10 фільмів про біг

10 фільмів про біг

Представляю вам 10 фільмів, що надихають, заряджають мотивацією та допомагають повернути впевненість у власних силах та бажання бігти вперед.

Префонтейн

Навіть якщо Префонтейн програв, він все одно здобув перемогу. Блискуче відтворений образ великого атлета американським актором Джаредом Лето вдало доповнив сюжет фільму, який розповідає про Стива Префонтейна, а не прославляє його постать. У центрі історії розповідь про шлях бігуна від простого стадіону аж до славетних Олімпійських ігор.

Фільм показує драматичні події з життя цього легендарного атлета, якому у свої часи не було конкурентів на біговій доріжці. Для Стива Префонтейна не було недосяжних рекордів чи нездоланних рубежів. Але сяйво сонця золотої олімпійської медалі дуже жорстоке для того, хто підлетить дуже близько до нього.

Фінішна пряма

Картина показує історію сліпого атлета Янника й дівчину Лейлу – колишню успішну бігунку, що тільки вийшла з тюрми. Обом героям треба досягати минулих вершин з самого початку, тому вони починають допомагати один одному на цьому непростому шляху. Спільна мета зближує героїв й вони закохуються, на тлі чого усіма силами намагаються досягнути високих спортивних результатів та перемагати змаганнях.

Упродовж усього фільму глядач балансує на грані жалості до героїв та співпереживання разом з ними за кожну нову перешкоду, що зустрічається на їх шляху. У цієї кінострічки дуже суперечливі оцінки від критиків, але усім фанатам бігу обов’язково треба подивитися на надихаючий дует Янника та Лейли, європейську подачу їх кохання, а також на неперевершені бігові моменти.

Марафон

У фільмі доволі детально розкриваються особливості повсякденного життя марафонця. Як тільки ти стаєш бігуном, усе навколо змінюється. Але коли ти обираєш шлях бігуна-марафонця, ти сам починаєш змінювати навколишній світ. У центрі сюжету невеличка автомайстерня, що знаходиться у старому районі Роттердаму. Через величезний борг податковій інспекції у 40 тис. євро вона ризикує збанкрутувати.

Працівники автомайстерні – це купка невдах: власник Джерард, Кіс, Ніко та Лео навряд чи знайдуть десь нову роботу після закриття. Вони це добре розуміють, тому вигадують божевільний план порятунку автомайстерні – можна отримати велику суму грошей, взявши участь у відомому марафоні, що проводиться у Роттердамі. Але є лише одна проблема – щоб отримати грошовий приз треба фінішувати, тобто пробігти величезну дистанцію у 42 кілометрів повністю. У цьому неперевершеному європейському кінофільмі є все – гарна ідея, драматизм й тонкий гумор.

Сара воліє бігати

У центрі сюжету фільму бігунка на середні дистанції на ім’я Сара. Одного разу їй пропонують вступити у найкращий легкоатлетичний клуб Монреалю, що знаходиться далеко від її рідного дому у місті Квебек, й це кардинально змінює життя дівчини. Мати хвилюється, що така пригода згубно вплине на здоров’я та життя Сари, тому не бажає матеріально підтримувати доньку. Але попри все, Сара разом зі своїм другом Анатолем переїжджає у Монреаль, де вони одружуються, наївно сподіваючись отримати більш кращі державні стипендії та проценти за кредитом.

Шлюб виявляється зовсім не таким, яким пара уявляла собі у двадцятирічному віці. А кінострічка на цьому перестає розповідати про бігові досягнення. Канадський фільм був номінований на Канському кінофестивалі. Тяжкі тренування та виснажлива праця юної спортсменки, тяжкі життєві події та характер – це не найлегша, але одна з найгарніших сучасних картин, що розповідають про біг.

Пульс

У основі сюжету спортивної драми “Пульс” лежать реальні події. Головна героїня фільму – заслужений майстер спорту України, параолімпійська чемпіонка 2008 року, п’ятиразовий срібний та бронзовий призер ігор 2012 та 2016 років. Готуючись до зйомок фільму, творча команда постійно взаємодіяла з Оксаною Ботурчук. Акторка Наталя Бабенко одразу після затвердження на головну роль почала інтенсивні тренування. Аби набути спортивної форми, достатньої для роботи над фільмом, їй знадобилося півроку. Знімали картину у Києві та на Київщині.

