Прогулянка по Лісопарку - "Харківський 6-ти годинний забіг"

Прогулянка по Лісопарку - "Харківський 6-ти годинний забіг"

Зазвичай забіги в яких приймаю участь мають визначену дистанцію, але в 2019 році в місті Полтава під час забігу “Ltava Running Race” познайомився з іншим форматом забігу. Особливістю забігу на каркодромі в Полтаві було те, що учасникам потрібно було бігти протягом однієї години і це його виділяло з поміж забігів, де учасники бігають конкретну дистанцію. Так мені вдалось під час участі в “Ltava Running Race” вперше познайомився з новим для себе форматом забігів, під час яких учасники бігають протягом конкретного часу. Після знайомства з данним форматом в Полтаві на мене очікував Харків та його 6-ти годинний забіг.



Цього року вирішив продовжити своє знайомство з забігами протягом конкретного часу та вирішив взяти участь у наступному забігові данного формату. На цей раз на мене очікував Харков та його 6-ти годинний забіг.

Реєстрація

Зареєструвати на 6-ти годинний забіг учасники могли через основний сайт бігової події races.org.ua. На сайті бігової події учасникам пропонувалось вибрати один з трьох форматів, а саме бігти протягом 6, 3 або 1 години.

Маршрут забігу мав круговий формат і учасникам протягом визначеного часу потрібно бігати по ньому. Одне коло забігу проходило частково територією Лісопарку та по велосипедній доріжці, що біля нього. На колі розміщувалось 2 пункти харчування (вода, регідрон, фрукти, узвар та борщ), перший на початкові кола, а другий біля середини кола. Отримати свій стартовий пакет учасники забігу могли, як за день до старту змагань, так і в день проведення забігу на території велоцетру.

Біг

6-ти годинний забіг в Харкові проходив на вже знайомій мені локації, що має назву Лісопарк. Познайомився з цією біговою локацією Харкова уперше випала нагода в 2019 році, коли приймав участь в пасхальному забігові “Easter Run” (тоді він був 30-ти кілометровим) та біговій серії “Kharkiv Grand Prix” (“Kharkiv Night Half Marathon” та “Kharkiv Trail Half Marathon”). Хоча в 2019 році розраховував, що “Kharkiv Trail Half Marathon” стане для мене останнім стартом на цій локації, бо після участі в трьох забігах територією Лісопарку, почало складатись таке враження, що місцеві чиновники дають дозвіл на проведення забігів тільки на території Лісопарку, так як в Харкові більше немає ніяких інших локацій для бігу.

І дане відчуття мене не підвело. Так як спочтку забіг планувалось проводити в парку Машинобудівників, що мене трішки радувало через нову локацію, але згодом була анонсована зміна локації на вже звичний Лісопарк, бо чиновники в Харкові дозволяють проходити бігові змагання тільки в Лісопаркові і немає чого бігати по іншим паркам.

Зібравши свої бігові речі суботнього вечора відправився до Харкова, що б там отримати стартовий пакет та знову пробігтись по Лісопарку. Так як дістався Харкова досить пізно, то стартовий пакет вирішив отримати в день проведення змагань.



Недільний ранок розпочався з подорожі до місця старту, а заодно і невеличкого сюрпризу, який приготували місцеві чиновники, які вирішили зібрати в одному місці своєрідний джекпот зі змагань та на одній локації вирішили проводити змагання з тріатлону (велосипедний етап) та бігу. І завдяки цьому дістатись стартового містечка забігу стало “досить зручно”, особливо, коли про змагання з тріатлону, а відповідно, що траса перекрита дізнаєшся за півгодини до старту змагань.

Після пробіжки вздовж Білгородського шосе мені все таки вдалось дістатись стартового містечка, отримати свій стартовий номер та відправився у 6-ти годину бігову подорож Лісопарком. За першу годину забігу кілометри долались досить невимушено і вдалось пробігти 6 миль. Але чим далі біглось тим біг все більше починав помаленько втомлювати, так як поступово перетворювався на звичайну рутину, де одне коло змінювалось новим колом та відвідування пунктів харчування між ними. Де учасники могли трішки освіжитись водою та відновити свої сили різними фруктами та узваром. По завершенню 6 годин мені вдалось пробігти 43 кілометри, а це значило, що головну ціль заради якої обирав данний забіг все таки вдалось досягнути та пробігти дистанцію більшу за марафонську.

Враження

Харківський 6-ти годинний забіг мав гарний маршрут, який проходив частково територією парку, де був затінок, а частково сонячною велодоріжкою, але від сонця, якогось особливого дискомфорту не було. На основних поворотах були розміщені волонтери, які вказували правильний напрямок бігу. Крім того була гарна підтримка на пунктах харчування, де учасники могли відновити свої сили. Та й в цілому забіг був досить класно організований, не дивлячись на спецефічний його формат і відповідно невелику кількість учасників.


Booking.com