Столицею польських королів - "Cracovia Półmaraton"

Столицею польських королів - "Cracovia Półmaraton"

“Cracovia Półmaraton” увійшов у мою підбірку на “Корону польських півмарафонів” останнім . Довгий час я не міг вирішити, чи приймати участь у даному півмарафоні, чи ні – були свої як за, так і проти. Головною причиною моїх сумнівів стало те, що півмарафон входить до складу серії  забігів “Krolewska Triada Biegowa”, а в мене були плани пробігти її у один рік. В той же час мене переповнювало бажання мати цікавий фінал в серії “Корону польських півмарафонів”, що і врешті-решт взяло верх, хоч трішки і пожалкував про це згодом. Для фіналу серії “Корону польських півмарафонів” чудово підійшов би півмарафон у Гнезно. Тепер же краківську тріаду доведеться бігти лише частково.

Реєстрація

Що ж, пару слів про реєстрацію: вона нічим особливим не відрізнилась від інших забігів. Реєстрація відбувається на головному сайті півмрафону pzucracoviapolmaraton.pl в закладці (Dla biegaczy – Zapisy). Тут все стандартно: спочатку заповнюється форма Вашими контактними даними, далі оплачується стартовий внесок. І вуаля – Вам присвоєно стартовий номер.

Шлях до Кракова

Дорогу до Кракова було прокладено через Варшаву, звідки потяг довіз мене до Кракова. Цього разу я прилетів в аеропорт “Шопена”, тому вирішив скористатись послугами електрички. Якщо порівнювати його з іншим варшавським аєропортом “Модліним”, “Шопен” – набагато зручніший аеропорт. До “Варшави Центральної” йде пряма, електричка ціна якої – 3 злотих, в той час як з “Модліна” до Варшави – 14 злотих. Дорога займає хвилин 10 максимум, тоді як з “Модліна” – близько години. Ну і ніяких пересадок, в той час як з “Модліна” спочатку автобус до станції “Модлін”, а потім вже електричка.

Дорога до Кракова зайняла у мене близько 13 годин у п’ятницю. “SportExpo” тільки розпочинала свою роботу у ввечері (це був його перший день), тому я вирішив візит туди відкласти на суботу. В п’ятницю по приїзду я трохи ознайомився з містом та поселився у хостел.

Біг

Ранок суботи, як і планувалось, розпочався з відвідин SportExpo. Там я очікував знайти багато цікавої інформації. Як тільки відкрив очі зранку, відразу відправився в його напрямку, аби забрати стартовий пакет та погуляти по SportExpo. Саме виставку було організовано на висоті: тут було багато різних спортивних товарів (одяг, аксесуари та інше), але на таких подіях мене цікавить дещо інше: представлення різних бігових заходів або інформація про них. На превеликий жаль, цього тут було дуже мало. Був представлений один півмарафон – “Białystok Half Marathon” та один біговий клуб “Obozy Bieganie”. Що стосується клубу, він привернув мою уваги  головним чином лакаціями, до яких проводяться виїзди (Польща, Кіпр, ПАР, Кенія, Єфіопія, Португалія, Іспанія, США, Перу та Болівія) та самою організацією таких заходів. На виході з SportExpo натрапив на ще дещо цікаве – інформацію про “Krolewska Triada Biegowa”, проте це ще більше засмутило мене. Моя участь в “Cracovia Półmaraton” унеможливлює мою участь в один сезон пробігти усі три забіги, що у неї входять. Тому трішки засмученим я вирішив прогулятись самим містом в першу чергу його центром та біля  резиденції польських королів (Вавель).

Старт півмарафону був запланований на 11-ту годину ранку біля “Tauron Arena Kraków”. Маршрут півмарафону складався з одного коло вуличками міста та був майже рівнинний. Головний його недолік – траплялись відрізки з бруківкою. Він пролягає двома берегами Вісли, фініш знаходиться всередині “Tauron Arena Kraków”.

Усі учасники знову ж таки були розділені на різні групи відповідно до свого темпу бігу, також були пейсмейкери. Стартував я знову ж таки разом з Сергієм, оскільки у нас обох був однаковий час на номерах – 1 година 40 – 1 година 49 хвилин.

Перші 10 кілометрів видались досить таки жвавими. Хоча спека і давала своє, але відчував  себе комфортно. До того ж  спочатку  біг йшла в основному за розмовами з Сергієм, оскільки старались триматись один біля одного та тримати темп. Але так як я поки що бігаю з пульсом 180, до чого ще й додалась спека, – підтримувати один темп довго не вийшло. Після кілометра 12 довелось сповільнити свій темп, аби привести до ладу пульс. Сергій тим часом почав відриватись уперед.

Свій подальший біг я перевів у більш повільний та продовжив рухатись у напрямку фінішу, попутно забігаючи на пункти гідрації, аби поновити сили.

Сам маршрут півмарафону мені дуже сподобався: як я вже казав, він лежав двома берегами річки Вісла, охоплював центр міста, королівський Вавель та трохи охоплював дорогу біля фабрики Шиндлера. В основному шлях був рівнинний, хоча все ж траплялись невеликі підйоми та спуски. Було декілька ділянок з бруківкою, але це в основному лише стара частина міста.

Cracovia Półmaraton

Фініш півмарафону відбувався в середині “Tauron Arena Kraków”. Далі на усіх учасників чекала досить добре організована зона відпочинку, де можна було підживитись макаронами, салатом, лазанью та чаєм або пивом.

Враження

Від “Cracovia Półmaraton” очікував трохи більшого. Організація півмарафону та “SportExpo” була  на високому рівні. “SportExpo” розчарувала наявною там інформацією про забіги, але те, що стосується бігових аксесуарів та речей представлено було досить гарно. Сподобався маршрут та пощастило з погодою. Як завжди, мотивувала не зупинятись гарна підтримка на трасі, а особливо перед фінішем.

Хоча задумка фінішу була цікаво та зі сторони це виглядало доволі ефектно, мені він не зайшов: сам фінішний відрізок представляв собою яскраво освітлений та темний коридор, де глядачів зовсім не було видно. Окрім музики та голосу ведучого, арену не було чутно. Якщо порівнювати його з Сілезія марафоном, там усе проходить цікавіше – там ти чуєш атмосферу стадіону. Тут же атмосфери я не відчував взагалі, та і глядачів побачив лише тоді, коли майже вийшов з арени. До того ж відсутністю світла. Коли ти біжиш 1 годину 50 хвилин під яскравим сонцем, а потім раптово вбігаєш в темне приміщення – атмосфера трішки пригнічує, втрачається концентрація. Як на мене, фініш такого типу більше підійшов би для нічного півмарафону, а не денного.

Загалом організатори добре постарались і вийшло у них це дуже круто; потішила запальна підтримка на трасі; було достатньо пунктів харчування та гідрації, мочалок ( спекотно було все-таки).