Головна » Блог » Дорога до Незалежності – “Bieg Niepodległości” Poznan

Дорога до Незалежності – “Bieg Niepodległości” Poznan

18.11.2018 Просмотров:

Не втомлюсь повторювати, що біг – чудовий вид спорту. Кожен може організовувати свої заходи, приурочити його до якоїсь події, присвятити якісь даті чи людині. Такі забіги інколи зустрічаються на біговій карті світу. Як на мене, це чудовий спосіб вшанувати видатну особистість чи відсвяткувати якусь подію.

Пролог

Плануючи свій календар бігу на листопад, я думав, що візьму участь у двох забігах по 10 км. Та зовсім випадково, переглядаючи майбутні бігові події у Польщі, мені в очі кинувся ‘Bieg Niepodleglosci’ – забіг на 10 км, що проводився у Познані. Вперше я почув про нього під час участі в півмарафоні у Тарчині. Там разом з пімарафоном проводився забіг на 10 км. присвячений відновленню Польщею своєї Незалежності – цього року поляки святкувати 100 років з дня проголошення незалежності. Трохи пошукавши інформації про забіг, я дізнався, що забіги під загальною назвою ‘Bieg Niepodleglosci’ проводиться у різних польських містах, причому інколи відіграє роль супутника більших дистанцій, а інколи – самостійні події, як от у Варшаві, Вроцлаві чи Познані.

Аналог такої серії бігових подій в Україні – Забіг у Вишиванках. Чим мене зацікавила польська подія? По-перше, вона доволі масштабна: кількість учасників сягала 25 тисяч, не кожен забіг може похвалитись такою кількістю учасників. По-друге, тих, хто подолав маршрут, чекав сюрприз – цікава медаль фінішера.

Реєстрація

Тут все в звичайному режимі: зареєструватись можна на сайті biegniepodleglosci.pl. Але не так все просто, як здається. Дійшовши до оплати, я стикнувся з проблемою: усі системи оплати – польські, тому якщо ти мешкаєш в Україні, то оплатити трішки проблематично. Зареєструвавшись за допомогою знайомих з Польщі, я зайнявся пошуком хостелу поблизу місця старту.

Дорога

Добиратись до Познані я вирішив через Катовиці. Прилетівши в Катовиці, я одразу знайшов автобус, який довіз мене до залізничного вокзалу. Там я купив квиток на найближчий потяг до Познані і відправився у дорогу, що зайняла близько чотирьох годин.

Після прибуття у Познань, в мене було потрібно вирішити дві основні задачі, перед прогулянкою містом: забрати стартовий номер на забіг та заселитись у хостел.
Видача номерів відбувалась неподалік вокзалу в одному з павільйонів місцевого виставкового центру: 5 хвилин і я був на місці призначення. Павільйон виявився величезною залою, де розміщувались столи для видачі, поділені відповідно до стартових номерів. У мене перевірили документи та видали стартовий пакет, всередині якого був стартовий номер, еко-сумка, шпильки, номер для речей, батончик та футболку (колір можна було вибрати на місці (червоний або білий)). Уся процедура потратила десь цілих 2 хвилини мого часу. Виконавши головну місію, я прогулявся центром та торговим центром «Stary Browar» так як поселення до хостелу було можливе лиш з 14 години. Хостел вибирав так щоб розташовувався десь посередині між вокзалом та місцем старту.

Забіг 

Прокинувшись зранку, я зібрав речі та відправився до місця старту забігу. Він знаходився в 25 хвилинах від мого хостелу. Коли я вийшов на вулицю, то зрозумів, що GPS можна не користуватись, адже мене оточували лиш люди в червоних та білих футболках які направлялись в одну сторону, що і я. Прийшовши до місця старту та  переодягнувшись я вирушив шукати камеру схову.  Цікаво було те, що черг біля камери схову не було ні під час здачі, ні тоді, коли я забирав свої речі. Камеру схову  також були поділені за стартовими номерами.

Здавши речі я пішов займати місце на старті. Усі учасники були поділені на сектори, аби стартувати поступово, за чим слідкували волонтери. Тому я пішов шукати свою літеру. Перед стартом відбулась імпровізована розминка учасників та пролунав гімн Польщі. Після чого сектори почали по черзі стартувати.
Маршрут складався з одного кола, покриття траси асфальт, також інколи траплялись невеликі спуски і підйомі. Пунктів деградації не було, тому воду треба було брати з собою, чого я, чомусь, не зробив.
Процес бігу давався не дуже добре: хоч траса була прямою, але купа людей бігла суцільною масою, що дуже заважало при бігові. Це було щось схоже до інтервального бігу: ти то розганяєшся, то скидаєш темп так як немає як обігнати попередніх. Шалена підтримка на трасі від гостей та жителів міста. Під кінець траси, можна було зустріти учасників, які вже фінішували в прогулювались містом, підтримуючи тих хто ще біг.

Фініш

Фінішна лінія співпадала зі стартом. Аби отримати свою медаль, необхідно було ще трохи неспішно пройтись – трохи далі «конвеєрним» способом видавали їх учасникам. На цьому етапові без черг не обійшлось. Разом з медаллю я отримав воду та круасан, та помалу пішов за речами до камер схову. Трохи відпочивши від бігу, переодягнувся, зробивши декілька фото я вирушив на вокзал, де мав сісти на автобус до Києва. По дорозі заглянувши ще на парад до Дня незалежності, який саме розпочинався. 

Дистанции

Дистанція

10 км.

Стартовий внесок

від 50 zl.

Учасників

10 000

Ліміт часу

1 година 30 хвилин

Вік учасників

16 - 90

Мій час

00:51:05

Історія
Стартовий пакет

Стартовий пакет для учасників “Bieg Niepodległości” в Познані включав: стартовий номер, еко-сумка, шпильки, номер для речей, батончик та футболку (колір можна було вибрати на місці (червоний або білий)).

Пункти харчування

Пункти гідрації та харчування розміщувались на дистанції 5 км. та на фініші.

Допуск до забігу

Для участі в забігові “Bieg Niepodległości” потрібно було пред’явити: посвідчення особи, що підтверджує вік учасника (обов’язково для всіх учасників).

Познань

Познань – місто на річці Варта на заході Польщі. Являється адміністративним центр Великопольського воєводства. Є одним з найстаріших міст Польщі та першою столицею Польщі в середині X століття, за правління перших князів з династії П’ястів. Він відомий своїми університетами і історичним центром, де на площі Старий Ринок зведені будівлі епохи Відродження. Стара Ринкова площа — це туристичний центр міста з архітектурними пам’ятками та музеями. У Познанській ратуші розташований Історичний музей, де можна познайомитися з історією міста. В полудень на годиннику ратуші стикаються лобами два механічних козлика. У палаці графа Рачинського знаходиться найстаріша публічна бібліотека в Польщі, а в палаці Дзялиньських — збірки Курницької бібліотеки. На острові Тумський розміщений кафедральний собор Святих Петра і Павла, зразок бароко і готичного стилю. Це найдавніший храм у Польщі, зведений у десятому столітті.