Народжені бігати

Народжені бігати

  • Назва мовою оригіналу: “Born to Run: A Hidden Tribe, Superathletes, and the Greatest Race the World Never Envired”
  • Автор: Крістофер Макдугал
  • Жанр: Non-Fix, Мотиваційна література

Анотація

“Народжені бігати” — це цікаві пригоди, які розпочались з одного питання: “Чому болить моя нога?”. За відповіддю автор цієї книги, відомий американський журналіст та любитель бігу Крістофер Макдугал, відправляється до племені відомого своєю витривалістю в бігові – тараумара (рарамурі). Спостерігаючи за  ними та переймаючи їх багатовіковий досвід, автор показує і нам, що ми робимо “не так”.  Ізольовані в самих диких місцях Північної Америки, індійці тараумара являються хранителями втраченого сучасною людиною мистецтва бігати. Протягом багатьох віків тараумара практикують методи, які дозволяють їм пробігати без відпочинку сотні миль, при цьому насолоджуватись кожною милю – будь, це полювання чи марафонський забіг.За допомогою  таємничого одинаки, який живе в тісному спілкуванні з племенем, автору вдається не тільки відкрити секрет “таємничих бігунів”, але й найти у собі внутрішні резерви, що б підготуватись до 50-мильної гонки через серце країни тараумара.

Враження від книги

“Народжені бігати” була однією з перших книг, яка була пов’язана з моїм захопленням – бігом. До моїх рук вона потрапила в листопаді 2018 року. Коли я взяв її в свої руки, то не очікував нічого особливого, поки не розпочав читати. Чесно кажучи, що можна очікувати від книги про біг? Власне з першого погляду я очікував, що в ній автор буде розповідати про свої буденні тренування. Але я помилявся, ця книга своїми 328 сторінками перенесла мене в цікавий світ не буденного бігу, а цікаву подорож де біг є тільки маленькою частинкою, того що відбувається в цій книзі. Автор цієї книги відкриває іншу сторону бігу та чому люди його полюбляють. Прочитавши її за два вечора, я не тільки був захоплений нею, але й отримав багато натхнення та мотивації для того що б далі займатися бігом. “Народжені бігати” для мене стали джерелом мотивації та натхнення. Одним словом якщо після буденних тренувань ти втратив мотивацію бігати, то це означає, що  для тебе прийшов час прочитати “Народжені бігати”.

Цитати з книги

Давайте жити так, щоб, коли настане наш смертний час, про це пошкодував навіть власник похоронного бюро.

Коли вирушаєш гуляти по бездоріжжю, потрібно захопити з собою все по максимуму. Навіть якщо тобі це і не знадобиться. Ніколи не знаєш, раптом що-небудь трапиться і ти затримаєшся десь довше, ніж розраховуєш.

У мові тараумара було лише два слова для позначення людей: «рарамурі» – ті, що тікають від неприємностей, і «чабочі» – ті, що їх завдають.

Причина, по якій одні використовують свою генетичну здатність до бігу, а інші – ні, полягає в тому, що мозок являє собою покупця задешево

Вам треба розслабитися в процесі бігу, складно ви занурюєтеся в гарячу ванну, коли ваше тіло поступово переходить від опору шоковому впливу до насолоди.

Ви перестаєте бігати не тому, що старієте. Ви старієте, тому що перестаєте бігати

У вашому серці дві богині. Богиня мудрості і богиня багатства. Всі вважають, що перш за все потрібно розбагатіти, а потім прийде мудрість. Тому вони стурбовані гонитвою за грошима. Але вони помиляються. Ви повинні розкрити своє серце богині мудрості, віддати їй всю свою любов і увагу, а богиня багатства сповниться ревнощів і піде за вами.

За межею найбільшої втоми і дистресу часто виявляються предостатній запас легкості і енергії, про володінням якими ми і не думали.

Відречися від своєї природи і вона стане прориватися назовні яким-небудь іншим, більш збоченим способом.

Вони просто люди. І, як усім людям, то, що вони любили найбільше, доставляло найсильніші муки і крайнє хвилювання.

Ви витривалішими, ніж самі вважаєте, і можете зробити більше, ніж думаєте.

Кліфф Янг, фермер, який в 1983 році потряс Австралію, перемігши кращих бігунів на наддовгі дистанції країни в гонці на 816 кілометрів між Сіднеєм і Мельбурн, домігся всього цього на бобах, пиві і вівсянці

Приказка індіанців-тараумара: “Якщо бігти по землі і бігти разом із землею, можна бігти вічно”

Навіть рада посмішка часто приховує брехню.

Він терпіти не міг заподіювати людям біль, але це не заважало йому вдосконалюватися в цьому.

Якщо після чотиригодинного бігу ви не знайдете вирішення своїх проблем, значить, ви їх ще не усвідомили.