Документальні фільми про біг

Документальні фільми про біг

В минулому вже розповідав про художні фільми про біг. А цій ж статті вирішив приділити увагу цікавим документальним фільмам про біг і разом з тим трішки  розповісти вам про них.

Дух марафону

Дух марафону” — це перший фільм, який відобразив пристрасть, драму та суть знаменитого Чиказького марафону протяжністю 26,2 милі. Захоплюючі портрети шести бігунів з усіх сфер життя розкриваються, коли фільм розповідає про досвідчених спортсменів і любителів, які готуються до великої гонки. Подивіться, чому Los Angeles Times сказала: “Навіть якщо ви ніколи не бігали ні за чим, крім автобуса, ви… потрапите в захоплюючу подорож переглядаючи цей фільм”!

Біжи заради свого життя

Документальний фільм режисера Джадда Ерліха розповідає про захоплююче життя і діяльність Фреда Лебоу, ексцентричного засновника Нью-Йоркського марафону, чия любов і пристрасть до бігу по шосе викликали всесвітнє явище.

Ті, що біжать пустелею

Ті, що біжать пустелею” – це документальний фільм 2013 року, знятий Дженіфер Стейнман і знятий групою непрофесійних бігунів, які намагаються завершити “4 пустелі” – серію ультрамарафонських перегонів, які часто вважаються найскладнішими у світі.

Трансамерика з Рікі Гейтсом

У час невизначеної політики та крещендо розбіжностей американський ультра-бігун Рікі Гейтс вирушає пішки по Америці. У розпал національних виборів 2016 року, коли на президентських виборах переміг кандидат від Республіканської партії Дональд Трамп, Гейтс зрозумів, що Америка, яку він знав, не обов’язково була тією Америкою, яка була. Заінтригований і цікавий, Гейтс вирішує відправитися і побачити на власні очі, щоб спробувати зрозуміти і співчувати своїм співвітчизникам-американцям. Починаючи з краю Атлантичного океану в Південній Кароліні, Гейтс подорожує 5 місяців і майже 3700 миль до Тихого океану в Сан-Франциско, Каліфорнія. Те, що починається як пошук справжньої Америки, в період політичних потрясінь, зрештою стає історією ідентичності, коли Гейтс починає знаходити ясність і сенс у своєму власному житті.

Де мрії помирають

Де мрії помирають” — це документальний фільм, створений Ітаном Ньюберрі (“Імбирний бігун”), який розповідає про канадського ультрабігуна Гері Роббінса під час його двох спроб пробігти марафон Барклі — подію на 100+ миль, яку багато хто вважає найважчим пробігом на витривалість на Землі. Ця подорож, що триває більше 2 років, є емоційною, потужною та справді надихаючою. Дізнайтеся, що потрібно, щоб спробувати неможливе та демонів, які слідують. Дізнайтеся, які жертви приходять, якщо присвятити своє життя цій справі. Дослідіть наш погляд на те, чому Барклі є місцем, де мрії вмирають.

Чому ми бігаємо 100 миль

Чому ми бігаємо 100 миль? Це питання, яке я часто отримую від друзів і знайомих. І в нижчі моменти під час цих ультрамарафонських подій, якщо чесно, я також звертаю це питання всередину. Звісно, на перший погляд можна назвати самовдосконалення, кидання собі виклики тощо. Але чим довше я роблю це, тим більше я починав досліджувати відповіді за межами поверхні. Як ми ставимося до дискомфорту, невизначеності та болю. Невже у нас це занадто легко, і, отже, нас тягне на протилежний кінець спектру, де ми перебуваємо в режимі “виживання” і п’ємо/їмо/рухаємося вперед? Чи є ми в нашому більш природному стані, коли наш світ зводиться до цього?