“Bila Tserkva Marathon” – цей забіг на 42,195 кілометри, що проходить щороку у жовтні в містечку Біла Церква має свою доволі цікаву історію. Траса Білоцерківського марафону має сертифікат Міжнародної федерації легкої атлетики, що робить його досить цікавим для любителів бігу.
Інформація про забіг
- Офіційна назва: Bila Tserkva Marathon
- Місто проведення: Біла Церква (Україна)
- Час проведення: жовтень
- Тип: шосейна гонка
- Дистанція: 42, 21 та 10 км.
- Ліміт часу: 4 години 30 хвилин (марафон)
- Траса: міський - асфальт
- Затверджене відстань: да
- Сертифікація маршруту: IAAF
- Реєстрація: від 500 грн.
- Сайт: bc-marathon.org.ua
- Facebook: Bila Tserkva Marathon
- Instagram: -
Історія
Перша редакція Білоцерківського марафону відбулася ще за радянських часів у 1986 році за ініціативи видатного тренера Георгія Трофименко. Тоді спортсмени бігли по 10-кілометровому колу центрального проспекту міста. Після розпаду СРСР традиція проводити спортивний марафон у Білій Церкві була перервана у 1991 році і лише в 2008 році її вдалося відновити. Оновлена траса марафону теж проходила центральним проспектом міста і складала 1/8 дистанції марафону. Вона одразу отримала сертифікат Міжнародної федерації легкої атлетики, заявивши таким чином про свої найвищі швидкісні якості. Також у рамках Білоцерківського марафону проводиться також забіг на 21 та 10 кілометрів.
Реєстрація на бігову подію “Bila Tserkva Marathon” відбувається в режимі онлайн на офіційній веб-сторінці події. Для цього необхідно заповнити особисті дані та сплатити реєстраційний внесок, сума якого складає від 500 гривень і залежить від обраної дистанції та часу подачі заявки. Усі спортсмени по прибуттю до стартового містечка повинні отримати свої стартові пакети із власними номерами та по завершенні гонки пам’ятні медалі і дипломи. Ті, хто займають призові місця, зазвичай отримують ще й грошові винагороди.
Маршрут
Маршрут марафону являє собою добре асфальтовану трасу, яка проходить центральним бульваром міста Олександрійским до вулиці Небесної сотні. Відповідно у день змагань на ньому обмежується рух автотранспорту задля безпеки учасників спортивної події. Стартують спортсмени в Олександрійському парку, а фінішують біля готелю Рось. Таким чином, маршрут є майже круговим.

На маршруті марафону передбачені численні пункти гідратації, де можна підживитися водою, ізотоніком або фруктами. Ліміт часу на подолання марафонської дистанції складає 4 години і 30 хвилин.