Біг по правилу 80/20

Біг по правилу 80/20

Анотація

Як свідчить практика, більшість бігунів-аматорів тренуються неправильно. Мет Фіцджеральд, автор книги, висвітлює висвітлює особливості тренувального процесу елітних бігунів, пояснює чому треба тренуватися повільніше, щоб бігати швидше. Насправді, як не звучить це дивно, щоб стати більш швидким бігуном, потрібно бігати повільно більшу частину часу.

Біг по правилу 80/20

Ключова відмінність між бігунами, які реалізували свій потенціал, і тими, хто не зробив цього – обсяги повільного бігу. Сучасні дослідження, які проводили з найкращими бігунами світу, показали, що вони проводять приблизно 80 % свого тренувального часу з низькою інтенсивністю, нижче дихального порогу. Також науковці довели, що любителі, які беруть участь у змаганнях, прогресують швидше, коли тренуються в основному повільно.

“Біг по правилу 80/20” – це особливий підхід до тренувального процесу: 80 відсотків тренувального часу потрібно бігати з легкою інтенсивністю, а що залишилися – із середньою і високою. Мет Фіцджеральд наводить переконливі докази того, що такий підхід працює і пропонує практичні рекомендації, за допомогою яких ви зможете дотримуватися правила 80/20 і скласти свій тренувальний план. У книзі також наведені тренувальні плани трьох рівнів для дистанцій 5, 10 кілометрів, напівмарафону та марафону.

книга біг по правилу 80/20

Крім того, прочитавши цю книжку, ви дізнаєтеся:

Враження від книги

Книжка буде дійсно корисною для початківців, які тільки роблять свої перші кроки у бігові. А також, можливо, більш досвідчені бігуни знайдуть в ній щось нове і цікаве для себе, аби досягти більших результатів на змаганнях різного рівня.

Основні цитати:

Є особливе чарівництво в моменті перетину фінішної лінії в перший раз, завдяки якому багато “підсаджуються” на біг

Занадто багато швидкого бігу – найпоширеніша помилка в цьому виді спорту

Дослідження переконливо доводять, що спроби насильно змінити природну техніку бігуна практично завжди погіршують результати замість того, щоб поліпшити їх

Простіше кажучи, занадто важкі тренування, що проводяться занадто часто, – найпоширеніша і шкідлива звичка в спорт

кращий підхід – тренуватися легко протягом 80 % часу і значну частину решти 20 % тренувань присвячувати високоінтенсивній роботі

Ви хочете бігати швидше? Тоді вам потрібно сповільнитися