Прогулянка Черкасами - "Черкаська десятка"

Прогулянка Черкасами - "Черкаська десятка"

Ранні осінні бігові події почали потроху повертатися в моє спортивне життя. Звісно, то не ті старти, на які я раніше очікував і планував на початку 2020 року. Але маємо те, що мамо і треба радіти хоча б цьому. До речі, кінець серпня та вересень виявились досить плідними місяцями. Адже мені пощастило прийняти участь у двох трейлових забігах (“Забіг в Пирогово” та “Тропа над Россю”) та випробувати сили в одному шосейному півмарафоні (“Luchesk Half Marathon”).

черкаси

Вдало завершити свій біговий вересень вирішив новим забігом, який тільки 2020 року поповнив календар українських забігів на 10 кілометрів – “Черкаською десяткою”. Саме ця десятка в Черкасах стала для мене другим шосейним забігом на десять кілометрів, в якому я приймав участь в Україні за всю мою спортивну кар’єру. Першим був забіг “Червоноградська десятка”.

Реєстрація

Реєстрація на участь в забігу “Черкаська десятка”  відбувалася онлайн через сайт newrun.timer.org.ua. Для цього потрібно було ввести свої контактні дані, після чого атлет отримував свій стартовий номер. Реєстрація на забіг була повністю безкоштовною, тобто не треба було сплачувати реєстраційний внесок. Але звісно кожен спортсмен мав свої витрати на проїзд, харчування та житло.  

Маршрут

Маршрут забігу “Черкаська десятка” складається з одного кола на 10 кілометрів, яке проходить центральним бульваром міста Черкас.

маршрут забігу "Черкаська десятка"

Траса є повністю асфальтованою і добре промаркованою. Також передбачено кілька точок гідратації. Під час забігу присутні численні волонтери, медики, які готові прийти на допомогу в разі чого.

Біг

Приїхав до Черкас у п’ятницю ввечері. На залізничному вокзалі зустрівся з Сергієм, з яким ми разом минулого року підкорювали “Корону Польських Півмарафонів”. Востаннє ми з ним бачилися рік назад на півмарафоні у Кракові в жовтні 2019 року. Тому вечір перед стартом забігу в Черкасах пройшов досить цікаво за розмовами на різні навколо бігові теми.

старт Черкаська десятка

Вранці в суботу ми відправилися до стартового містечка забігу, щоб отримати свої стартові номери для участі у змаганні. Головна частина суботнього бігового свята “Черкаська десятка” розпочалася о 10 годині ранку. Усі спортсмени, а бажаючих виявилося досить багато, зібралися навпроти будинку Черкаської міської ради, де і відбувся старт гонки і відповідно моє знайомство з нею.

біг у черкасах

Перші три милі я подолав досить швидко, друга частина була трохи повільнішою. Особливо це стосується 5 та 6 милі забігу, так як під кінець дистанції я почав втрачати свої сили. Що стосується самого маршруту “Черкаська десятка”, то його можна охарактеризувати як досить комфортним для бігу. Траса є рівнинною. Вона проходить у затінку дерев, які ростуть вздовж бульвару, тож сонце не завдавало проблем.

Враження

Забіг “Черкаська десятка” в цілому має добру організацію і лишив по собі лише приємні враження. Траса була повністю перекрита на рух автотранспорту, добре промаркована, тож  кожен спортсмен міг комфортно долати дистанцію та насолоджуватися бігом. Єдине чого не вистачило, так це пункту гідратації на маршруті, хоча для забігів на десять кілометрів має бути передбачений один пункт гідрації.


Booking.com