10 миль по тунелях - "Antwerp 10 Miles"

10 миль по тунелях - "Antwerp 10 Miles"

Дорога утворюється під ногами людини, що йде. Цього разу моя дорога привела до Бельгії та Нідерландів. Опинившись у нових для себе країнах, мені відразу захотілося узяти участь в якихось місцевих стартах. Саме тому по приїзді став активно шукати бігові події, які будуть проводитися найближчим часом. Не пощастило з Голландією – нічого цікавого у цей час не проводилося. А у Бельгії фортуна все ж посміхнулася мені й здавалося, що начебто усе підлаштовувалося саме під мене. Напередодні бігової події “Antwerp 10 Miles” саме повинен був приїхати до міста Антверпен.Бігова подія “Antwerp 10 Miles” мала три заявлені дистанції – на 1.4, 5, 16 кілометри. Для себе вирішив обрав дистанцію на 16 кілометрів (10 миль).

Недільний ранок розпочався для мене з подорожі до району міста під назвою Linkeroever, де проходила реєстрація учасників на забіг. Стартовий внесок складав 35€.

В стартовому містечку натрапив на виставку спортивних товарів, де також були представлені брошури забігів, які будуть проводитися у Бельгії. До старту головного забігу залишалося, ще декілька годин, тому я вирішив не витрачати цей час даремно й вирушив на прогулянку околицями, а також подивитися за стартом дистанції на 5 кілометрів та дитячими забігами.

Antwerp 10 Miles” – це щорічний забіг у місті Антверпен, що має сертифікацію AIMS. Уперше забіг був проведений у 1980 році. З 2007 року забіг проводяться у квітні. До 2020 року подія мала назву “Antwerp 10 Miles&Marathon”, але в 2020 році їх розділили на дві окремі події, а саме Antwerp 10 Miles”, що проходить в середині весни та осінній “Antwerp Night Marathon”. До речі, у гонці на 10 миль приймає участь близько 26 тисяч учасників.

Мій старт було призначено на 15:00. Початок видався доволі легким, але через температуру повітря, що досягала +22C, відчувався деякий дискомфорт під час бігу. Впродовж перших двох миль я тримав гарний темп, але біжучи далі розумів, що він занадто швидкий, тому потрібно було сповільнюватися. Дуже заважала спека – після 4 милі, коли траса йшла через тунель, бігти стало набагато комфортніше. Виявилося що далі на бігунів чекало ще два таких тунелі, що мене дуже радувало. Тунелі стали справжнім подарунком, що рятував від виснажливої спеки.

Через те, що забіг стартував доволі пізно, гості та жителі міста побалували бігунів шаленою підтримкою. Більша частина маршруту проходила вузенькими міськими вуличками, де у затінках будинків вдавалося сховатися від палких сонячних променів. Я помилявся, думаючи, що забіг буде легким. Через це я неправильно розрахував власні сили. Крім того дистанція була для мене незвичною. На усьому маршруті було встановлено три пункти гідрації. Мене дуже здивувало те, що перший пункт чекав нас аж на сьомому кілометрі забігу.Маршрут забігу “Antwerp 10 Miles” був складений гарно – траса пролягала через історичні райони міста та тунелі під річкою Шельда. Іноді зустрічалися ділянки дороги з бруківкою. На усій дистанції практично не зустрічалися підйоми чи спуски, окрім забігів та вибігів з тунелів та усього одного спуску й підйому на початку забігу.

Загалом можна сказати, що організація була на високому рівні. Траса дуже добре прокладена. Чудова мотивуюча підтримка теж радувала. Нажаль, біжучі по тунелям не вдалося помилуватися неповторними краєвидами річки Шельда, але усе компенсувала пробіжка атмосферними куточками старого міста.


Booking.com