Bieg Lechitow

Bieg Lechitow

Цього білого орла я приймаю за герба люду свого, а навколо дуба я побудую з́амок свій і від орлиного гнізда Гнезном його я назву.

“Bieg Lechitow” єдині подібні змагання у Польщі, які поєднують у собі одночасно біг і знайомство з історією утворення польської держави. Півмарафон в Гнезно учасникам залишає лише приємні враження від атмосфери, яка панує під час півмарафону, а також людей, які приймають участь в цій бігові події чи є глядачами. Вони усіляко підтримують спортсменів, дарують свої посмішки та позитивні емоції. 

Інформація про забіг

Історія

Півмарафон в Гнезно є одним з найстаріших у Польщі, він безперервно проводиться з 1978 року та має доволі цікаву особливість так як відрізняється від інших півмарафонів Польщі своїм історичним підґрунтям.  У першій редакції взяли участь 305 учасників, у тому числі 9 жінок. Зараз ця подія збирає значно більше спортсменів різного віку і професій (понад 1000), і кожен раз їх кількість лише зростає. Спонсорами змагань виступають провідні польські компанії, серед яких банк Polski IKO, Wedliny, Altom, Chisowianka, Hyundai Autocentrum тощо.

Маршрут

Маршрут півмарафону “Bieg Lechitow” проходить добре асфальтованою трасою з невеликими підйомами та спусками. Старт і фініш знаходяться в різних місцях. Гонка стартує біля острову Ледниця, звідки у 1000 році розпочав своє паломництво німецький імператор Оттон III до гробниці св. Войцеха у першій столиці Польщі – Гнєзно. Далі маршрут тягнеться через навколишні селища, поля і наприкінці вуличками міста Гнезно. Фінішують змагання біля кафедрального собору в Гнєзно.

Маршрут забіга "Bieg Lechitów"

Маршрут по якому біжать учасники півмарафону носить назву “Стежка П’ястів”, він є добре промаркованим і має сертифікат PLZA. Через кожні 5 кілометрів дистанції (5, 10, 15 та 18.5 кілометрів) розміщені пункти харчування та гідратації, де спортсмени можуть поповнити запаси води та освіжитися. До старту можна дістатися власним транспортом або скористатися тим, що пропонують організатори. На усьому маршруті півмарафону постійно присутні охорона, медики та волонтери, які усіляко допомагають в разі необхідності.

Для того, щоб прийняти участь у змаганнях необхідно завчасно зареєструватися на офіційному сайті заходу bieglechitow.pl та сплатити реєстраційний внесок, розмір якого залежить від дати реєстрації. При цьому, як зазвичай треба вказати власні контактні дані та розмір футболки. По прибуттю на змагання спортсменам видаються їх стартові пакети з номерами, фірмовими футболками, чіпами для обліку часу тощо.