Головна » Блог » Встигнути за час – “Ltava Run Racing”

Встигнути за час – “Ltava Run Racing”

01.07.2019 Просмотров:

Всі забіги, у яких я брав участь до “Ltava Run Racing”, мали визначену дистанцію (5 км., 10 км., 10 миль, 21 км., 30 км., 42 км.). Проте серед бігових заходів є і багато інших цікавих форматів: біг на час (1 година, 3 години, 6 годин, 12 годин, 24 години та 48 годин) та біг з перешкодами. Цього ж року я вирішив поексперементувати та прийняти участь в так званому бігові на визначений час. Про організацію таких заходів я дізнався ще в минулому році та дуже загорівся прийняти участь у такому заході. Розпочати вирішив з бігу на одну годину та зі змагання “Ltava Run Racing”.

Реєстрація

Реєстрація на забіг відбувалась на сайті vseprobegi.org,  де крім також можна було дізнатись про сам забіг.

Біг

Приїхав я у Полтаву зранку у день забігу, та й зразу вирушив з автовокзалу до стартового містечка, яке знаходилось на території місцевого картодрома “Ltava”. Це уже не перший забіг на подібній локації: перший у 2018 році був Петропавлівський півмарафон на території автодрому “Чайка”, що у місті Києві. Підходячи до нього здалеку можна помітити один маленький факт: даний об’єкт досить довгий час не фінансувався та знаходиться у трішки занедбаному стані. Але вселяє оптимізм у все це те, що дана локація дожила до нашого часу та не перетворилась на новий ЖК чи ТРЦ (трохи відволікся від основної теми) і вона старається потроху працювати.

До стартового містечка я прибув занадто рано, адже його лиш починали розгортати: ставили намети, монтували сцену та маркували трасу. Класно було спостерігати за тим, що зазвичай для учасників забігів залишається за кулісами.

Забравши свій стартовий пакет, який вміщував в себе стартовий номер, чіп, воду та смачне печиво розпочалась підготовка до старту. Перед початком основного забігу учасники зібрались на розминку, а також на дитячий старт, після чого стартували і дорослі. Траса “Ltava Run Racing” представляла собою асфальтоване коло довжиною в один кілометр, в кінці якого розміщувався пункт гідрації. Увесь маршрут проходив відкритою місцевістю, де затінків не було взагалі, тому організатори встановили два розпилювача води на трасі, що б учасники могли освіжитись під час бігу.

Оскільки з таким форматом бігу я стикався уперше, все що я про нього знав – чим більше я за годину пробіжу, тим краще. Перше коло в мене було “ознайомлюючим”, після чого потроху почав нарощувати темп. Було досить спекотно, тому пункти гідрації та розпилювачі я не оминав. Що тут ще сказати, 12 повних кіл пробіглись дуже одноманітно. Після 3 кола вони перетворились в свого роду біг між пунктами гідрації, де ти освіжаєшся і біжиш далі, а по дорозі ще й забігаєш під розпилювачі, що б трішки
освіжитись. Так промайнула уся година.

Враження

Хоч і біг колами не можу називатись моїм улюбленим, та “Ltava Run Racing” зміг подарувати нові враження та залишити після себе щось позитивне та приємне в душі. На висоті була організація: усе продумано, прораховано та гарно організовано, що навіть спека не стала на заваді. Сподобалась і сама локація, і та траса, де відбувався забіг: усе було дуже зручно, інколи навіть уявлявлялось, як її підкорюють картинги. Окремо виділяю підтримку на трасі: вона мотивувала та ніби підштовхувала бігти швидше та долати наступне коло. Та головне, що мені сподобалось, це сам формат забігу: у учасників є лише година та коло в один кілометр. Такий формат справді виявився дуже цікавим: коли на все про все у тебе є лише одна година.  “Ltava Run Racing” подарував не тільки новий досвід але й гарні враження.

 

 

Дистанции

Дистанція

Що встигнеш за час

Стартовий внесок

від 350 грн.

Учасників

181

Ліміт часу

1 година

Вік учасників

16 - 90

Мій результат

12,655 км.

Історія

Кажуть, що всі зміни починаються за межею зони комфорту. Начебто, доки ми не опинимось в стресовій ситуації, зрушити з місця та щось змінювати не з’являється жодного бажання. “Ltava Run Racing” – антистресовий забіг, адже біг по колу не лишає шансів збитися зі шляху. Це домашній та майже сімейний формат івенту, де вам буде затишно й комфортно долати кілометри до фінішу. Організатори докладемо максимум зусиль, щоб ви бігли в своє задоволення. У вас є година і коло. І тільки вам вирішувати, яку ціль поставити перед собою: беззаперечна перемога, особистий рекорд, гідний дебют, насолода від процесу чи дружня підтримка.  В 2019 році відбулась друга редакція “Ltava Run Racing”.

Стартовий пакет

Стартовий пакет для учасників включав у себе: стартовий номер учасника,  електронний чіп для реєстрації результату,  роздягальні і камери схову.

Пункти харчування

Пункт гідрації розміщується через кожний один кілометр також на трасі є розпилювачі з водою.

Допуск до забігу

Для участі в забігові потрібно було пред’явити: посвідчення особи, що підтверджує вік учасника (обов’язково для всіх учасників).

Полтава

Полтава – значний культурний центр України, своєрідний “хранитель еталона” всієї національної української культури. Датою заснування міста вважається 899 рік.  Вперше згадується як населений пункт Лтава в Іпатіївському літописі в 1174 році. В XV столітті великий князь литовський Вітовт передав місто князю Глинському, в 1646 році їм заволодів Я. Вишневецький. У роки Визвольної війни 1648-54 роках місто стало центром Полтавського полку. У роки Північної війни між Росією і Швецією шведське військо на чолі з Карлом XII підійшло до Полтави. Сюди ж прибув Петро I з основними силами російського війська. 27 червня відбулася генеральна битва – Полтавська битва. Шведський король і його союзник український гетьман Іван Мазепа зазнали поразки. Полтавська битва принесла велику популярність місту. На початок XIX столітті проводиться реконструкція міста в російській імперському стилі, забудова історичного центру в значній мірі збереглася. Тут народився класик української літератури І. Котляревський, навчався М. Гоголь, бував Т. Шевченко, жив і був похований П. Мирний. Полтавський діалект вважається основою сучасної літературної української мови. День міста Полтави відзначається 23 вересня.

Цікавими пам’ятниками є монастир Святого Хреста, збудований на березі річки Ворскла в 1650 році, та є єдиною українською семиголового барокової церква, яка збереглася до наших днів. В комплекс також входить Троїцька церква (1750 року) і Семенівська церква (1887 року).  Поле Полтавської битви музей був відкритий в честь 200-річчя перемоги російської армії над шведами в 1909 році музей знаходиться на полі бою.  Колекція складається з більш восьми тисяч експонатів: твори мистецтва, зброя, прикраси, прапори, обмундирування і устаткування російських і шведських військ, особисті речі Петра I і його сподвижників. Крім того, є діорама Полтавської битви.