Містом над Бялой - "Białystok Half Marathon"

Містом над Бялой - "Białystok Half Marathon"

“Białystok Half Marathon” став для мене третім польським півмарафоном на шляху до здобуття “Корони Польських Півмарафонів”. На цей раз я досить довго вагався, чи приймати в ньому участь. Причина моїх вагань – “Volkswagen Maraton Praha”, який я розглядав, у якості свого першго марафону. Але так як він приймає участь в “Короні Вишеградських марафонів”, то участь в ньому прийшлось відкласти до участі в цій серії марафонів, та звернути увагу на “Białystok Half Marathon”.

Реєстрація

Зареєструватися для участі в “Białystok Half Marathon” можна на офіційному сайті забігу. При реєстрації також потрібно обрати розмір футболки та приблизний час, за який впораєшся з дистанцією.

Дорога

Аби дістатись місця, де відбувався марафон, довелось добряче поламати голову. Так як з Києва туди їздить лише один автобус, який, по правді кажучи, мені не дуже підходив. Тому було вирішено спочатку доїхати до Варшави автобусом, а звідки вже потягом до Білостоку. Потяг виявився дуже зручним, а дорога зайняла всього дві години.

Уже по традиції перше, що я зробив, це відвідав стартове містечко та отримав стартовий номер для участі в півмарафоні. Стартове містечко знаходилося у центральній частині міста на території палацового комплексу «Підляшський Версаль», в минулому палац Браницьких, по дорозі до стартового містечка трішки прогулявся містом і помилувався місцевими вуличками та архітектурою.

Поряд зі стартовим містечком було розміщена  виставку SportExpo, яка, як на мене, цього разу була невдалою. Можливо, таке враження склалось через досить малі розміри в порівнянні з аналогічними виставками у Познані і Гдині. На SportExpo був представлений лише один забіг, та й спортивних товарів було небагато. То ж цього разу без зупинок одразу відправився за своїм стартовим пакетом.

Недоліки SportExpo я вирішив компенсувати в місцевому книжному магазині. Нещодавно закінчивши читати книгу польського бігуна Роберта Закрєвського Ultra. Dobiegniesz dalej niż myślisz,  дуже хотів щось придбати почитати на спортивну тематику. Після чого вирушив у напрямку готелю.

Біг

Старт забігу мав розпочатись о 10 годині біля палацового комплексу «Підляшський Версаль». Забіг являє собою одне коло, що проходить як центральними вуличками, так і околицями міста. Основна частина траси – це рівне асфальтне покриття, і лише в одному місці був невеликий участок бруківки. Учасники півмарафону були поділені на групи відповідно до заявленого часу при реєстрації.

Я стартував в 3 групі учасників з часом 1:45:00 – 1:54:59. Півмарафон розпочався досить легко та комфортно завдяки пасмурній погоді. Цього разу я біг поруч пейсмейкерів, то ж протягом першої половини забігу намагався триматися їх.

Тільки подолавши 12-13 км почав відставати від них. Аби триматися в тонусі, я не пропускав пункти харчування і забігав на усі, що траплялись дорогою. Підтримка та сама траса забігу радували протягом всього марафону. Та найбільше підтримки учасники півмарафону отримали за декілька кілометрів від фінішу. Це додавало запалу та не дозволяло розслабитись, а все ж добігти до чеканної таблички з написом “Фініш”.

Враження

Півмарафон в Білостоці подарував позитивні емоції та залишив в пам’яті приємний відбиток. Та і я сам показав досить непоганий результат – 1 година 50 хвилин, ще й при реєстрації вгадав свій час. За 5 місяців бігу це вже мій 4 півмарафон у Польші, тому, по правді кажучи, всі вони вже здаються схожими.