Містом над Бялой - "Białystok Half Marathon"

Містом над Бялой - "Białystok Half Marathon"

Третім польським біговим заходом у низці дистанцій, які мені треба пробігти для отримання “Корони Польських Півмарафонів“, став “Bialystok Half Marathon”. Я дуже довго сумнівався брати участь у ньому чи ні. Вагався в основному через “Prague Marathon“, так як хотілось, що б марафон в Празі став моїм першим забігом на дистанцію в 42 кілометри. Але так як марафон “Prague Marathon” входить до бігової серії під назвою “Корона Вишеградських марафонів“, а свою участь у цій біговій серії я відклав на пізніший період. Тому вирішив зареєструватись на “Bialystok Half Marathon”, який став черговим півмарафоном, який наближав мене до підкорення першої для мене бігової серії, а саме пробігти бігову серію “Корону Польських Півмарафонів”.

Реєстрація

У півмарафона “Bialystok Half Marathon” є свій офіційний веб-сайт, де можна зареєструватися для участі у біговій події. Під час реєстрації треба вказати приблизний час, за який ти зможеш подолати дистанцію у 21 кілометр, а також свій розмір футболки.

Шлях до стартового містечка

Дістатися до місця призначення було досить важко, тому треба було добре продумати логістику свого шляху. З Києва до Білостоку ходить прямий рейсовий автобус, але цей варіант був для мене незручним. Тому я вирішив спочатку їхати до Варшави прямим автобусом з Києва, а потім пересісти на потяг, що прямує до Білостоку. Цей потяг був дуже комфортабельний й дорога, що зайняла 2 години, промайнула непомітно.В мене вже є своя традиція – по прибутті до міста, де проводиться чергова бігова подія, першим ділом відвідати стартове містечко та забрати свій стартовий номер учасника. Місцем проведення півмарафону “Bialystok Half Marathon” було обрано центральну площу міста, біля палацу Браницьких, який зараз має назву “Підляшський Версаль”. Дорогою до стартового містечка я милувався чудовою місцевою архітектурою та затишними міськими вуличками.

Біля стартового містечка “Bialystok Half Marathon” розкинулася спортивна виставка “SportExpo”. Як на мене, цього разу вона була невдалою. Аналогічні виставки у Гдині та Познані були набагато масштабнішими, тому, мабуть, саме це вплинуло на моє враження. “SportExpo” півмарафону “Bialystok Half Marathon” не порадувало великою кількістю спортивних товарів, та й представлений на ній був лише один забіг. Тому цього разу я не затримувався на “SportExpo” та відразу вирушив до пункту видачі стартових пакетів, що б забрати свій стартовий номер.Щоб чимось компенсувати нецікаву для мене спортивну виставку, я зайшов до місцевої книгарні, так як вже встиг проковтнути книжку “Ultra. Dobiegniesz dalej niż myślisz“, яку написав відомий у Польщі бігун Р. Закрєвський, тому дуже хотів придбати щось новеньке для читання. Вийшовши з книгарні я неспішно помандрував до свого готелю.

Біг

Стартовий майданчик півмарафону розмістили саме біля комплексу “Підляшський Версаль”. Маршрут являв собою одне коло, яке кружляє центральними вулицями Білостоку та його околицями. Майже уся траса асфальтована та рівнинна, але була невелика дільниця з бруківкою. Відповідно до заявленого при реєстрації часу подолання дистанції, учасників поділили на групи та дали старт рівно о 10:00.

Для себе при реєстрації обрав час 1:45 – 1:55, тому стартував у третій групі бігунів. Почався півмарафон доволі легко завдяки тому, що було похмуро та не спекотно. Бігти вирішив неподалік від пейсмейкера, який задавав темп бігу. Тому намагався тримати його темп на протязі першої половини півмарафону.

Відставати від пейсмейкера почав десь після 12 – 13 кілометра. Також не нехтував можливістю забігти на кожну станцію гідрації та харчування, щоб підтримувати себе у тонусі. На протязі усієї траси “Bialystok Half Marathon” була величезна підтримка глядачів. Але найшаленіша підтримка очікувала учасників на останніх кілометрах перед фінішної лінії. Саме це не давало розслабитися та надихало продовжувати бігти. Підтримка глядачів допомагала багатьом учасникам добігли до фінішу з чудовим настроєм та гарними емоціями від бігової події.

Враження

“Bialystok Half Marathon” залишив моїй пам’яті тільки найприємніші спогади та враження від організації півмарафону та його маршруту. Під час реєстрації мені вдалося вгадати свій час, та мій результат виявився доволі непоганим – 21 кілометр подолано за 1:50 години.


Booking.com