Головна » Блог » Назад у минуле – “Kovel Half Marathon”

Назад у минуле – “Kovel Half Marathon”

28.06.2019 Просмотров:

Про “Kovel Half Marathon” я вперше почув весною 2017 року, коли відвідав місто Ковель. Тоді він навіть мав невеликі шанси стати моїм першим півмарафоном, який я б пробіг. Але то був час, коли я лише починав тренуватись, тому мрії пробігти 21 км. залишались тільки мріями, які здійснились тільки через 5 місяців після того під час “Silesia Marathon”. І ось нарешті, через 2 роки, знову ковельський вокзал та очікування старту чергового півмарафона.

Реєстрація

Реєстрація на забіг відбувалась на сайті vseprobegi.org, там можна було вибрати одну із трьох доступних дистанцій (21 км, 15 км чи 7,6 км). Цілком очевидно, що я обрав дистанцію 21 км – ради неї я й прибув у це містечко Західної України та й перевірити, як іде відновлення після того, як пробіг свій перший марафон.

Біг

Що б дістатись з Києва до Ковеля, я вибрав автобус та був на місці уже за 7 годин. Приїхавши до Ковеля, мій подальший напрямок був у сторону стартового містечка півмарафону. Йшов туди я пішки, що перетворилось у прекрасну прогулянку ранковим містом, яке виявилося дуже гарним та красивим українським містечком. Стартове містечко базувалось в центрі міста, а пункт видачі стартових пакетів розміщувалось біля будинку “Профспілки освітян”

Місце старту півмарафону розміщувалось навпроти парку. Прибувши до нього доволі рано, я отримав можливість поспостерігати за підготовкою організаторів та комунальних служб до бігового свята. Серед учасників “Kovel Half Marathon” були не тільки українці, але й представників інших націй. Найбільше серед них було поляків – друга по числу учасників нація після українців на “Kovel Half Marathon”. Забравши стартовий пакет, який складався зі стартового номеру, футболки, брошури з короткою історією  “Kovel Half Marathon” та картою півмарафону, та талон на паста паті після півмарафону. Маршрут “Kovel Half Marathon” складався з одного малого та трьох великих кіл центральною частиною міста. Траса “Kovel Half Marathon” – рівнинна, що є дуже добре, якщо хочеться показати досить гарний результат.

Усі дистанції стартували о 10 годині одночасно. Чесно кажучи, такі старти мені не дуже до вподоби. Головний їх недолік таких стартів в тому, що можна легко сісти на хвіст бігуну не зі своєї дистанції. Очевидно, що це зовсім не зручно – коли він уже фінішує, тобі треба продовжувати бігти.

Старт дався мені досить легко. Перша половина півмарафону була комфортною, не зважаючи на нюанс, коли хотів тримати темп спортсменки, що бігла на 7,6 км.. Друга половина була повільнішою: не дуже хотілось давати великі навантаження для організму після марафону  і спека не давала забути про себе. Проте після цілого марафону всього минуло два тижні тому навряд чи і вийшло б пробігти швидко. Так як була спека, то організатори завчасно поставили рамку для розпилення води на трасі. Та й відвідувати усі пункти гідрації через спеку. Бігти на результат під час “Kovel Half Marathon” я собі не ставив. Це півмарафон, у якому я приймав участь, аби отримати приємні враження. Після мене чекав смачний обід у місцевому кафе.

Враження

Усе було гарно організовано, як для невеликого провінційного містечка. Було приємно бачити представників Польщі, які приділяють свій час не тільки своїм, але й українським півмарафонам. Дуже сподобалась робота місцевої поліції, яка повністю перекрила біговий маршрут. Запам’яталась і гарна підтримка місцевих жителів. Коли я їхав сюди, я не виключав того, що буде шанс заблукати, чи, наприклад, траса буде коротшою. Але цього не сталось, тому варто подякувати організаторам.
З недоліків можу виділити лише одночасний старт усіх дистанцій з яким я зіткнувся.

 

 

 

 

Дистанции

Дистанція

21 км.

Стартовий внесок

від 350 грн.

Учасників

100

Ліміт часу

3 години

Вік учасників

18 - 90

Мій час

01:59:45

Історія

Точкою відліку історії  “Kovel Half Marathon” є 2004 рік, коли ковельчани вперше організовували “Ковельський пробіг” після того, як вперше в 1997 році потрапили на вуличний пробіг в міста Грубешів в Польщі. Після того через 7 років був організований перший “Ковельський пробіг”. “Ковельський пробіг” був проведений за підтримки першого генерального консула Польщі в місті Луцьку Войцеха Галанска. В 2011 році проходить трансформація “Ковельського пробігу” в “Kovel Half Marathon”.  Під час проведення 8 “Kovel Half Marathon” та з нагоди 15 річниці проведення “Ковельського пробігу” була започаткована нова дистанція «Ковельська 15». Яка покликана дати змогу початківцям наблизитися до мети пробігти півмарафон, або ж отримати перший результат на дистанції 15 км.

Стартовий пакет

Стартовий пакет для учасників включав у себе: стартовий номер учасника,  електронний чіп для реєстрації результату, футболку, талон на паста паті, роздягальні і камери схову. Стартовий пакет можна було забрати, як за день до змагань так і в день проведення змагань перед початком півмарафону на території стартового містечка.

Пункти харчування

Пункти харчування та гідрації розміщувались приблизно на 4 км., 8 км., 12 км., 14 км та 18 км.. Після фінішу учасників чекає смачний обід в місцевому кафе.

Допуск до забігу

Для участі в “Kovel Half Marathon” потрібно було пред’явити: посвідчення особи, що підтверджує вік учасника (обов’язково для всіх учасників) та медичну довідку чи спортивну страховку.

Ковель

Ковель – старовинне місто, в якому проживає понад 68 тисяч громадян, розташоване на мальовничій рівнині Західного Полісся, на берегах ріки Турії, у географічному центрі Волині. Ковель – місто обласного значення та є одним з західних воріт України в Європу. Місто є одним із найбільших залізничних вузлів Західної України, який має вагоме стратегічне значення для держави, з’єднуючи її з багатьма європейськими країнами. Та є одним з найдавніших міст Волині. У 1518 році польський король Сігізмунд І надав Ковелю Магдебурзьке право. Самий бурхливий свій розвиток місто переживає  у другій половині ХІХ століття коли розпочалось будівництво Ковельської залізниці.