Щоб досягти певного результату у будь-якому виді спорті, включаючи біг, необхідно постійно активно тренуватися. Але рано чи пізно може з’явитися втома, при цьому, зникає бажання займатися і далі в такому ж темпі, втрачається мотивація. Відновити її можна за допомогою читання мотиваційних книг про біг, його техніку, філософію тощо. У кожного спортсмена свій перелік улюблених книжок. Для мене найкращими є автобіографічні твори, автори яких розповідають про роль бігу в їхньому житі. Такі книжки можна прочитати на одному диханні, вони добре заряджають перед пробіжкою.
Народжені бігати

- Оригінальна назва книги: Born to Run: A Hidden Tribe, Superathletes, and the Greatest Race the World Has Never Seen
- Автор книги: Крістофер Макдуґал
Автор книги “Народжені бігати”– відомий американський журналіст і любитель бігу, який відправився переймати досвід у племені тараумара (рарамурі), що прославилося своєю надзвичайною витривалістю і здатністю бігати на довгі дистанції майже не відчуваючи втоми у ногах. Їх так і прозвали – «ті, хто з легкими ногами». Індіанці тараумара є хранителями втраченого сучасною людиною мистецтва бігати. Паралельно з цим автор у своїй книзі розповідає про те, що роблять з бігунами взуттєві компанії і як вони продовжують виробляти спортивне взуття, яке дуже шкідливе для бігу, що думають про це всередині компаній самі співробітники.
Про що я говорю, коли говорю про біг

- Оригінальна назва книги: What I Talk About When I Talk About Running
- Автор книги: Харукі Муракамі
“Про що я говорю, коли говорю про біг” – ще одна книга-бестселер на тему бігу. В її основі автобіографічна історія автора, знаменитого японського майстра сучасної японської літератури. Використовуючи свою фірмову легкість і недомовленість, він, віртуозно балансуючи на межі побутового нарису і алегорії, фіксує свої роздуми про біг, розказує, як він почав бігати, як перетворився із власника невеличкого джаз-бару у професійного бігуна, як готувався до марафону, а згодом до ультрамарафону тощо.
Той, що біжить без сну. Одкровення ультрамарафонця

- Оригінальна назва книги: UltraMarathon Man. Confessions of an all-night runner
- Автор книги: Дін Карназес
“Той, що біжить без сну. Одкровення ультрамарафонця” – автор цієї книги, яка стала бестселером, людина, що пробігла за свою кар’єру близько 160 000 кілометрів. Він розповідає читачам, як досягав одну поставлену мету за одною, і що йому в цьому допомагало. При цьому, спортсмена, для якого марафонська дистанція є всього на всього розминкою, часто називали образливими словами: і божевільним, і мазохістом, і навіть “шизіком”. Він міг бігти у будь-яку погоду, в сорокаградусну спеку, і в мороз нижче 40 градусів, по рівній трасі і по горах. Багато хто питав, навіщо йому такі випробування, а він спокійно відповідав: “Тому що я можу“, що і стало головною мотивуючою фразою.
Їж і біжи. Неймовірна історія вегана-ультрамарафонця

- Оригінальна назва книги: Eat and Run: My Unlikely Journey to Ultramarathon
- Автор книги: Скотт Джурек
“Їж і біжи. Неймовірна історія вегана-ультрамарафонця” – ще одна книжка, яка розповідає про життя сильної духом людини, надихає читачів на подолання будь-яких перешкод на шляху до свого успіху і головне – пошуку самого себе. Це виклад філософії ультрамарафонця, для якого біг є самим життям. Автор описує детально усі свої злети та падіння, які змінили його і зробили сильнішим. Спочатку біг був лише задля розваги, щоб удосконалити власне тіло, потім спортсмену сподобалися виклики, які біг перед ним поставив та відчуття кайфу при подоланні труднощів.
Людина, що біжить

