У цій розповіді я міг розповісти про свої враження від участі в черговому марафоні, що мав відбутися у селі Нью-Йорк (Україна), яке знаходиться в Донецькій області. Але, на жаль, їх не буде. Бо через російську агресію проти України пробігти марафон в українському селищі Нью-Йорк можна лише поки що тільки онлайн. Селище міського типу розміщується за кілометр від лінії фронту, де вже протягом 8-ми років військовослужбовці Збройних Сил України стримують російсько-червоно-коричневу орду.

Щоб привернути увагу міжнародної спільноти до цієї біди, в 2021 році було створено марафон, який ніхто не хоче бігти. Дата 7 листопада обрана не випадково. Адже це день, коли відбувається відомий на весь світ Нью-Йоркський марафон. Проект передбачає, що в ньому може взяти участь будь-хто і у будь-якій частині світу. Необхідно пробігти будь-яку дистанцію в підтримку України і заявити про це.
Реєстрація
Реєстрація відбувається в режимі онлайн на офіційній сторінці бігової події marathonnoonewantstorun.org. Кожен, хто виявить бажання прийняти в ньому участь та зареєструється, отримає стартовий набір бігуна. В ньому міститься стартовий номер з фактами про війну, а також медаль з частинкою використаної гільзи зі сходу України. Медаль є своєрідною подякою кожному, хто підтримує українців у їх щоденному марафоні за життя та свободу. Участь у забігу безкоштовна, а підтримка учасників — “безцінна”– йдеться у повідомленні організаторів.
російсько – українська війна (війна на сході України)
російська збройна агресія проти України розпочалась в лютому 2014 році з підступного нападу та окупації українського Криму. А вже в квітні 2014 року російсько-червоно-коричнева чума розповсюдилась на український Донбас.
ДЕЯКІ ФАКТИ ПРО 8 РОКІВ РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ ПРОТИ УКРАЇНИ:
- лінія фронту – 427 кілометрів
- 44 000 загиблих та поранених внаслідок бойових дій на сході України (з них приблизно 4150 українських військових віддали своє життя захищаючи територію України та близько 10700 українських військових отримали поранення)
- за перших півтора року війни було проведено 6 хвиль мобілізації та мобілізовано приблизно 210 000 українців до лав Збройних Сил України з яких кожен шостий був добровольцем
- 1 500 000 українця стали переселенцями
- 20 000 будинків було зруйновано
- 3 400 000 людей на сході України потребують безперервної гуманітарної допомоги
- 43 744 кв. км. було окуповано російськими військами
- 19 022 тони гуманітарної допомоги відправлено для українських військовослужбовців, переселенців і жителів постраждалих міст на сході України