Головна » Блог » Piła Półmaraton

Piła Półmaraton

08.09.2019 Просмотров:

Свою історію “Pila Polmaraton” веде від “Pilska Piętnastka”. Ініціатором якої став досвідчений бігун на марафонську дистанцію Генрік Паскаль. Маючи величезний спортивний досвід та будучи учасником багатьох марафонів, він вирішив зібрати навколо себе однодумців з наміром організації вуличну гонку за європейськими стандартами в Пілі. Разом з Мареком Новаком та Зеноном Пістеком, активістами Регіональної легкоатлетичної асоціації в Пілі, у 1991 році вони приєдналися до організації “Pilska Piętnastka”.  Ініціатива просування міста, пробігаючи його вулицями також сподобалась місцевій владі та органами місцевого самоврядування, про що свідчить той факт, що захід досі підтримується місцевою владою. А кошти накопичені від спонсорів, дозволили провести змагань на дуже високому рівні. Через стрімку динаміку розвитку змагання у 1996 році було прийнято рішення про створення Асоціації вуличних бігів, президентом якої став Генрік Паскаль. Асоціація не тільки взяла на себе роль організатора забігів, який вона успішно реалізує донині, але також була і є пропагандистом фізичного відпочинку за допомогою найпростішої форми руху – бігу, яка працює. Про успішну роботу асоціації свідчить її участь у багатьох національних конференціях, присвячених бігові, а також постійній участі членів правління у конгресах AIMS. 

“Pilska Piętnastka” проходила вулицями Піли до 1999 року. 2000 рік був значущим для історії забігу в Пілі, так як дистанція була змінена з 15 км. на півмарафон (21.975 км.). Після багатьох зусиль організатори “Piła Półmaraton” отримав пропозицію від Асоціації легкої атлетики Польщі (PLZA), щодо організації чемпіонату Польського півмарафону в Пілі. Так як рівень півмарафону з кожним роком все більше зростав, то перед його організаторами постали більш складніші виклили. Найважливішими з яких були створення маршруту півмарафону, щоб вони були найшвидшими та привабливими для учасників, а також пошук стратегічного спонсора.

“Piła Półmaraton” завжди проводиться в першу неділю вересня на невеликій петлі в центрі та великій петлі по місту. Її маршрут має сертифікати: IAAF, AIMS та PZLA.

 

 

 

Дистанции

Дистанція

21 км.

Місто

Піла (Польща)

Стартовий внесок

від 55 zl.

Учасників

3500

Ліміт часу

3 години

Покриття

асфальт

Стартовий пакет

Стартовий пакет для учасників включав у себе: стартовий номер учасника, чіп, камери схову.  Свої стартові пакети учасники на дистанцію  21 км. могли забрати за день  до проведення “Pila Polmaraton”, так і в день проведення півмарафону.

Пункти харчування

На дистанції півмарафону було 3 пункти гідрації ( 6 км.,  11 км. та 15 км.)  де учасники могли відновити свої сили.

Допуск до забігу

Для участі в півмарафоні “Pila Polmaraton” потрібно було пред’явити: посвідчення особи, що підтверджує вік учасника (обов’язково для всіх учасників).

Карта забігу

Піла

Піла – розташована на півночі Великопольского воєводства, за 100 км від Познані. Сьогодні в місті проживає 74 тис. чоловік. Піла стоїть на річці Гвда. Перша згадка про місто датується XIV ст.. З 1772 по 1945 р. місто належало німцям. Проте, під час Другої світової війни, місто зазнало великої руйнації. Знищено 72% міста і 90% центральної частини. Тож на сьогодні збереглися лише поодинокі старі будинки. В більшості своєму місто вже забудовувалося в після воєнний час.