- Оригінальна назва книги: RunningMan
- Автор книги: Чарлі Енген
“Людина, що біжить” – досить філософська історія людини, для якої біг став усім, засобом, щоб отримати визнання, пережити наркотичну ломку і позбавитися алкогольної залежності. Герой книги бігав постійно, навіть тоді, коли народжувалися його сини. Біг був для нього одночасно і покаранням, і порятунком, він дав можливість відчути справжню біль і дізнатися про його зцілення. Чарлі, так зовуть героя, пробіг марафон в тюрмі, подолав Сахару від краю до краю, брав участь в десятках пригодницьких перегонів, під час яких його переслідували розлючені крокодили, їли п’явки і обливали послідом кажани. Він засинав на велосипеді, прокидався з тарантулом в спальному мішку і звисав на мотузці зі скелі. Натирав болючі мозолі розміром з тенісний м’яч, біг без сну та їжі по кілька діб. Усі, хто його знав, називали “Людиною, що біжить“, і він робив божевільні вчинки, щоб залишатися тверезим.
Навіщо ми бігаємо? Теорія, мотивація, тренування

- Оригінальна назва книги: Why We Run: A Natural History
- Автор книги: Рональд Ренг
“Навіщо ми бігаємо? Теорія, мотивація, тренування” – захоплююча розповідь про біг та бігунів, а ще – історію цього виду спорту. У книзі ви знайдете приголомшливі історії різних людей, для кожного з яких біг означає щось своє. Хтось бігає, щоб досягти стану внутрішнього спокою, а дехто, щоб потім дозволити собі солодощі в якості нагороди чи поставити в таблицю результат. У книзі також є про стиль і методики бігу, представлені різноманітні програми тренувань, описані поширені травми, харчування, правильне дихання під час бігу, гімнастика для бігунів. Автор вважає, що усі проблеми в світі можна було вирішити за допомогою бігу. Адже цей вид спорту дозволяє справлятися зі стресом, робить людину врівноваженою, красивою і стрункою, є ліками від усіх хвороб, і засобом для досягнення душевної рівноваги. Книга, повна натхнення і дійсно добре мотивує, щоб вдягти спортивну форму, кросівки і відправитися нарешті на пробіжку.
Ультра

- Оригінальна назва книги: Ultra
- Автор книги: Річ Ролл
“Ультра” – ще одна чесна розповідь про життя людини, яка завдяки бігу змогла змінити своє життя. В свій час герой книги, юрист за професією, подолав алкогольну залежність, на зміну якій прийшла пристрасть до фаст-фуду, а з нею зайва вага та гіподинамія. І от у віці близько 40 років, коли вже багато спортсменів завершують свою кар’єру, він лише почав займатися бігом. Той, хто ще вчора не міг піднятися нормально по сходах, не захекавшись, сьогодні вже долає кілька кілометрові дистанції і планує прийняти участь у триатлоні. Книжка лише підтверджує, що в цьому житті нема нічого неможливого, головне бажання – і можна перетворитися зі вчорашнього алкоголіка у найсильнішого чоловіка Америки.
Колись бігун

- Оригінальна назва книги: Once a Runner
- Автор книги: Джон Л. Паркер
“Колись бігун” – книжка, що стала культовим бестселером, її згадують всесвітньо відомі бігуни і вважають найкращою мотиваційною книгою. Роман розповідає про життя підлітка, справжнього дикуна, який виріс у штаті Флоріда. Його життя могло скластися інакше, аби він не виявив у себе унікальні здібності до бігу та не розвинув в собі трудову етику. В результаті герой став всесвітньо відомим спортсменом.
Never stop

- Оригінальна назва книги: Never Stop
- Автор книги: Марі Карачина
“Never stop” — добрий спосіб почати позитивні зміни вже сьогодні. Марі Карачина — учасниця світових марафонів та півмарафонів, фітнес-тренер та засновниця клубу “Skinny&Strong”, переконана, що біг — це значно більше, аніж просто вид спорту. Це спосіб впорядкувати своє життя, загартувати дух та силу волі, навчитися ставити цілі й досягати їх. Адже рух — це життя. А ця книжка — маленький стимул, перший крок, щоб змінити звички та почати вдосконалювати світ навколо вас. Тож одягайте кросівки і never stop!
Читаючи книги, ми не лише збагачуємо свій внутрішній світ, а ще й отримуємо можливість дізнатися секрети та техніки всесвітньо відомих спортсменів. Я поділився лише вісьмома культовими книгами про біг, які маю в своїй бібліотеці. Та їх існує набагато більше. Тренування, правильний режим харчування та сну – це, безумовно, важливо. Та не менш важливо збагачувати себе і читанням.
Сподіваюсь, моя підбірка мотиваційних книг допоможе вам почерпнути нові знання, замотивувати себе для досягнення результату і просто провести час з користю читаючи їх.