився з дуже приємним велосипедистом, який дав мені води. У той момент це було дуже доречним, бо з собою пляшку води я не брав, й доводилося чекати пунктів гідрації щоб втамувати спрагу. Долаючи кожне наступне коло я потрохи добіг до фінішної лінії цього поки, що найдовшого у моїй практиці забігу.
Враження
Тридцяти кілометровий харківський забіг “Easter Run” запам’ятався мені як дуже приємна та гарно організована бігова подія. Не зіпсувала настрій навіть невеличка затримка на початку с чіпами, бо на тлі більш серйозних казусів, що траплялися на інших забігах, це була лише дрібниця.
Але головне, що я хотів отримати від забігу та від організаторів, я отримав. А саме – зміг перевірити власні здібності та сили пере тим, як брати участь у повноцінному марафоні. Тому святкування Пасхи для мене почалася із задоволення власними результатами та щасливого настрою.