Головна » Блог » По лісам по полям – “Wild North Way”

По лісам по полям – “Wild North Way”

01.03.2019 Просмотров:

Wild North Way мені сподобався одразу, як тільки я дізнався про нього. Він, є одним з небагатьох зимових забігів України, яким хотілось би розпочати новий біговий сезон. Хоч дистанція не дуже велика – усього 20 км. За декілька тижнів до старту організатори зробили сюрприз учасникам, продовживши її на 4 км. Від цього стало лиш цікавіше: літом минулого року я уже біг дистанцію у 25 км на Трухановому острові, то ж це мене ні краплі не засмутило. Wild North Way – перший із чотирьох трейлових забігів серії «Wild».
Це був уже не перший зимовий біговий івент у моїй практиці: у грудні минулого року я бігав по пересічній місцевості у Win Ternopil Trail, а також за день до Wild North Way несподівано взяв участь в дистанції у 12 км Salomon Wint Cross. Обидва вимальовували для мене хорошу перспективу, аби випробувати свої сили, – загальна дистанція складала 36 км на пересічній місцевості. Це справді для мене було новим, від чого інтерес ставав ще більшим.
У січні я повернувся до тренувань: після зимових свят треба було повернутись у форму.

Реєстрація

Тут нічого нового: я швиденько зареєструвався на сайті vseprobegi.org. Були доступні такі дистанції: 10 (12) км та 20 (24) (два кола по 12 км). Забрати стартовий пакет можна було як за день, так і безпосередньо в день забігу за декілька годин до старту.

Дорога

Стартове містечко розкинули в Будинку Культури у Конча-Заспі. Дістатись туди можна було з м. Вирлиця на маршрутці у сторону Обухова. Добирався до стартового містечка з м. Вирлиця на маршрутці в сторону Обухова. Приїхав туди досить таки рано: уже о 9 годині я був на місці, а стартували ми аж о 12 годині. Часу було більш, ніж вдосталь, аби витратити його на милуванням місцевим лісом.

Забіг

Як я уже писав вище, були доступні дві дистанції: 10 (12) та 20 (24) км. Учасники обох дистанцій стартували одночасно. 10 (12) км. мали пробігти одне коло, а 20 (24) км два. Цікаве було те, що друге коло ми мали бігти у зворотному напрямку – це мене, чесно кажучи, трохи насторожило.


Пролунав старт, усі побігли назустріч пригодам. Перші 8 миль дались мені добре – я подолав їх за 1 годину 28 хвилин. Для порівняння, попереднього дня на таку ж дистанцію я витратив на 16 хвилин швидше.


Маршрут був дуже гарним: він пролягав лісом, навколишніми полями та болотами, також була асфальтована ділянка у самій Конче-Заспі. Це давало змогу не тільки насолодитись природою, але й трохи помочити ноги у болоті. Точки гідрації чекали на бігунів на 6 та 8 милях, де я підкріпився водичкою та бананом.

 

Усе було б добре, якби я після першого кругу, як завжди, не побіг не туди та опинився на фініші 10 (12) км. Я одразу зрозумів, що щось не те, адже я знав, що на мене чекає цілий круг. Я швидко почав розбиратись, що і до чого, та відправився на нове коло пригод.

Наступні 12 кілометрів не були легкими для мене. На 9 милі уже добре проявлялась втома від цього та попереднього забігу, бажання бігти почало пропадати, не мотивували навіть краєвиди. Ноги вже відмовлялись слухатись, а у голові блукали думки про фініш. Особливо не поспішаючи, думаючи про прекрасну природу навколо, я помаленьку наближався до чергового пункту гідрації, який чекав на мене аж на 18 кілометрі. Там я затримався доволі надовго, мабуть, хвилин на 15, відновлюючи сил за рахунок печива, фруктів та води. Які ж вони були смачними після 18 кілометрів полів та боліт!

Добігав свої останні кілометри я, зізнаюсь чесно, з останніх сил, як мені здавалось. Та все ж через 3 години та 21 хвилину я опинився на лінії фінішу, про який я мріяв останні 5 км. Там мені швиденько налили кружечку запашного чаю.
Мене переповнювало почуття щастя, адже за два дні мені вдалось пробігти цілих 12 та 24 км! (А від того, що у найближчі дні мені не доведеться бігати, і можна буде трішки відпочити, це почуття ставало ще сильнішим).

Враження

Я отримав море позитивних емоцій та вражень. Забіг дав мені змогу насолодитись чарами зимового лісу, побігати засніженими полях та болотами, уже не говорячи про випробування себе на дистанції у 24 км по пересічній місцевості.

P.S. Організатори підбили відео-звіт, якщо матимете бажання:
https://www.facebook.com/severorient/videos/312957769109085/

 

Дистанции

Дистанція

24 км.

Стартовий внесок

від 450 грн.

Учасників

158

Ліміт часу

3 години 30 хвилин

Вік учасників

16-90

Мій час

03:21:54

Історія

Ліс, сніг, озeра, болота, камиші та багато інших пригод чeкають на тeбe на дикому шляху. “Біжи дико, нe стримуй звіра в собі”  – це основна завдання забігу “Wild North Way”.

“Wild North Way” зимовий трейл, який розпочав свою нову історію в 2019 році після оновлення траси її збільшили на 4 км. та ребрендінгу самого забігу. До 2019 року він відбувався під назвою “North Wild Way” та мав трасу забігу в 20 км. та 10 км. відповідно. Забіг “Wild North Way” входить в серію забігів “Wild”  та розвивається разом з нею.  Даний забіг є володарем чудової зимової траси, яка проходить по лісі, полю та болотах Київщини. Забіг дарує досить чудові та незабутні емоції своїм учасникам навколишніми зимовими краєвидами, які вони зустрічають на своєму шляху під час бігу.

Стартовий пакет

Стартовий пакет для учасників включав у себе: стартовий номер учасника,  електронний чіп для реєстрації результату, роздягальні і камери схову. Стартовий пакет можна було забрати, як за день до змагань так і в день проведення змагань перед початком забігу біля стартового містечка в будинку культури “Конча Заспа”.

Пункти харчування

Пункти гідрації та харчування розміщувались на дистанції 6, 12, 18 км. та на фініші. Після фінішу учасники могли відновити  сили різним частуванням на фініші.

Допуск до забігу

Для участі в забігові потрібно було пред’явити: посвідчення особи, що підтверджує вік учасника (обов’язково для всіх учасників) та медичну довідку чи спортивну страховку.

Київ

Київ – столиця України, розташована на річці Дніпро. Місто має великий культурним запасом – тут знаходиться більше 30 музеїв, близько 2000 унікальних пам’яток архітектури, 33 театри, величезна кількість постійно діючих художніх виставок. Головною перлинами міста є Києво-Печерська лавра, Софіївський собор, Золоті ворота, Андріївська церква, Хрещатик та площа Незалежності. Києво-Печерська лавра – найдавніший монастир на Русі – був заснований у 1051 році при Ярославі Мудрому. Софійський собор – це видатна пам’ятка давньоруської архітектури, що є головним храмом київських митрополитів. Андріївська церква була закладена в 1744 році та являється перлиною бароко. Київ є одним з найзеленіших міст світу. У ньому понад 60 парків та скверів. У парках Києва можна прекрасно провести час, насолоджуючись природою. Головні парки міста – Ботанічний сад, Гідропарк, Парк Слави, Труханів Острів, Володимирська гірка з приголомшливим видом на лівий берег Дніпра. Недалеко від Києва знаходиться музей народної архітектури та побуту “Пирогово”.