Головна » Блог » Генеральна репетиція – “Gdynia Półmaraton”

Генеральна репетиція – “Gdynia Półmaraton”

04.04.2019 Просмотров:

Для участі у Gdynia Polmaraton у мене було декілька причин. По-перше, це одна з двох подій на дистанцію 21 км. у Польщі, що має IAAF Label: Gdynia Polmaraton отримала Bronze, а Półmaraton Warszawski – Silver Road Race. По-друге, забіг входить у десятку півмарафонів які потрібно пробігти, що б здобути  корону польських півмарафонів. У березні проходило три таких події – півмарафони у Гдині, Варшаві (у ньому я брав участь минулого року) та у Собутка.

В п’ятничний вечір я прибув до Гдині, котра зустріла мене не найкращою погодою, – було доволі похмуро, збирався дощ тому я відразу вирушив до свого хостелу. Наступного ранку у суботу поснідавши я відправився за стартовим номером в Gdynia arena. На території комплексу розміщувався також Sport expo, де представлялись різні спортивні товари польського ринку, – отримавши номер, я трохи залишився тут, аби прогулятись та роздивитись усе детальніше. Реєструючись на півмарафон,  також купив собі квиток на паста паті яка мала розпочатись о 16:00 тут же, тому у мене було багато вільного часу, щоб поринути у незнайомі Гдинські вулиці. Місто виявилось доволі цікавим, особливо мені запам’ятався порт – там я провів цілих 2 години. У прогулянці містом досить швидко вдалось скоротати час та повертатись до Gdynia arena, щоб повечеряти на паста паті. Пішов я туди з цікавості – я ніколи не відвідував подібні заходи, але часто про них чув, адже таке часто організовується на різних забігах. В результаті виявилось, що це ніщо інше, як звичайна вечеря з пасти та безалкогольного пива, що теж непогано. Далі – дорога до хостелу та відпочинок, а точніше спроби відпочити – так як в хостелі було досить багато польських бігунів, з якими я трохи поспілкувався перед сном.

Реєстрація

Зареєструватись можна на сайті gdyniapolmaraton.pl, де стандартно вказується ім’я, прізвище, дата народження, номер телефону, номер особи при екстреному випадку, а також додаткові різні штучки (донат на підтримку молодих спортсменів, паста паті тощо). Тут же можна вибрати футболку та її розмір. Мені реєстрація обійшлась у 170 злотих.

Забіг

Недільний ранок розпочався з легкого сніданку та збору речей, далі – дорога до стартового містечка, тривалість якої складала приблизно хвилин 40, якщо йти пішки. Стартувати півмарафон мав об 11 годині. Усіх учасники поділили на групи відповідно до часу подолання дистанції в 21 км, тому його учасники стартують поступово. За старт не у своїй групі учасник штрафується 3 хвилинами. Камери схову відкривались о 9 годині та закриваються за 30 хвилин до старту півмарафона. Переодягнувшись, та здавши свої речі до камери схову, розпочав налаштовуватись на забіг. Маршрут півмарафона складається з одного кола, яке пролягає через центральні міські вулиці. Трасою трапляються невеличкі підйоми та спуски, дорога асфальтована та є три пункти деградації. День забігу спочатку налякав поганою погодою та хмарами, але з часом виглянуло сонечко. Усе пройшло доволі швидко, біглось досить комфортно і легко – думаю, що це головним чином заслуга місцевих жителів та гостей, що активно підтримували учасників забігу.

Моя точка старту лежала у В2 зоні – голові даної зони знаходився пейсмейкер на 1 годину 50 хвилин. Я спробував вибігти у цей час, та в його темпі зміг протриматись лише 10 км, після чого почав помалу відставати від пейсмейкера. З 8 милі голова була уже забита думками, що менше, аніж за 2 години я точно не зможу пробігти. З 9 милі я поставив собі за ціль фінішувати з часом 2 години 5 або 10 хвилин. Як результат – я вклався у 2 години 4 хвилини.