Юна українська легкоатлетка живе в маленькому містечку та має велику мрію — потрапити на Олімпійські ігри. Її спортивна кар’єра тільки починається, та вона демонструє хороші результати. Але внаслідок жахливої автомобільної аварії дівчина зазнає важких травм і майже втрачає зір. Здається, що тепер Оксана не має шансів не тільки на омріяні Олімпійські ігри, але й на нормальне життя. Проте вона не збирається здаватися та прагне довести: на шляху до справжньої мрії не існує перешкод.

Святий Ральф

Після загибелі батька й тяжкого захворювання матері чотирнадцятирічний Ральф, який є геніальним бігуном, потрапляє до католицького притулку для хлопчиків. Після повідомлення лікарів, що його матері зможе допомогти лише диво, хлопчик приймає рішення досягти цього дива, а саме будь-якою ціною перемогти у Бостонському марафоні. Відтепер на нього чекають виснажливі тренування впродовж довгих місяців. Ральф тренується по книжці Саймона Лангбоата – видатного бігуна

Стрічка розповідає про шлях й старання завзятого хлопця, для якого біг став центром життя, й відповідь на таке питання як «Чому ти біжиш?» в нього більш глибша, ніж у Форреста Гампа. Насправді фільм не стільки про біг, скільки про прагнення досягнення поставлених цілей, рішучість та віру у власні сили, попри сумніви та осуди оточуючих.



Вогнені колісниці

Сюжет цього фільму натхнений реальною історією, що висвітлює події Олімпіади 1924 року, яка проводилася у Парижі. Під прапором Великобританії виступають два зовсім несхожих атлета: Ерік Ліддел – місіонер, що приїхав з Шотландії, та студент Кембриджського університету, єврей Гарольд Абрахам. Класова та релігійна приналежність, різниця у характері та світогляді цих бігунів ще більше загострює їх змагання за першість.

Картина у повній мірі передає атмосферу тих часів, коли Олімпіада ще не трансформувалась у політичне суперництво, а змагання не залежали від великих грошей. У першу чергу це були змагання справжніх цілеспрямованих професіоналів. До речі, свого часу цей фільм отримав чотири нагороди на церемонії Оскар й був лауреатом Канського кінофестивалю.

Тренер (McFarland, USA)

Ще один фільм заснований на реальних подіях. Історія розгортається у невеличкому містечку МакФарланд, що у Америці, у далекому 1987-у році. Більше 90% місцян – латиноамериканці, які емігрували у країну у статусі переселенців чи біженців.

Саме у цьому містечку професійний тренер Джим Уайт збирає команду з місцевих хуліганів, щоб взяти з ними участь у Каліфорнійському чемпіонаті з легкої атлетики та досягти високих результатів з бігу.

Нескорений

Кінострічка розповідає історію американського атлета на ім’я Луї Замперіні, який у 1936 році брав участь у Олімпіаді, що проводилася у Німеччині нацистського режиму. Під час Другої світової війни відомий бігун на довгі дистанції служив у військово-повітряних силах США.

У 1943 році, військовий літак на якому Луї Земперіні перебував разом із товаришами по службі, було збито над Тихим океаном. Більше 40-а днів хлопці на рятувальних плотах дрейфували просторами океану, доки на останньому подиху не втрапили до японського полону. Це було зовсім не довгоочікуване спасіння, а ще страшніше та важке випробовування на шляху атлета.

Біг за мрією: історія Гейл Діверс

Біографічний фільм, що оповідає про нелегкий життєвий шлях прославленої атлетки з США на ім’я Гейл Діверс, яка зіткнулася з величезною кількістю проблем після участі у Олімпіаді 1986 року. Гейл зіткнулася с такими страшними захворюваннями як рак та тяжкий параліч. Але спортсменка не тільки не здалася, а й довела усім, що можливості людини безмежні.

Здолавши хвороби, вона повертається до великого спорту й завойовує два золота на Олімпіаді 1992 року у Барселоні, та ще одне у 1996 році на Олімпіаді в Атланті на дистанції у 100 метрів.

А якщо вам ще хочеться переглянути цікавий фільм про біг, то бонусом можу порекомендувати легендарний фільм і який вже став класикою кіно:

Форрест Гамп

А цей легендарний фільм навіть не треба представляти, бо це справжня класика кіно. Якщо ви ще не бачили цю картину, скоріш надолужте згаяне. Це один з найдобріших та найсвітліших фільмів, який доводить, що для того, щоб чогось досягти, требо лише почати та впевнено йти до своєї мети.

Приклад героя надихає, бо Форрест вирішив бігти, не маючи при цьому якоїсь визначної спортивної форми.

Дуже сподіваюся, що ця дуже різноманітна добірка кінострічок про біг подарує кожному з вас багато захопливих емоцій та вражень та мотивує ще більш плідно зайнятися бігом.