Народжені бігати

Народжені бігати

Анотація

“Народжені бігати” — це книга, яка розповідає про пригоди головного героя, що зіткнувся з проблемою болей у нозі. Шукаючи відповідь на свої питання відомий американський журналіст та любитель бігу Крістофер Макдугал, відправився до племені, яке вважається одним із найвитриваліших у бігу – тараумара (рарамурі). Він довго за ним спостерігав і переймав багатовіковий досвід, щоб зрозуміти, що сам робив не так.

народжені бігати

На думку, автора індійці тараумара, що живуть повністю ізольовано в диких місцях Північної Америки, є хранителями втраченого сучасною людиною мистецтва бігати. Протягом багатьох віків вони практикують методи, що дозволяють їм пробігати без відпочинку сотні миль, насолоджуватись цим процесом, будь то полювання чи марафонський забіг.

Тісне спілкування з представниками племені, тривале спостереження за ними дало можливість автору книги не лише відкрити секрет “таємничих бігунів”, але й знайти у собі внутрішні резерви, а також правильно підготуватись до 50-мильної гонки через серце країни тараумара.

Враження від книги

“Народжені бігати” – це одна з перших книг про біг, що я прочитав. Вона потрапила до моїх рук у листопаді 2018 року. Спочатку я не очікував нічого особливого, окрім буденних розповідей автора про свої тренування. Але коли я почав читати цю книгу, моє ставлення до неї кардинально змінилося. 328 сторінок перенесли мене в світ не буденного бігу, а цікаву подорож, де біг є лише маленькою частиною того, що відбувається з автором. Книга відкриває іншу сторону бігу і відповідає на питання, чому люди його так люблять.

Я був під таким враженням, що прочитав цю книгу всього за два вечори. “Народжені бігати” подарувала мені натхнення та мотивацію для того, щоб далі займатися улюбленою справою. Тож, якщо вам саме цього бракує, рекомендую цю книгу. 

Основні цитати:

Давайте жити так, щоб, коли прийде час піти на той світ, про це пошкодував навіть власник похоронного бюро.

Коли вирушаєш гуляти по бездоріжжю, потрібно захопити з собою все по максимуму. Навіть якщо тобі це і не знадобиться. Ніколи не знаєш, раптом що не будь трапиться і ти затримаєшся десь довше, ніж розраховуєш.

У мові тараумара було лише два слова для позначення людей: “рарамурі” – ті, що тікають від неприємностей, і “чабочі” – ті, що їх завдають.

Причина, по якій одні використовують свою генетичну здатність до бігу, а інші – ні, полягає в тому, що мозок являє собою покупця задешево.

Вам треба розслабитися в процесі бігу, складно ви занурюєтеся в гарячу ванну, коли ваше тіло поступово переходить від опору шоковому впливу до насолоди.

Ви припиняєте  бігати не тому, що старієте. Ви старієте, тому що припиняєте бігати.

У вашому серці дві богині. Богиня мудрості і богиня багатства. Всі вважають, що перш за все потрібно розбагатіти, а потім прийде мудрість. Тому вони стурбовані гонитвою за грошима. Але вони помиляються. Ви повинні розкрити своє серце богині мудрості, віддати їй всю свою любов і увагу, а богиня багатства сповниться ревнощів і піде за вами.

За межею найбільшої втоми і дистресу часто виявляються предостатнній запас легкості і енергії, про володінням якими ми і не думали.

Відмовся від своєї природи і вона стане прориватися назовні яким-небудь іншим, більш збоченим способом.

Вони просто люди. І, як усім людям, то, що вони любили найбільше, доставляло найсильніші муки і крайнє хвилювання.

Ви є витривалішими, ніж самі вважаєте, і можете зробити більше, ніж думаєте.

Кліфф Янг, фермер, який в 1983 році потряс Австралію, перемігши кращих бігунів на наддовгі дистанції країни в гонці на 816 кілометрів між Сіднеєм і Мельбурн, домігся всього цього на бобах, пиві і вівсянці.

Приказка індіанців-тараумара: “Якщо бігти по землі і бігти разом із землею, можна бігти вічно”

Навіть приємна посмішка часто приховує брехню.

Він терпіти не міг заподіювати людям біль, але це не заважало йому вдосконалюватися в цьому.

Якщо після чотиригодинного бігу ви не знайдете вирішення своїх проблем, значить, ви їх ще не усвідомили