Головна » Блог » Półmaraton Wałbrzych

Półmaraton Wałbrzych

18.08.2019 Просмотров:

Історія “Wałbrzych Half Marathon” розпочалася 27 травня 1995 року. Організаторами півмарафону виступали клуби з двох районів міста – гори Пяскової та Підзамче. Маршрут перших редакцій “Wałbrzych Half Marathon” проходив по маршруту від стадіону на П’ясковій Горі до Підзамче, а там, пробігшись навколо району, назад до П’яскової Гори.  На першій редакції стартувало всього на всього 21 бігун. Однак перший півмарафон був настільки вдалим, що наступного року іноземні бігуни з’явилися на старті, серед них був і український бігун Володимир Котов, який і виграв другу редакцію півмарафону в Валбжиху та повторив свій успіх на третій редакції півмарафону. В 1998 році “Wałbrzych Half Marathon” було вирішено організувати в нічний час, що досить позитивно було сприйняте в середовищі бігунів. Під час сьомого видання “Wałbrzych Half Marathon” відбулися суттєві зміни. У 2001 році напівмарафон було перенесено до району Підзамче, а маршрут було схваленням PZLA. 12-те видання “Wałbrzych Half Marathon” проводиться востаннє в Підзамче і далі слідує 5-річна перерва в організації  “Wałbrzych Half Marathon”.

Сучасний “Wałbrzych Half Marathon” був відновлений в 2012 році та з того часу почали вимальовуватись його сучасні риси. Цікаві зміни очікували й на маршрут півмарафону старт та фініш було перенесено до центра міста на площу Ринок. Дата проведення “Wałbrzych Half Marathon” перенесена з травня на серпень. Після чого популярність “Wałbrzych Half Marathon” починає різко зростати, через, що організатори в 2016 році вводять ліміт учасників 2500 бігунів, паралельно “Wałbrzych Half Marathon” був включений до “Корони Польських Півмарафонів”.

В 2017 році маршрут півмарафону отримав свій сучасний вигляд маршрут з двох кіл на 10,5 км., який знаходиться у центрі Валбжиха, старт та фініш на площа Магістерській, офіс півмарафону в легкоатлетичному залі по вулиці Шопен 1, а ліміт учасників було збільшено до 3000 бігунів.

Дистанции

Дистанція

21 км.

Місто

Валбжих (Польща)

Стартовий внесок

Учасників

3000

Ліміт часу

3 години 15 хвилин

Покриття

асфальт, бруківка

Стартовий пакет

Стартовий пакет для учасників включав у себе: стартовий номер учасника, чіп, камери схову.  Свої стартові пакети учасники на дистанцію  21 км. учасники могли забрати за день  до проведення “Wałbrzych Half Marathon”, так і в день проведення півмарафону в офісі по вулиці Шопен 1 за декілька годин перед початком “Wałbrzych Half Marathon”.

Пункти харчування

На дистанції півмарафону було 3 пункти гідрації (5 км., 10 км. та 15 км.)  де учасники могли відновити свої сили.

Допуск до забігу

Для участі в забігові потрібно було пред’явити: посвідчення особи, що підтверджує вік учасника (обов’язково для всіх учасників).

Карта забігу

Валбжих

Валбжих місто в південно-західній Польщі, на річці Пелчниця. Перша згадка про поселення відноситься до 1305 року, статус міста отримало у 1400-1426 роках. Найбільший розквіт місто пережило у ХІХ столітті в період розвитку промисловості – в основному гірськовидобувному і коксівному.

Природа Валбжиха відновлюється від шкоди, нанесеної їй нещадною експлуатацією промисловості. Після того, як розробка надр Нижній Селезії прийшла у занепад, Валбжих став зеленим містом. На його території знаходяться  сім міських парків (найбільшим з яких є — Пейзажний парк “Кщенж”).