10 фільмів про біг

10 фільмів про біг

Фільми, які мотивують, надихають, помагають повернути віру в себе та біг.

ПРЕФОНТЕЙН (Prefontaine)

Префонтейн виграв, навіть якщо програв. Джаред Лето блискуче зіграв роль великого атлета, а режисер не зробив ставку на те, що б прославити образ спортсмена. Це історія-шлях від звичайного стадіону до Олімпійських ігор. Історія драматичного життя легендарного спортсмена, якому не було рівних на бігових доріжках у свій час. Для нього не існувало непорушних границь і недосяжних рекордів. Але сонце олімпійського золота жорстоке до тих, хто підлітає до нього занадто близько.

У ролях: Джаред Лето, Р. Лі Эрмі, Эд О’Ніл, Брекін Мейер, Ліндсі Краус.
Жанр: біографія, драма
Оригінальна назва: Prefontaine
IMDb: 6.70
Країна: США
Рік: 1997

ФІНІШНА ПРЯМА (La ligne droite)

Фільм про осліплого спортсмена Янника і колишню спортсменку Лейлу, яка тільки що вийшла із тюрми. Їй і йому все потрібно починати з нуля, і вони допомагають один одному. Звісно, герої закохуються один в одного, а паралельно пробують досягнути бажаних спортивних результатів і перемог в змаганнях.  Протягом фільму глядач знаходиться на грані, коли хоче пожаліти героїв, але замість цього співпереживає разом з ними кожний новий поворот в подіях.  Фільм отримав спірні оцінки критиків. Але на спільний дует Лейли і Янника, красиві бігові кадри і на європейську подачу історії кохання варто подивитись.

У ролях: Рашида Бракні, Сиріл Дескур, Клементін Селарье, Сейдіна Балде, Тьеррі Годар.
Жанр: спорт, драма
Оригінальна назва: La ligne droite
IMDb: 6.20
Країна: Франція
Рік: 2011

МАРАФОН (De Marathon)

Фільм досить  детально описує будні марафонця. Коли ти стаєш бігуном, навколо тебе все міняється. Але коли ти стаєш бігуном-марафонцем, ти змінюєш світ навколо себе сам. Невеличка авто-майстерня в старій частині Роттердаму, ось-ось має збанкрутувати через борг у 40000 євро в податкову інспекцію.  Її працівники – купа невдах: Лео, Ніко, Кіс і власник Джерард, і вони навряд чи зможуть знайти роботу в іншому місці.  Розуміючи це, герої придумують божевільний план порятунку гаража: вони візьмуть участь в знаменитому Роттердамському марафоні і отримають за це багато грошей.    Проблема тільки одна – що б отримати гроші спонсорів потрібно фінішувати. А, відповідно, пробігти повну дистанцію. І гумор, і драма, і ідея – усе це є в гарному європейському фільмі «Марафон».

У ролях: Стефан Валле, Мартін ван Варденберг, Марсель Хенсема, Франк Ламерс, Мімун Оайясса.
Жанр: спорт, комедія, драма
Оригінальна назва: De Marathon
IMDb: 7.60
Країна: Нідерланди
Рік: 2012

САРА ВОЛІЄ БІГАТИ (Sarah prefere la course)

Сара — молода бігунка на середні дистанції. Її життя круто міняється в той день, коли їй пропонують місце в найкращому університетському легкоатлетичному клубі в Монреалі, вдалині від рідного Квебеку. Мати не хоче матеріально підтримати дочку, переживаючи, що подібна пригода згубно відіб’ється на її житті і здоров’ї. Не дивлячись ні на що, Сара їде в Монреаль, разом зі своїм другом Анатолем і виходить за нього заміж в наївній надії отримати кращі проценти по кредиту і державні стипендії. Весілля виявилось не таким, як вони його уявляли в свої 20 років. А фільм на цьому перестає бути про біг. Канадська картина отримала номінацію на Каннському фестивалі. Праця і тренування молодої спортсменки, тяжкий характер і життєві обставини –  не сама легка, але одна із самих гарних сучасних картин про біг.

У ролях: Софі Демаре, Жан-Себастьян Курши, Женев’єва Буавен-Руссі, Елен Флоран, Мішлен Ланкто.
Жанр: спорт, драма, мелодрама
Оригінальна назва: Sarah prefere la course
IMDb: 6.40
Країна: Канада
Рік: 2013

СВЯТИЙ РАЛЬФ (Saint Ralph)

14-літній Ральф після смерті батька і тяжкої хвороби матері потрапляє в католицький притулок для хлопчиків. Ральф – геніальний бігун і коли лікарі повідомляють йому, що його мати може спасти тільки диво, він вирішує створити це диво – за будь яку ціну виграти в Бостоні марафон… І на одному з уроків Ральф взнає, що  дива  можуть бути рукотворними.  Тоді він вирішує створити своє маленьке чудо: виграти в знаменитому Бостонському марафоні. Його чекають місяці виснажливих тренувань по книзі знаменитого бігуна Саймона Лангбоата. Фільм про завзятість, старання і біг, де відповідь на питання “чому він біжить?” набагато складніша, чим у Форреста Гампа. А взагалі, «Святий Ральф» не стільки про самий біг, скільки про віру в свої сили, рішучість і бажання досягати поставлених цілей, не дивлячись на осуди зі сторони.

