Головна » Блог » Півмарафон в першій столиці – “Kharkiv Half Marathon”

Півмарафон в першій столиці – “Kharkiv Half Marathon”

21.04.2019 Просмотров:

“Kharkiv Half Marathon” відкриває українські забіги на дистанцію 21 км, оскільки проходить у кінці березня. До того ж цього року відбулись зміни в маршруті – тепер на старому маршруті улітку має відбутись “Kharkiv Night Half Marathon”. Тому організатори цього року подарували досить гарну можливість оцінити нову трасу, а потім улітку пробігти ще й старий маршрут у новому форматі.  Звісно пропустити таку цікаву можливість, не можна було, тому Kharkiv Half Marathon обов’язково потрібно було пробігти в 2019 році.

Реєстрація

Реєстрація на Kharkiv Half Marathon відбувалась на сайті sportevent.com.ua. Де можна було вибрати одну із двох дистанцій 21 км. чи 5 км.. Маршрут “Kharkiv Half Marathon” являв собою два кола по 10,5 км, кожне з яких мало 3 точки деградації. Стартові пакети можна було забрати, як за день до півмарафону, так і безпосередньо в день старту. Цікавою була одна деталь: аби взяти участь в півмарафоні, вимагалось надання медичної довідки або страховки (ця особливість українських півмарафонів мене чесно сказати мені не дуже подобається).

Дорога

З Києва у напрямку Харкова я виїхав за день до старту півмарафону. В Харків я прибув зранку, так, як часу було в обмаль, тому я швиденько відправився за своїм стартом номером, видача яких розпочиналась о 8 та тривала півтори години.

Kharkiv Half Marathon стартував о 10 годині і був загальний для обох дистанцій (21 км. та 5 км.).

Якщо Гдиня зустрічала мене похмурою погодою та дощем, то Харків обрав для себе протилежну сторону: тут погода була ясною, хоч і відчувалось, що ще доволі холодно. Забравши свій стартовий номер та зробивши невеличку розминку, я розпочав очікувати початок півмарафону.

Біг

Перед початком “Kharkiv Half Marathon” організатори провели невеличку розминку, та о 10 ми стартували. Моя стратегія на  Kharkiv Half Marathon була знову пробувати бігти за пейсмейкером, як це було під час Gdynia Polmaraton. Вибравши для себе час в 1 годину 50 хвилин. Його темп старався тримати увесь забіг, но починаючи десь кілометра 14 почав трохи здавати позиції. Сказати по правді, крім того, що повна траса складає 2 кола, я не знав про маршрут анічогісінько.

Як виявилось потім, він був доволі-таки виснажливим через велику кількість спусків та підйомів. Що з одної сторони трішки дратувало під час бігу, а з іншої дарувало досить гарні та чудові відчуття. І ти розумів, що фініш на Kharkiv Half Marathon, так просто не дасться.  Також на трасі півмарафону була досить гарна підтримка зі сторони мешканців та гостів міста, як для українських забігів. Погода була ідеальною для бігу, не дивлячись на те, що спочатку було прохолодно.

Фініш

Фінішували ми на місці старту. Там же учасники могли відновити свої сили різними смаколиками після фінішу. Особливістю “Kharkiv Half Marathon” – кожен учасник мав змогу перетнути фінішну пряму так, як і переможець забігу.

 

 

 

Дистанции

Дистанція

21 км.

Стартовий внесок

від 300 грн.

Учасників

551

Ліміт часу

3 години

Вік учасників

16-90

Мій час

01:55:11

Історія

“Kharkiv Half Marathon” в 2019 році стартував у третє. За свою не дуже довгу історію третя редакція півмарафону, мала оновлену трасу. Організатором забігу виступає “Ukraine Sport Event”. Цікавою особливістю півмарафону є те, що він відбувається за три неділі до  Харківського марафону, та дає змогу бігунам перевірити свою підготовку до марафону. “Kharkiv Half Marathon” – це перша півмарафона дистанція в Україні в зимово-весняний період.

Стартовий пакет

Стартовий пакет для учасників включав у себе: стартовий номер учасника,  електронний чіп для реєстрації результату, медаль фінішера, роздягальні і камери схову. Стартовий пакет можна було забрати, як за день до змагань так і в день проведення змагань перед початком забігу на території стартового містечка.

Пункти харчування

Пункти харчування та гідрації розміщувались кожних 5 км. та на фініші на учасників чекало багато фруктів та води для відновлення сил після бігу.

Допуск до забігу

Для участі в півмарафоні “Kharkiv Half Marathon” потрібно було пред’явити: посвідчення особи, що підтверджує вік учасника (обов’язково для всіх учасників) та медичну довідку чи спортивну страховку.

Харків

Харків є одним з найбільших міст України, а також обласним центром Харківської області. Заснований в 1654 році. Місто розташоване у північно-східній частині України на кордоні двох ландшафтних зон – лісостепу та степу – біля місця злиття річок Лопань, Уди і Харків. Місто також є великим промисловим центром України. Крім цього Харків має багаті культурні традиції у ньому працює 6 великих театрів. У місті також створені умови для занять спортом і виховання майбутніх майстрів і чемпіонів. Працюють 19 стадіонів, 850 спортивних майданчиків, 363 спортивних зали, 19 басейнів, понад 40 тенісних кортів, гольф-клуб. Гордістю Харкова є футбольна команда «Металіст» і волейбольна команда «Локомотив».  Архітектурна ж сторона міста представлена такими цікавими спорудами як: Покровський собор, Благовіщенський собор, Успенський собор, Будинок державної промисловості, Житловий будинок зі шпилем але головним цікавинкою міста є площа Свободи.