Головна » Блог » 10 миль по тунелях – “Antwerp 10 Miles & Marathon”

10 миль по тунелях – “Antwerp 10 Miles & Marathon”

01.05.2018 Просмотров:

Будь-яка дорога кудись має завести. Цього разу вона закинула мене до Голландії та Бельгії. Мені дуже не терпілось пробігти якусь дистанцію, тому, приїхавши, одразу кинувся шукати, які забіги проходитимуть тут найближчим часом. В Голландії фортуна мені не посміхнулась, нічого потрібного не було. А от в Бельгії – навпаки, все ніби підлаштовувалось під мене: я мав приїхати в місто Антверпен в переддень марафону.  В забігові Antwerp 10 Miles & Marathon були заявлені дистанції, такі як 1.4 км, 5 км, 10 миль та 42 км. Мені сильно хотілось прийняти участь у марафоні, але було ясно, що до 42-ох кілометрів я ще не був готовий. Тоді вибір впав на 10 миль (приблизно 16 км).

З приходом неділі з самого ранку я вирушив реєструватись. Вона проходила в районі Linkeroever. Діставшись до місця, поринув у пошуки самого місця реєстрації. Ціна склала 35 євро.

На місці була організована невеличка виставка спортивних товарів, а також були представлені майбутні забіги Бельгії у вигляді брошур. Я з ними ознайомився і, звичайно, не втримався взяти собі їх собі на згадку. До забігу  залишалось цілих 5 годин. Часу було вдосталь, його можна було присвятити прогулянкам околицями, під час чого понаблюдати за дитячими забігами та бігом на 5 км. Цим я й зайнявся.


Antwerp 10 Miles & Marathon – це щорічний марафон AIMS, організований Антверпеном, що в Бельгії. Бере свій початок з 1980 року. Зараз проводиться у квітні (з 2007 року, а раніше у різні місяці). Після самого марафону організовується більш популярний Антверпен 10 миль. Окрім марафону і 10-мильної гонки, ця подія має забіги 1 км і 5 км. Набагато більше людей беруть участь у Антверпені 10 миль, ніж у самому марафоні. У 2014 році 10 миль нарахували 25998 учасників.


Мій старт поклав свій початок о 15:00. Спочатку було досить легко, але приносила дискомфорт температура, що досягла +22. Гарний темп я тримав перші дві милі, та далі вже зрозумів, що він зашвидкий, потроху треба було його зменшувати. До того ж весь час було дуже спекотно. Відразу була відчутна різниця, коли після 4 милі шлях проходив через тунель, де було значно комфортніше бігти.

Як виявилось пізніше, на нас чекало 2 таких тунелі. Це не могло не радувати, бо це справді було порятунком від спеки.

Результатом досить пізнього часу забігу стала просто шалена підтримка з боку як місцевих жителів, так і гостей міста. Більшість траси проходило через доволі вузенькі вулички, де в затінках будиночків доводилось ховатись від палких променів сонця. Моя помилка була в думці, що забіг буде дуже легким. Це сприяло неправильному розрахунку своїх сили. До того ж дистанція не зовсім звична. Взагалі було 3 пункти з водою. Причиною мого здивування виявилось те, що перший знаходився аж на 7 км. Маршрут склали гарно – шлях пролягав і тунелями під річкою Шельда, і історичною частиною міста. Де-не- де зустрічалась бруківка. Підйомів та спусків практично не було, лише у вигляді забігу у тунель та вибігу з нього, а також одного спуску та підйому на самому початку.

Загалом гарно організовано все. Досить добре прокладена траса. Як завжди, чудова підтримка, що дуже мотивує. Щоправда, тунелі не дають змоги милуватись краєвидами річки, але це компенсували частиною дороги через старе місто.

Календар інших бюджетних напівмарафонів Європи можете подивитися в статті: Бюджетні напівмарафони Європи

 

Дистанции

Дистанція

10 миль

Стартовий внесок

35 €

Учасників

38 500

Ліміт часу

2 години 15 хвилин

Вік учасників

18-90

Мій час

01:40:13

Історія

“Antwerp 10 miles & Marathon” –  бігова подія в бельгійському місті Антверпен. Змагання організовуються щорічно з 1986 року.  Старт та фініш була в історичному центрі міста. Протягом наступних років стало зрозуміло, що дистанція 10 миль стає постійною дистанцією. Якщо перші видання мали лише кілька сотень учасників, то на даний час подія щороку привертає досить багато десятків тисяч бігунів.  Протягом 90-х років, організатори вирішили перенести старт і фініш забігу від історичного центру. Старт відбувався біля парка “Den Brandt”. В 2000 році, старт “Antwerp 10 miles” було перенесено на кінець квітня.

“Antwerp 10 miles” був до 2012 року входив до серії забігів “Partena Run Classics Flanders”.

Стартовий пакет

Стартовий пакет для учасників включав у себе: стартовий номер учасника, чіп, камери схову.  Свої стартові пакети учасники 10 миль та марафону можна було забрати на виставці: “Runners’ Lab Expo on Linkeroever”, яка розпочинала працювати за два дні до старту “Antwerp 10 miles & Marathon”.

Пункти харчування

На дистанції 10 миль було 6 пункти гідрації ( 1.5 км.,  6 км., 7 км., 9 км., 13 км. та 14 км.)  на яких учасники могли відновити свої сили.

Допуск до забігу

Для участі в забігові “Antwerp 10 miles & Marathon” потрібно було пред’явити: посвідчення особи, що підтверджує вік учасника (обов’язково для всіх учасників).

Антверпен

Антверпен – бельгійське портове місто на річці Шельда, історія якого бере початок в Середні віка.  Серцем старого міста є площа Гроті-Маркт з типовими для Антверпена будівлями в стилі ренесанс.  Також на площі знаходиться міська ратуша та фонтан Брабо.У Будинку Рубенса, побудованому в XVII столітті, виставлені роботи фламандського художника епохи бароко Пітера Пауля Рубенса. В місті також знаходиться Собор Антверпенської Богоматері – “найбільша церква Бельгії”.  Усередині церкви знаходяться роботи Рубенса. Також в місті знаходиться ще одна церква до якої приклав руку Рубенс – церкова Св. Карло Борромео.