Головна » Блог » Навкруги ставка – “Ternopil Half Marathon”

Навкруги ставка – “Ternopil Half Marathon”

24.06.2018 Просмотров:

Життя переповнене цікавими подіями. Але, на жаль, не всьому тому, що планується, доля дозволяє втілитись в життя. Тоді ми оцінюємо це як поштовх шукати щось інше, що прийде на зміну попередньому. Так сталось і у мене: я думав, що візьму участь в одній події та доля захотіла інакше, тому я покірно почав шукати їй заміну. Я не сильно засмутився, бо, як кажуть, усе робиться до кращого.

З приходом червня я повернувся до Києва і, як уже було закладено у традицію, почав шукати українські забіги, що мали відбутись найближчим часом. Одразу помітив Ternopil Half Marathon, що відбувався (як ви уже зрозуміли) у файному місті Тернополі. Він привернув мою увагу тим, що траса пролягала берегом озера біля центру міста. Відпочивши декілька днів після забігу у Leiden Marathon, я повернувся до тренувань у своєму улюбленому парку «Перемога». Коли вибирав забіг, то, чесно кажучи, не очікував нічого особливого від провінційного марафону: склалась думка, що на мене чекає звичайний шосейний біг. Та життя воно непередбачуване, бо завжди на нас чекають якісь «але», що часто дивує та дарує приємні враження. І мій випадок з марафоном у Тернополі не став винятком.

До місця призначення я відправився о 14:34 в суботу з центрального київського вокзалу. Дорога виявилась досить легкою, та ще й пощастило перекинутись словами з декількома бігунами, що їхали на забіг після тріатлону. Весь інший час я присвятив сну, адже житла я не шукав – на це не було потреби, оскільки потяг о приблизно о десятій, а о сьомій уже треба було вирушати за номерком. З цієї ж причини я залишився до ранку на вокзалі, читаючи книгу. Добре було, бо гарної книги я не читав уже давно, особливо в стилі Денна Брауна “Омбре. Над темрявою та світлом” української письменниці Лори Підгірної.

З приходом ранку я вирушив до Театральної площі міста, де мав отримати свій номер. Отримавши номерок та торбинку з агітками, браслетом та макаронами. Чому макарони? Чесно кажучи, я сам досі не зрозумів їх призначення, такий сюрприз чекав на мене вперше:).  Далі переодягання і  підготовка до старту.

Уже о дев’ятій ранку пролунали останні інструкції та побажання, а учасники дистанції, довжина якої сягала 21 км, пішли на стартовий майданчик. Прозвучав пострілу та бігуни вирушили трасою.

Загалом траса включала в себе два круги навколо Тернопільського ставку. Спочатку шлях пролягав спуском, що є ніби й плюсом, а ніби й мінусом, адже перед фінішем доводилось забиратись на невеликий горбик. Далі шлях проклали берегом ставка: тут і почались ті самі «але», про які говорилось спочатку. Ми бігли рівним берегом, повернули на право, а там сюрприз – підйомник сходами  в гору. Вперше це було зробити легко, чого не можна сказати про друге коло. Наступним «але» стало те, що шлях завів нас до лісу, де дорога мала чимало підйомів та спусків. Довелося минути і не величний місток, а за ним і невеликий підйом. Після вибігу з лісу, траса продовжила прокладати свій шлях набережною. Станцій деградації було 6 ( на 3 км, 7 км, 9 км, 12 км, 16 км, 18 км). Фініш та старт об’єднались в одне ціле.

Робота волонтерів була чудовою. Як на мене, траса прекрасно підходить для підготовки до забігу у горах: під час бігу по ній відчуваються усі якості бездоріжжя. Хоч шляхом зустрічались житлові квартали та приватні сектори, підтримки ніякої не було. Це справді засмутило мене, адже в інших країнах підтримка була шаленою, а у нас були лише поодинокі мешканці. Сподіваюсь, що з часом це зміниться на краще, і місцеві почнуть активно підтримувати учасників забігу.

Не міг не помітити і ще одну річ: людей бігло небагато, що допомагало розвивати високу швидкість. Особливо помітно це було на першому колі. Наступне ж коло почало розтягуватись, що я навіть не завжди помічав когось спереду та ззаду. Це змушувало мене набрати швидкості, адже самому бігти не так цікаво. Думаю, з часом пів марафон стане популярнішим та бігти на самоті не доведеться:).

Загалом враження позитивні, що можна сказати і про трасу, і про організацію. Та й забіг виявився щасливим 4 мій напівмарафон. Ternopil Half Marathon виявився першою подією, де я подолав відстань менше, ніж за дві години, – це і зробило його особливим для мене.

Календар інших напівмарафонів України можете подивитися в статті: Напівмарафони України

 

Дистанции

Дистанція

21 км.

Стартовий внесок

від 400 грн.

Учасників

242

Ліміт часу

3 години

Вік учасників

16-90

Мій час

01:55:13

Історія

В 2018 році відбулась друга редакція Ternopil Half Marathon. В 2017 році даний забіг розпочав свою історію та зарекомендував себе досить таки непогано. Ternopil Half Marathon є володарем дуже цікавої і захоплюючого маршруту, який у собі поєднує не тільки шосейний біг по місту але й має відрізок траси який проходить поза межами міста по бездоріжжю. Це надає йому свій шарм та неповторнисть, а сам забіг дарує досить гарні та неповторні емоції від бігу.

Стартовий пакет

Стартовий пакет для учасників півмарафону включав у себе: стартовий номер учасника, медаль фінішера, електронний чіп для реєстрації результату, роздягальні і камери схову,  карта маршруту, гід учасника, спеціальні пропозиції від наших партнерів, музична підтримка на трасі. Стартовий пакет можна було забрати, як за день до змагань так і в день проведення змагань перед початком проведення забігу на на Театральному майдані в наметі Оргкомітету.

Пункти харчування

Пункти гідрації та харчування розміщувались на дистанції 5, 10, 15 км. та на фініші. Після фінішу також вручались пакети фінішера (яблуко, банан, вода) для відновлення сил після бігу.

Допуск до забігу

Для участі в забігові потрібно було пред’явити: посвідчення особи, що підтверджує вік учасника (обов’язково для всіх учасників), медична довідка (для дистанції 21 км), оригінал заповненого бланку «Виключення відповідальності» (обов’язково для всіх учасників).

Тернопіль

Тернопіль – місто на заході України, політико-адміністративний, економіко-діловий і культурний центр Тернопільської області. Один з найбільших міст історичних земель Галичина і Поділля. Четвертий за величиною місто Західної України. Розташований на річці Серет. Головна окраса міста, без сумнівів є дивовижне  – озеро. Яке знаходиться прямісінько у центрі міста та являється улюбленим місцем відпочинку місцевих жителів. Біля ставу на пагорбі височіє Церква Воздвиження Чесного Хреста. Головною архітектурною окрасою Тернополя  – Домініканський костел.