Bila Tserkva Marathon

Bila Tserkva Marathon

Bila Tserkva Marathon” – цей забіг на 42,195 кілометри, що проходить щороку у жовтні в містечку Біла Церква має свою доволі цікаву історію. Траса Білоцерківського марафону має сертифікат Міжнародної федерації легкої атлетики, що робить його досить цікавим для любителів бігу.

Інформація про забіг

Історія

Перша редакція Білоцерківського марафону відбулася ще за радянських часів у 1986 році за ініціативи видатного тренера Георгія Трофименко. Тоді спортсмени бігли по 10-кілометровому колу центрального проспекту міста. Після розпаду СРСР традиція проводити спортивний марафон у Білій Церкві була перервана у 1991 році і лише в 2008 році її вдалося відновити. Оновлена ​​траса марафону теж проходила центральним проспектом міста і складала 1/8 дистанції марафону. Вона одразу отримала сертифікат Міжнародної федерації легкої атлетики, заявивши таким чином про свої найвищі швидкісні якості. Також у рамках Білоцерківського марафону проводиться також забіг на 21 та 10 кілометрів.



Реєстрація на бігову подію “Bila Tserkva Marathon” відбувається в режимі онлайн на офіційній веб-сторінці події. Для цього необхідно заповнити особисті дані та сплатити реєстраційний внесок, сума якого складає від 500 гривень і залежить від обраної дистанції та часу подачі заявки. Усі спортсмени по прибуттю до стартового містечка повинні отримати свої стартові пакети із власними номерами та по завершенні гонки пам’ятні медалі і дипломи. Ті, хто займають призові місця, зазвичай отримують ще й грошові винагороди.

Маршрут

Маршрут марафону являє собою добре асфальтовану трасу, яка проходить центральним бульваром міста Олександрійским до вулиці Небесної сотні. Відповідно у день змагань на ньому обмежується рух автотранспорту задля безпеки учасників спортивної події. Стартують спортсмени в Олександрійському парку, а фінішують біля готелю Рось. Таким чином, маршрут є майже круговим.

bila tserkva marathon

На маршруті марафону передбачені численні пункти гідратації, де можна підживитися водою, ізотоніком або фруктами. Ліміт часу на подолання марафонської дистанції складає 4 години і 30 хвилин.