Останнім півмарафоном, який мені потрібно було пробігти, що б здобути “Корону польських півмарафонів” став півмарафон Кракова – “Cracovia Polmaraton’. Дуже довго я вагався чи треба мені брати участь у цьому заході, бо було як багато «за», так й багато «проти».

Головною причиною моїх вагань було те, що цей півмарафон входить до двох бігових серій, а саме до “Корони польських півмарафонів” та до “Krolewska Triada Biegowa”. Бажання повністю пробігти серію “Krolewska Triada Biegowa”, теж були, але тако ж було досить велике бажання ефективно закінчити бігову серію “Корону польських півмарафонів”.

Зрештою гарне закінчення бігової серії “Корона польських півмарафонів” виявилось сильнішим, хоча згодом я трішки й пожалкував про це. Звісно для фіналу “Корона польських півмарафонів” можна було б обрати півмарафон у Гнезно. Що ж до краківської тріади, то її тепер прийдеться бігти частково (марафон та трейловий забіг).
Реєстрація
Якщо говорити про реєстрацію, то можна відмітити, що чимось особливим вона не відрізнялася. Щоб зареєструватися, треба було зайти на офіційний сайт півмарафону pzucracoviapolmaraton.pl та перейти до вкладки Dla biegaczy – Zapisy. Форма реєстрації стандартна – треба заповнити свої контактні дані, після чого сплатити стартовий внесок. У завершенні реєстрації вам присвоюється стартовий номер учасника півмарафону “Cracovia Polmaraton”.

Шлях до Кракова
До Кракова я добирався потягом з Варшави. У цей раз я прилетів до аеропорту “Шопен” й вирішив сісти на електричку. Треба відмітити, що аеропорт “Шопен” дуже зручний, якщо порівнювати його з іншим варшавським аеропортом “Модліним”. Доїхати електричкою з “Модліна” до Варшави коштує 14 злотих, в той час як з “Шопена” – усього 3 злотих.
Дорога з аеропорту “Шопена” до центра Варшави електричкою займає не більше 10 хвилин, коли ж з “Модліна” треба їхати приблизно десь годину. Ще один плюс – відсутність пересадок. З аеропорта “Модліна” ж треба автобусом спочатку доїхати до станції “Модлін” та тільки потім пересісти на електричку.

Шлях до Кракова зайняв в мене десь 13 годин. Приїхав я у п’ятницю, після чого заселився до хостелу й вирушив знайомитися з містом. В суботу в мене у планах було відвідати вже знайому спортивну виставку “SportExpo”.
Біг
Суботній ранок розпочався з запланованого відвідування “SportExpo”, де мені хотілося знайти нову цікаву інформацію. Тут же треба було забрати стартовий пакет, після чого можна було прогулятися самою виставкою. Організована вона була на високому рівні: відвідувачів чекали багато спортивних товарів, але мене більше цікавило інше. Шукав я інформацію про нові цікаві бігові заходи.
Нажаль, на виставці було представлено небагато півмарафонів, які б мене зацікавили. Я знайшов інформацію про місцевий біговий клуб “Obozy Bieganie” та півмарафон “Bialystok Half Marathon”. Біговій клуб привернув мою увагу у першу чергу різноманіттям та організацією тренувальних лагерів в таких країнах, як: Болівія, Перу, США, Іспанія, Португалія, Ефіопія, Кенія, ПАР, Кіпр, Польща.

Виходячи зі “SportExpo” натрапив на цікавий сюрприз, який трошки засмутив мене – інформацію про бігову серію “Krolewska Triada Biegowa”. Через те, що я беру участь у краківському півмарафоні, так як не зможу пробігти усі три забіги, що входять до цієї серії, у один сезон. Трохи засмутившись я вирушив на прогулянку старим містом. У першу чергу вирішив відвідати “Ваваль” – резиденцію польських королів, та прогулятися центральними вуличками Кракова.

Стартовий майданчик краківського півмарафону було розміщено неподалік “Tauron Arena Krakow”. Початок забігу був запланований на 11:00. Маршрут здебільшого був рівнинним та складався з однієї петлі центральними вулицями Кракова та вздовж берега річки Вісла. Основний мінус маршруту – це відрізки з бруківкою, що траплялися на шляху. Фінішний майданчик був встановлений всередині “Tauron Arena Krakow”.

Учасників півмарафону було поділено на групи відповідно до їх темпу бігу. У кожної групи був свій пейсмейкер. Я знову стартував зі своїм другом Сергієм, бо ми входили в одну групу з часом 1:40-1:49 годин.
Перша половина забігу видалася досить жвавою. Відчував себе дуже комфортно, незважаючи на спеку, що давала про себе знати. Також допомагали розмови з Сергієм, з яким ми старалися бігти поруч один з одним в одному темпі. Але довго триматися одного темпу не вийшло – поки що я намагаюся бігти за пульсом 180, а у цей раз ще додалася палюча спека.

Десь після дванадцятого кілометра я трохи сповільнився щоб дати пульсу змогу стабілізуватися. У цей час Сергій вирвався уперед. Відстань, що залишилася до фінішу, пробіг у повільному темпі попутно поповнюючи сили на станціях гідрації.

Маршрут краківського півмарафону – “Cracovia Polmaraton” дуже мені сподобався. Він проходив двома берегами Вісли, центром старого міста, а також трохи захоплював фабрику Шиндлера та королівський замок Вавель. У більшості маршрут був рівнинний, тільки іноді траплялися невеличкі спуски та підйоми. У старій частині міста іноді траплялися ділянки з бруківкою.

Фінішували учасники Краківського півмарафону на “Tauron Arena Krakow”, де їх вже чекала прекрасно організована зона відпочинку й пригощання пастою, лазанью, салатом та пивом або чаєм.
Враження
Очікування від півмарафону “Cracovia Polmaraton” в мене були трохи завищені. Організація спортивної виставки та самого забігу буда на високому рівні. “SportExpo” засмутила відсутністю інформації про цікаві бігові події в регіоні, хоча спортивних товарів там будо представлено дуже багато. Маршрут забігу сподобався та й погода виявилася непоганою. Гарна підтримка на трасі, в особливості неподалік від фінішу, мотивувала продовжувати бігти й не зупинятися.
Незважаючи на те, що фінішний майданчик було задумано дуже цікаво та ефектно, мені він так мовлячи не “зайшов”. Відрізок шляху до фінішу представляв з себе темний та яскраво освітлений коридор, де зовсім не було видно вболівальників. Було чутно лише голос ведучого та музику. Не відчувалася атмосфера стадіону, а глядачів можна було побачити тільки коли майже виходиш з арени.

Коли біжиш під яскравим сонцем майже дві години, а потім раптово потрапляєш у темне приміщення, втрачається концентрація. На мою думку, такий фініш більше підійшов би для нічного півмарафону, а не для того, що проводиться серед дня.

В цілому організатори постаралися на славу – півмарафон “Cracovia Polmaraton” був дуже крутий. Порадувала гарна підтримка на трасі. Пунктів гідрації та харчування було достатньо на шляху, як і мочалок, які дуже рятували у спеку.
Booking.com