У ролях: Адам Батчер, Майкл Канев, Гордон Пінсент, Тамара Хоуп, Кріс Площанский.
Жанр: спорт, комедія, драма
Оригінальна назва: Saint Ralph
IMDb: 7.60
Країна: Нідерланди
Рік: 2004

ВОГНЕННІ КОЛІСНИЦІ (Chariots of Fire)

Даний фільм, заснований на реальній історії, де розповідається глядачеві о подіях Олімпіади в Парижі 1924 року. Єврей Гарольд Абрахам, студент Кемріджського університету і місіонер з Шотландії Ерік Ліддел змагаються в бігові під прапором одної країни – Великої Британії. Різний світогляд і характер спортсменів, разом з їх класовою приналежністю і релігійністю лише загострює їх боротьбу. В цілому, цей фільм передає в повній мірі атмосферу того далекого часу, коли олімпіади ще не були політичним суперництвом, а самі змагання не  стикались з проблемою великих грошей.  Перш за все це були змагання справжніх професіоналів. Між тим дана картина свого часу завоювала 4 Оскари і призи на Каннському кінофестивалі.

У ролях: Бен Кросс, Ієн Чарлсон, Найджел Хеверс, Ієн Холм.
Жанр: спорт, біографія, драма
Оригінальна назва: Chariots of Fire
IMDb: 7.20
Країна: Великобританія
Рік: 1981

ТРЕНЕР (McFarland, USA)

Ще одна картина, яка розповідає нам про реальні події. Ця історія відбувалась в далекому 1987 році, в невеличкому містечку в США під назвою МакФарланд, де близько 90 відсотків населення складають латиноамериканці, емігранти в країну під видом біженців та переселенців. Саме тут тренер-професіонал по легкій атлетиці Джим Уайт набирає команду з дрібних хуліганів і досягає з ними перемог в чемпіонаті Каліфорнії по легкій атлетиці з бігу.

У ролях: Кевін Костнер, Карлос Праттс, Серджо Авелар, Марія Белло.
Жанр: спорт, біографія, драма
Оригінальна назва: McFarland, USA
IMDb: 7.40
Країна: США
Рік: 2014

НЕСКОРЕНИЙ (Unbroken)

Фільм розповідає про  життя американця Луї Замперіні, спортсмена, бігуна на довгі дистанції, який брав участь в Олімпіаді-1936, що проводилася в нацистській Німеччині.

У Другу світову війну Замперіні служив у складі ВПС США, і в 1943 році літак, на борту якого він перебував, був збитий над Тихим океаном. Понад сорок днів Замперіні і його товариші дрейфували океаном на рятувальних плотах, доки, ледь живі, не потрапили до японців в полон. Але це був аж ніяк не порятунок, а початок нових, ще більш страшних випробувань.

У ролях: Джек О’Коннелл, Джай Кортні.
Жанр: спорт, драма, військовий, біографічний
Оригінальна назва: Unbroken
IMDb: 7.20
Країна: США
Рік: 2014

БІГ ЗА МРІЄЮ: ІСТОРІЯ ГЕЙЛ ДІВЕРС (Run for the Dream: The Gail Devers Story)

Фільм-біографія про тяжке життя відомої американської бігуні Гейл Діверс, на яку звалилась велика кількість проблем після Олімпіади 1986 року, включаючи тяжкий параліч і рак. Але Гейл не тільки не здається – вона ще раз доводить те, наскільки безмежні наші можливості! Вона повертається в великий спорт і завойовує дві золоті медалі на Олімпіаді в Барселоні в 1992 році, а чотири роки пізніше бере золото в Атланті на дистанції 100 метрів.

У ролях: Чарлейн Вудард, Луіс Госсет мол., Джеффри Д. Сэмс.
Жанр: спорт, драма, біографія
Оригінальна назва: Run for the Dream: The Gail Devers Story
IMDb: 7.40
Країна: США
Рік: 1996

ФОРРЕСТ ГАМП (Forrest Gump)

Думаю, що даний фільм не потрібно представляти, але якщо ви його ще не бачили, то неодмінно виправте це непорозуміння! Дуже добрий і світлий фільм, який ще раз доводить, що якщо ми щось хочемо зробити, то просто потрібно це почати робити і все! Форрест вирішив побігти, маючи при цьому м’яко кажучи не дуже спортивну форму. 🙂

У ролях: Том Генкс, Робін Райт, Ґері Сініз, Майкелті Вільямсон, Саллі Філд, Ребекка Вільямс.
Жанр: спорт, драма, мелодрама, комедія
Оригінальна назва: Forrest Gump
IMDb: 8.80
Країна: США
Рік: 1994

Надіюсь запропонована добірка фільмів про біг, подарує Вам, глибокі емоції, яскраві враження та мотивацію для зайняття бігом.

Приємного перегляду!