Головна » Блог » Silesia Marathon

Silesia Marathon

01.10.2017 Просмотров:

“Silesia Marathon” єдиним марафоном в Польщі та Європі, який проходить по вулицях чотирьох міст: Катовіце, Мисловіце, Семяновіце-Шльонське та Хожув. “Silesia Marathon” є найбільшою подією в Сілезії і в той же час є одним з найбільших марафонів у Польщі.

Перший “Silesia Marathon” стартував 3 травня 2009 року з стадіону в Хожуві. Фініш марафону знаходився напроти спортивно-концертного комплексу “Сподек”. Почесним учасником першого вуличного марафону в Катовиці був проф. Єжи Бузек. Ініціатором заходу і до сьогоднішнього дня є Богдан Вітвицький – бігун, промоутер фізичної активності та спорту, президент фонду “Silesia Pro Active”.

У 2010 році перегони обмежилися одним містом, а змагання відбувались тільки на вулицях Катовіць. У 2011 році був змінений організаторами маршрут марафону і тепер він проходив територією трьох міст, від Хожува через Семяновіце-Сілезьке до Катовіць. У наступні роки маршрут проходив у зворотному напрямку, фініш у Сілезькому парку в Хожуві.

З 2014 по 2016 рік початок і фініш “Silesia Marathon” знаходилися в одному місці. Маршрут вів з Катовіце через Семяновіце-Сілезьке, Мисловіце і назад до центру Катовіце.

У 2017 році фініш марафону був на стадіоні “Śląski” і таким чином “Silesia Marathon” повернувся до маршруту свого першого старту. 1 жовтня 2017 PKO Silesia Marathon став першою спортивною подією на стадіоні “Śląski” в цей рік марафонців підбадьорила рекордна аудиторія – стадіон в день змагань відвідали 100 000 чоловік.

2018 рік має бути унікальним, тому що це буде ювілейний захід. З історією у 10 років великих бігових емоцій.

Маршрут “Silesia Marathon” має міжнародне схвалення. Гонка належить до найбільшої асоціації AIMS (Міжнародна асоціація марафонів і вуличних гонок). З першого видання конкурс проводиться під почесним патронатом Міністра спорту і туризму Республіки Польща.

 

 

 

 

Дистанции

Дистанція

21 км.

Місто

Катовіце (Польща)

Стартовий внесок

від 60 zł

Учасників

4.000

Ліміт часу

3 години

Покриття

асфальт

Стартовий пакет

Стартовий пакет для учасників півмарафону включав у себе: стартовий номер учасника, медаль фінішера, електронний чіп для реєстрації результату, роздягальні і камери схову, футболка спортивна, спортивний рюкзак, карта маршруту, гід учасника, спеціальні пропозиції від партнерів заходу. Стартовий пакет можна було забрати, як за день до змагань  так і в день проведення змагань перед початком проведення “Silesia Marathon”.

Пункти харчування

Пункти гідрації та харчування розміщувались на дистанції 5, ок. 10, 14, 17, 19 км. та на фініші.

Допуск до забігу

Для участі в “Silesia Marathon” на дистанцію 21 км. потрібно було пред’явити: посвідчення особи, що підтверджує вік учасника (обов’язково для всіх учасників).

Карта забігу

Катовіце

Катовіце – місто, розташоване в історичному регіоні Сілезія, в південній частині Польщі. Є центром Сілезького воєводства. Центр вугільної і металургійної промисловостей Польщі. Головний міський собор Христа Царя з величезними куполами був зведений в період з 1927 по 1955 роки. У прилеглому архиєпархіальному музеї представлені експонати, пов’язані з релігійним життям регіону. На території колишньої вугільної шахти розташовується ультрасучасний Сілезький музей. Тут можна  ознайомитися з творами мистецтва Польщі і дізнатися багато нового про історію Верхньої Сілезії.