Фініш

Раніше фініш півмарафону чекав на бігунів на причалі, та цього року його перенесли на територію пляжу, з ціллю додати більше позитивних вражень, так як у наступному році Gdynia Polmaraton приймає IAAF World Half Marathon Championships. Цьогорічна редакція була так званою генеральною репитицією. Перед фінішем на нас чекав невеличкий спуск, після чого – пряма приблизно у 500 м по території пляжу. По обох сторонах зібрали чимало глядачів.

Фініш приніс мені медаль та торбинку з водою, пивом та фруктами. От і все – далі невеликий відпочинок та дорога додому. Загалом враження залишились у мене приємні, до того ж це був перший забіг, де я вирішив бігти разом з плейсмейкером, а це виявився досить не поганий  досвідом.

Рекомендації

Якщо прагнете гарних емоцій та гостинності, Вам неодмінно потрібно сюди приїхати. А тим, хто захоче взяти участь в Gdynia Polmaraton у 2020 році, великим плюсом буде проведення тут IAAF World Half Marathon Championships. Організатори очікують до 20 тисяч бігунів. У Вас є шанс зустріти зірок з бігу на дистанції півмарафону.

Дистанции

Дистанція

21 км.

Стартовий внесок

від 69 zl

Учасників

6237

Ліміт часу

3 години

Вік учасників

16 - 90

Мій час

02:04:24

Історія

Gdynia Półmaraton дебютувала на ринку вуличних передач у Польщі в 2016 році і відразу став одним з найбільших подій в країні. Gdynia Półmaraton з точки зору відвідуваності є одним з десяти найбільших півмарафонів  Польщі. У 2019 році фініш перетнув більше 6000 чоловік і ця редакція півмарафону була генеральною репетицією перед стартом Gdynia Półmaraton в 2020 році, так як тоді Gdynia Półmaraton буде приймати IAAF World Half Marathon Championships.

Стартовий пакет

Стартовий пакет для учасників включав у себе: стартовий номер учасника,  електронний чіп для реєстрації результату, роздягальні і камери схову, медаль финишера. Стартовий пакет можна було забрати, як за день до змагань на Sport Expo так і в день проведення змагань перед початком забігу на території стартового містечка.

Пункти харчування

Пункт харчування та гідрації розміщувались на 7 км., 12 км. та на 17 км.. На фініші учасники півмарафону могли відновили свої сили різними вкусняшками та водою.

Допуск до забігу

Для участі в півмарафоні потрібно було пред’явити: посвідчення особи.

Гдиня

Гдиня є дуже молодим містом Польщі. У порівнянні з древніми містами Польщі вік Гдині здається просто мізерно малим. На початку ХХ століття на місці міста знаходилася просте рибальське село, і тільки після Першої Світової війни тут почало зводитися місто. Місто значно постраждала під час німецької окупації в роки Другої Світової війни, проте була відбудована заново і будівництво міста продовжилося. Зараз місто є наймолодший з трьох міст Триміста (Гдиня, Гданськ, Сопот) та є найбільшим портом на Балтійському узбережжі. Тут швартуються не тільки торговельні, але й військові судна. Так як Гдиня була побудована менше століття тому, в місті практично немає ніяких історико-культурних пам’яток, а історія не може похвалитися знаменними подіями. Однак компенсують відсутність пам’яток численні музеї міста. Одним з таких музеїв Гдині є Морський музей, до складу якого входять два корабля-музею. Перший — це «Дар Поморжа», що представляє собою чудове вітрильне трищоглове судно побудований в 1909 р. на Гамбурзькій судноверфі. Другий корабель — це польський військовий корабель-торпедоносець «Блискавіца». Він був побудований в Англії в 30-х роках ХХ століття.

Не можна також не відвідати найбільше за значимістю історичне місце Весперплатте, де власне і почалася Друга Світова війна, що знаходяться недалеко від Гдині. Тут 1 вересня 1939 року відбулася висадка німецько-фашистських військ, які почали перші військові дії.